bizler kaç kilo aldık:)

Serçecik mersinde misin? Mersinde hangi hastaneye gidiyorsun? Ben özel toros hastanasine gidiyorum. Ben orda doğum yapmayı düşünüyorum ya sen nerde yapacaksın?

hayır canım mersınlıyım ama işim geregı gazıantepte yasıyorum suan..ve bır devlet hastanesınde calısıyorum
..hem burda bır doktorum var acıl durumlarımı onunla görüşüyorum hemde prımer hospıtal hastanesıne gıdıyorum burda..dogumu calıstıgım hastanede yapacagım ama heralde..eşimin yanımda olmasını istedıgımden dolayı

merhaba tüm kızlara iyi akşamlar.ben yeni üye oldum.7 aylık hamileyim ama 5.aydan bu yana hızla kilo aldım.dr.um yavaş gitmemi istiyor.merak ediyorum dikkat etse bile kilo almaya devam eden var mı aranızda.şu an 80 kiloyum.68 le hamile kalmıştım:KK43:

mrb cnm hosgeldin aramiza :)) ins. saglikla alirsin bebisini kucagina :))
kacinci haftandasin ? iyi geceler :)))

merhaba tüm kızlara iyi akşamlar.ben yeni üye oldum.7 aylık hamileyim ama 5.aydan bu yana hızla kilo aldım.dr.um yavaş gitmemi istiyor.merak ediyorum dikkat etse bile kilo almaya devam eden var mı aranızda.şu an 80 kiloyum.68 le hamile kalmıştım:KK43:

öncelikle hoşgeldin aramıza bende 68 le hamile kaldım geçen gittiğimde 75 tim bakalım bir hafta sonra tekrar gideceğim kaç olduğumu merak ediyorum pek dikkat ettiğim söylenemz zten çalıştğım 3 öğün yemek yiyebiliyorum ara öğünüm filan yok oyüzden kısamıyorum ekmeği kessem acıkıyorum napıcaz valla 12 kiloyla bitirsek iyi ama nasıl olcak bende bilmiyom

ben 70le hamile kaldim.170boyum var.suan 31haftalik hamileyim.tuzu az yedigim halde odem sorunum var.esas kilomun artik kac oldugunu kestiremiyorumm.2 hafta once tartildigimde 85.5 tum.sonraki hafta tartildim 78-80 arasi oldum. buhafta 84um.
odemden kurtulmanin yolunu bilen varmi? maydanoz ye diyorlar ama kimiside kanama veya erken dogum riskini arttirir diyor.sisip sisip iniyorum resmen:))

merhaba kızlar bende 73 ile hamile kaldım,Allahtan boyum var şuan 31.haftamdayım 84 oldum.7,5 ayda 11 kilo almış oluyorum doğuma kadar 15 kiloyu geçmemeliyim bakalım aslında bende de ödem var bir gün çok fazla şişim oluyo bazen çok az bir gün 83 oluyom bir gün 85-86 anlamadım neyse bebişlerimiz sağlıklı olsunda gerisi boş...iyi geceler

Hamilelikteki ödeme karşı düzenli ve yeterli protein alın

Hamilelik döneminde,sıvı ihtiyacı artar.Alınan bu sıvının bir kısmı vücutta tutulup,şişkinliğe sebep olabilir.Hamilelikte kan basıncı ve dolaşım sistemi fazla çalışır.Son aylara kadar gittikçe artan ödem en fazla el,parmak,ayak ve ayak bileklerinde ortaya çıkar.Kilo fazlası olan,hızlı veya aşırı kilo alan hamilelerde şişkinlikler daha fazla görülür.Hamilelikteki ödem;düzenli beslenmeye,düzenli sıvı tüketimine
ve dinlenmete rağmen geçmiyorsa,yoğun baş ağrısı,görme bozuklukları,tansiyon yüksekliği gibi eşlik eden durumlar varsa hemen doktora başvurulmalıdır.

Hamilelikte ödemi gidermek için yemek düzenine çok dikkat edilmeli,düzenli ve yeterli miktarlarda protein alınmal,tuz tketimi azaltılmalı,rahat kıyafetler tercih edilmeli,hafif yürüyüş ve egzersizler yapılmalı,uzun sre ayakta durulmamalı,günde 8-10 bardak su tüketilmeli ve doktor kontrolleri düzenli aralıklarda yapılmalıdır.

Cimcimecim kac hafta oldun canim , senin ticker görunmuyo.

cnm bende bilmiyorum denedim ama ticketim olmuyor
derinzlmle ayni günlerimiz
28+4 falan olamasi gerek
simdiye kadar hep ayda 3-4 kilo aliyordum 4 haftada 2 kilo almisim hihoyyyt bebekte 4 haftada yaklasik 500 gram almis yani tek bir bucuk kilo ben almisim :)))

Son düzenleyen: Moderatör:
canim aslina bakarsan simdiye kadar iyi gibiydi ama son 3 haftada iki kilo aldim:KK43:( bi de benim baslangic kilom zaten fazla o yuzden kilo aldikca moralim bozuluyo:KK43:(

hic bozma hayatim moralini önemli olan ilk aylarrda cok kilo almamakti
son aylarda dogal olarak cok kilo aliniyor hem 3 haftada 2 kilo cok iyi :nazar: :nazar:
cok iyi gidiyorsun cnm :nazar:

kızlar ya aranızda en cok kilo alan benim galiba. 48 kiloyla hamile kaldım şuan 66 kiloyum. yarın doktora özele gideceğiz yine beni tartıya cıkartıcak ve bu sefer kesin fırça yiyeceğim. verdiği diyete de uymadım. ama napayım tutamıyorum kendimi.....

68 hamile kaldım en son 3 hafta önce 75 tim şimdi noldu bilmiyorum cumartesi doktor randvumuz var bakalım kaç oldum 12 kiloyla bitirseydim iyi olucaktı ama geçicem bu gidişle fazla yiyormuşum gibi geliyor

ben daha şimdiden yirmiye dayandım. bide son iki ayda şişeceğimizide göz önünde bulundurursak herhalde bi 7-8 kilo daha rahat alırım . aman bebişim sağlıklı olsunda ben şişmeye razıyım. elbet kurtuluruz bu kilolardan zamnı gelince dimi ama...

X