Bize ders olsun

Stella

İyiki yapmışım :)
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2008
3.791
7

Resimdeki kız Katie Kirkpatrick; 21 yaşında… Yanındaki 23 yaşındaki nişanlısı Nick.
Fotoğraf 11 Ocak 2005 tarihinde ABD’deki evlilik törenlerinden hemen önce çekildi.
Katie ölümcül bir kanser ve günün bir çok saati ilaç alıyor.
Resimde, Nick onu bir çok kemo(terapi) seanslarından birinde birinde onu beklerken görülüyor.

Tüm ağrı, organ yıpranmaları ve morfinlere rağmen Katie evliliğinin her detayı ile kendi ilgileniyor ve devam ediyor.
Elbisesinin hergün oluşan kilo kaybına göre bir kaç kez ayarlanması gerekti…

Partideki alışılmadık bir aksesuar da, Katie’nin tören ve resepsiyon sırasında kullandığı oksijen tüpüydü…
Resimdeki diğer çift Nick’in ebeveynleri. Oğullarının tatlı lise aşkı ile evlendiğini görmekten heyecanlılar.

Katie tekerlekli sandalyesinde oksijen tüpü ile, kocası ve arkadaşlarının söylediği şarkıyı dinliyor…

Resepsiyon sırasında Katie’nin ara sıra dinlenmesi gerekti… Ağrı onu uzun sure ayakta durmasına izin vermedi.

Katie evlilik gününden 5 gün sonra öldü. Çok zayıf ve hasta bir kadının yüzündeki bir tebessümle evlendiğini görmek bizi düşündürdü…
Ne kadar sürdüğü önemli değil; Mutluluk erişilebilir…

Yaşamlarımızı karmaşık hale getirmeyi bırakmalıyız…

Hayat kısa

Kuralları Yık

hemen affet

dürüst sev

gülümsemeyi asla bırakma…

hayatın ne kadar tuhaf olduğu önemli değil

hayat her zaman katılmayı beklediğimiz bir parti değil

Ama burada bulunduğumuz sürece gülümsemeliyiz !...

Hayat kısa

Kuralları Yık

hemen affet

dürüst sev

bu yazılanları yapmak çok zor gerçekten en zor olanıda kuralları yıkıp affedebilmek
keşke yazıldığı kadar kolay hayata geçirilebilseydi
ama azmine hayran kaldım doğrusu ben olsam zaten ölücem son günlerimi böyle işlerle uğraşarak gerçiremem derdim
ama o en doğrusunu yapmış sanırım son günlerindede olsa mutlu olmayı başarabilmiş
mutluluk aylar yıllar haftalarda saklı değilmiş bir anlıkmış demek ki
ne mutlu Katie'ye
paylaşım için teşekkürler a.s.

Çok haklısın canım keşke orda yazılanları yapmak
yapın diye yazmak kadar kolay olabilse
Çocuktaki aşkıda takdir ettim

evet ders olsun tüm insanlara..
hadi biz kizlar, kadinlar bir ders cikardik..
ama erkekler bu yaziyi görse hic bise hissetmezler eminim..
nerde böyle erkek nerde........

o kız mutluluğa erişti ve şimdi huzur içinde uyuyodur ebedi aşkınla :1shok:

ayy çok güzel canım ya stellaa çok saol canım yaa
ay boğazım düğümlendiii senağlama

paylaşım için teşekkürler canımcım
daha önce okumuştum
içim burkuldu çok fena

bende bu kadar cesaret varda
bunu bana yaşatabilecek erkek varmı bu ülkede bilmem

ne güzel bir hikaye

Çok duygusal...
Keske herkes bu kadar sadık olsa bazı seylere...

allah herkese böyle merhametli, böyle sevecen, böyle sınırsız, böyle cesur, böyle adam gibi adam nasip etsin... diyorum başkada bir şey demiyorum.....

bizim türkiyede biraz zor böyle bir sevgiyi yaşanabilir kılmak.çiftler yaşamak isteseler bile,yakınları bırakmaz.ölecek kıza düğünmü yapılır denir. ve dahası tabii.senağlama

bazen takdir ediyorum.yabancıları,duygulara,insan hayatına ne kadar önem veriyorlar.iki gün dahi yaşasalar,nerdeyse yarı hayatı iki güne sığdırabiliyorlar.oysa bizler yarım asırda yaşasak,onların yaşadığı iki güne bedel yapamayız.

nice sevdalar efsane olmuştur.kavuşamadan,yaşayamadan.hayatımızmı ucuz bukadar,yoksa sevdamızmı.

canım ellerine sağlık,beş günde olsa değer verilen hayatı,sevdayı bize sunduğun için.a.s.

acı bir son olmuşda olsa,yaşayanın vicdanı rahattır en azından.

çok duysaldı .............allah böyle sevgiler nasıp etsin herkese.............
her ne olursa olsun hayatta sevgiden vazgeçilmiyecek sevgiler ve eşler nasip etsin.........
hani derler ya hastalıkta ve saglıkta zor anlarda hep beraber olun diye............
işte bu durumlarda bırakıp gitmeyecek..........destek olacak özellikle sevgisiyle yanımızda hissedecegimiz........aşklar versin rabbim...........
allah kimseninde saglıgıyla imtahanda etmesin.........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…