bizde kara verdik

gocmen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2007
139
1
37
arkadaşlar artık anne olmanın zamnı geldibenim için henüz değil ama bizde yılbaşından itibaren bebek planları yapmaya başlıyoruz. Ben bu dönemi çok sağlıklı geçirmek istediğim için gerekli testleri falan yatırmak istiyorum nelr yaptırmam lazım ve bunları yaptırmaya ne zamn başlamam lazım?

canım hadi hayırlısı diyelim ben valla hamilelik öncesi hiç bi test yaptırmadım yeni hamiş olduğum zaman hastane hepatitten tut kan idrar kangrubu vb gibi bi çok testi yapıyor zaten ama istersen eşinle kan grublarınıza baktırabilirsin uyuşmazlık varmı diye ama dediğim gibi hastane bunların hepsini istemişti benden

internnet okumuştum test yaptırındiye hamileyken şuan bişey yaptırmamız gerekmiyor ölemi zaten eşimle benim kan gruplaramız aynı o knuda problem yok yani

canım istersen yinede bi kadın doğumcuya danış ben iki hamişliğimdede test yaptırmadım dediğim gibi hastaneye ilk gidişinde senden bi dünya test istiyolar zaten..

Tebrik ederim.Hayırlısı olsun.Allah bebeğini kucağına almayıda nasip etsin:)
Sen hamile kalıpta doktora gidince dr ne gerekiyorsa tahlil isteyecek zaten:)

Canım bence folik asit kullanmaya başla planlanan hamilelikten üç ay önce kullanılmaya başlanması gerekiyor

hepinizin iyi dilekleri için teşekkür ederim folik asit ve kızamıkçık için doktara gitmeye çalışıcam kızamıkçık geçirmedim. bide folik asit ne işe yarıyor

folik asit kullanmalısın hamile kalmadan önce başlanıyor canım testlere gelince ben iki hamileliğimde de hamile kalmadan önce test yaptırmadım ama sen yine de bir uzmana danış canım

EEE zamanı geldi deme bebek için onay verdik. 12 ekimde hastalandım en son inşallah kasım ayında bebek haberini yazarım buraya çok mutluyum korunmayı bırakmak bile beni çok mutlu etti. inşallah rabbim arattırmaz bize kısa zamnda yavrumuzu verir.a.s:1rolleyes:

canım öncelikle inşallah en kısa zamanda hamiş olursun ve sorunsuz olur...
öncelikle şunu söyliyeyim önceden test lerini yaptırman senin için ve gelecekteki bebeğin için çok önemli.ben bir yıl önce test yaptırdım ve dr bana hiç bir sorununuz yok eğer hamile olsaydınız bebek ile ilgili bütün değerleriniz uyumlu dedi ve ben çok huzurlu oldum.ve testleri yaptırmak tahlil sonuçlarını almak hemen bir günlük yada bir haftalık bişi değil.eğerki bir sorunun çıkarsa ki inşallah çıkmaz bunlarla uğraşmak daha uzun sürüyo.birde hamile olduğunu düşün o hamile halinle hastanelerde uğraşman daha zor olur diye düşünüyorum.
yani tüm bu söylediklerim senin açından kolaylık olsun diye...
ve şunuda söyleyeyim eşinde muayene olsun.
biz iki yıldır uğraşıyoruz bebek için ve hala sonuç yok meğer eşimde varikosel varmış.yani bir yıl önce eşiminde muayenesini yaptırsaydık şimdiye belki bebeğimi kucağıma almıştım...bence sen ve eşin tüm muayenelerinizi şimdiden yaptırın...
inşallah hiç bir sorununuz çıkmaz.hade kolay gelsin..

bence de madem bebek için karar verdiniz iyi bir kadın doğumcuya gidip gereken tüm testleri yaptır.çünkü inşallah yoktur ama eğer varsa hem gebelik öncesi tedavini olursun hemde bebek için boşa beklememiş olursun.düşünsene gebeliğe engel durumun var ve sen bilmediğin için çocuk için bekleyip duracaksın.yoksa da en azından için rahat olur.bizde 5-6 aydır bebek düşünüyorduk.belkide sorun var, bekleyip boşa vakit kaybedeceğime en azından sorunum varsa tedavi olurum biran önce diye düşündüm ve geçen ay doktora gittim.gebeliğe engel bir durumum varmı diye sordum.ultrason,ilaçlı rahim filmi,6 tane de hormon testi verdi.hepsini yaptırdım çok şükür bi sorun çıkmadı.şimdi de folik asit içmeye başladım.beklemek istemediğim için önümüzdeki ayda klomen kullanıcam.bakalım bizim bebiş ne zaman gelecek??

ilgilendiğniz için teşekkür ederim canım şu sıra pek vaktim yok ama ilk ay hamile kalamazsam bi doktara gider testrei yaptırırım zaten doktor araştırmaya başladım folik asitte doktora başvurmadan kullanmak istemiyorum.şuan sadece yediklerime dikkat ediyorum bol bol su içiyorumhergün süt içiyorum

* FOLiK ASİT KULLANIMINA BAŞLAMALISIN
* DİŞ BAKIMINI YAPTIRMALISIN. ( Çürük dişler düşüğe neden olabilir )
* SİGARA KULLANIYORSAN BIRAKMALISIN
* KAN GRUBU UYUMUNUZU ÖĞRENMELİSİN
* DEMİR, İYOT ve VİTAMİNLER AÇISINDAN ZENGiN BESLENMELİSİN
* KİLONU KONTROL ALTINA ALMALISIN
* GEBELİK PLANLADIĞINIZ DÖNEMDE BİLİNÇLİ İLAÇ TÜKETMELİSİN ( Bazı ilaçlar zarar verebilir )

HEMEN HAMİŞ KALMAN DİLEĞİYLE

SEVGİLER.

seni çok tebrik ediyorum canım bu kadar bilinçli bu işe girmeni zamanla herşeyi bir bir yaparsın herşeyden önce moralin iyi olsun işallah en kısa zamanda hamiş haberini duyarız

canım gelecek ayı bekleme,korunmayı bıraktıysan git bi dra tahlil ve muayeneni ol ve folik asite başla için rahat etsin.bak bende korunmayı bırakınca hemen gittim bi tahlilim yüksek çıktı hemende hamile kalınca bi süre hastanelerde gezdim hamile hsmile ...ben gitmeme rağmen uğraştım canım ide onun strsin,i sorma canım bence git dra kan verecen bide ulturasyonla dr bakacak alttan okadar basit bişiy için boş yere strese girme

ben hepatit b aşısı,tetenoz aşısı oldum. ve bi genel kontrol yaptırdım kan idrar falan ama kadın doğumcuya gitmedim.folik asiti de hamile olduğumu öğrendiğimde başladım.önceden başlamak daha iyi olur tabi.ben de kabakulak geçirmedim ve şimdi korkuyorum.

ben de ilaç kullanmadım deneme sürecinde.diş bakımımı da yaptırdım.kontrol önemli.

X