bizi yöneten gizli güç.KORKU...

talin

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
4.250
27
45
Hayatlarımız..aşklarımız..sorularımız..esaretimiz..cesaretimiz..mutluluğumuz..

Kimimiz birtakım kalıplar içerisinde hala ayakta uyurken, uyanmış olanların sesleri aynen gece yarısı tepemizde çalınan davul sesi gibi rahatsız edicidir. Temel sebep ise tektir : İçimizdeki Korku...

Korku herşeyin temelidir

En güçlü duygudur korku

Uyandığımızdan yatana kadar geçen zamanda herşeyin içinde korku vardır

Bilinçli ya da bilinçsiz ama korku yaşamımızı yönetiyor

Fakat hiçbirimiz farkında değiliz ve

Benim hiçbir şeyden korkum yok diyoruz..

Oysaki korku tam orada tepemizde sürekli nöbet bekliyor.

Korkularımız aynı zamanda aklımızın katilidir. Bu nedenle birçok şeyi yapmamızı engeller. Bir işe girişeceksiniz hemen korku azrail gibi tepenize dikilir,

“ya şöyle olursa, ya böyle olursa, o zaman napacaksın ha?? Yapma !! Etme !! Yapma diyorum sana !! ”

Akıl ve kalp korkunun sesinden irkilir ve saklanırlar. Böylece korku herşeyi ele geçirir. Korku belirli bir seviyeye kadar kişiyi tehlikelerden korumaya yarar. Ben buna iyi korku diyorum. Ama genelde işgüzardır. Herşeye karışmaya bayılır. Yeteneklerinizin heba olup gitmesine sebep olur.

Hatırlarsanız bu korku olayına önce öcüden korkarak başladınız, sonra öğretmenler ve sınavlar geldi, sonrasında müdürler, yöneticiler ve güç sahibi insanlar..evet artık siz de korkmayı öğrenmiştiniz..Şimdi ise korkudan hiçbirşey yapamıyorsunuz...Eliniz kolunuz bağlanmış..Geleceğinizden de korkuyorsunuz şu anda..Korktukça aklınızı kullanamıyorsunuz, gitgide birsürü şeyin esiri oluyorsunuz.. Çok daha iyi bir hayat yaşayabilecekken bu korku belası yüzünden hiçbirşey yapamıyorsunuz.

Korkuyu tetikleyen ve iyileşmesi zor hale getiren durumlar vardır. Beyin herşeyi çok ince detayına kadar kaydeder. Terkedilmiş olmak, eski iş yerinden kovulmuş olmak bir sonraki sevgilide ya da bir sonraki iş deneyiminde güvensizliğe, korkaklığa, yine aynı şey başıma gelir mi korkusuna neden olur, bir süre sonra sağlıklı düşünememeye başlarsınız ve aklınızı da kullanamayıp korkulan şeyi kendi ellerinizle gerçekleştirirsiniz, yeniden terk edilir veya yeniden başarısız olursunuz.

Korku ancak ve ancak üzerine gidildiğinde ve dinlenmediğinde çenesini kapar. Aksi takdirde dev gibi büyür, ve tüm hayatınızı ele geçirir. Yapmak istediklerinizi yapamaz hale gelirsiniz.

Şöyle bir düşünürsek, kendimize dürüst olmaktan bile korkuyoruz. Kaldı ki başkalarına dürüst olalım.. Korkunun en sevdiği arkadaşı olan yalan , sürekli devreye giriyor.

“Sen dur bir hele, şimdi ben bu işi hallederim !! ” diyor.

Korku yine kazanıyor ve bizleri yönetiyor.

“Korkaklar asla kaybetmezler ama asla kazanamazlar...”

Şeytan ve Kadın – Paul Coelho

sevgiyle kalına.s.

Korkaklar asla kaybetmezler ama asla kazanamazlar....
ne kadar da doğru.....

Benbu korkulardan çok çektim Talinciğim.Uzun süren bir panikatak tedavisinden sonra korkularımla yüzleşmeyi öğrendim.Herkese de bunu tavsiye ediyorum.Korkuyu biz içimizde yaşatıp büyütüyoruz.Bundan sıyrılamazsak hayatımızın kabusa dönüşeceği kesin.!....

Benbu korkulardan çok çektim Talinciğim.Uzun süren bir panikatak tedavisinden sonra korkularımla yüzleşmeyi öğrendim.Herkese de bunu tavsiye ediyorum.Korkuyu biz içimizde yaşatıp büyütüyoruz.Bundan sıyrılamazsak hayatımızın kabusa dönüşeceği kesin.!....

evet aslında korkuları içimizde büyütüyoruz dediğin gibi bunu faketmek gerekiyor herşeyden önce ve korkuların üstüne gitmek gerekıyor aslında
paylaşımın için teşekkürler
sevgiyle kala.s.

yazılarını beğenerek okuyorum canım çok hoşuma gidiyor taktire layık birisin

yazdıklarını her zaman takip ediyorum severek okuyorum ve çok beğeniyorum canımmm

yazılarını beğenerek okuyorum canım çok hoşuma gidiyor taktire layık birisin

yazdıklarını her zaman takip ediyorum severek okuyorum ve çok beğeniyorum canımmm

teşekkür ederim canım güzel sözlerin için:1hug:....hayatımızda yaşadığımız herşeyi kendimiz yaratıyoruz..bunu herkese farkettirmek için bu yazıları paylaşmaktan gerçekten de çok büyük keyif alıyorum...umarım bi işe yarıyorumdura.s
sevgiyle kala.s.

canım arkadaşım korkuyla ilerlemek mümkünmü diyorsun sana hayatımdan bir kaç örnek vereyim. eşim den bir elişi kursuna gitmek için izin istedim vermedi ama ben saklı gizli tam altı ay gittim o kursa her gün ya bugün yakalarsa diye korkarak gece o uyuyunca banyoda yapardım hocanın verdiği elişi ödevlerini korkudan kurs biiti ve bana çok şey kattı.ben eşimden çok şiddet gördüğüm için çoooooooooooook korkarım bunu anlamanız mümkün değil(iki kere bıçakladı bile) ama şimdi mesela evde bilgisayar var benim bu kadar iyi kullandığımı bilse yine döver ama ben çocuklarımın destsğiyle öğrendim ve bak sizleri buldum evet hep gizli ama oolsun insan hayatı yaşamayı sever ve yenilmek ve ezilmek istemezse ilerler korkularına rağmen ben kitap okumamın hatta bulmaca çözmemin suç olduğu bir ortamda yaşıyorum25 senedir. ama buna rağmen hep okudum hep öğrendim uykumdan feragat ettim ama hayata karşı bide eşime karşı hep dimdik durdum. allah ömür verdiği sürede duracağım

korkaklar asla kaybetmezler ama kazanamazlarda sana tamamen katılıyorum

canım ya inan senin adına çok üzülmüş olsam da o kadar çok taktir ettim ki seni inanamazsın...sen çok güçlübir kadınsın..bu kadar güçlü olmak,bu kadar bastırılmaya çalışıldığın halde gizli gizli bildiğini yapmaktan çekinmiyor oluşun sana olan hayranlığımı bir kat daha arttırdı...korku gereksiz bir şey aslında ve seni bu kadar korku dolu bir hayat içinde yaşamaya mecbur bırakan eşini korkmadan hayatından çıkartmayı düşünmedin mi hiç:uhm:haddime değil belki ama inan bunu çok merak ettim...senin hakettiğin hayat böyle değil çünkü
her zaman bildiklerinden ve doğrularından asla vazgeçmeyecek kadar korkusuz olman dileğiylea.s.

evet gerçektende canım hiçbirşeyden korkmayız diyoruz ama bir sürü korkularımız var

evet gerçektende canım hiçbirşeyden korkmayız diyoruz ama bir sürü korkularımız var

aslında bılıyormusun canım sorun işte tam da bundan kaynaklanıyor...korkmuyorum diyoruz ...oysa korktuğumuz şeyleri kabullenip üzerine gitsen ortada ne korku kalacak ne endişe...ama anlayamıyoruz işte bazenfisfisfis
sevgilera.s.

bir işi korkarak yapacaksan hiç yapma daha iyi derdi anneannem...
aslında eskiler gerçekten çok şey bılıyorlarmış
belki de farketmeden olumlu düşünmeyi,düşünce gücünü kullanıyorlarmış:sm_confused:

gerçekten korkarak yapılan hiçbir işte başarı da sağlanamıyor.eninde sonunda korktuğumuz başımıza geliyor
neden dersiniz:1rolleyes:

ben korkularımın farkındayım ama bu konuda hiçbir şey yapanıyorum sanki elim kolum bağlanmış...çoğu şeyden korkuyorum ve bunu yenemiyorumm ne yapsam...senağlama

zaten en zayıf anlarımız değil midir bizi korkuya sürükleyen
maalesef korku olunca da hiçbirşeye yer veremıyoruz yüreğimizde
ne neşe olabılıyor ne huzur ne de sevgiii

X