Lekeler, Çiller Bıyık bölgesindeki beyazlık

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

unpretending

Minyon..
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
481
95
Merhaba arkadaşlar benim sorunum bıyık bölgesi ve alt dudak çevresinde normal cilt rengime göre beyazlık var sanki bıyık şekli oluşmuş gibi beyazlık bu durumdan muzdaribim acaba sizdede böyle bir sorun var mı neyden kaynaklanıyor olabilir onları takmış durumdayım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Cilt tonunu dengeleyici maskeler var.Örneğin, domates suyu-pirinç unu karışımı. Yok ben uğraşamam derseniz sudokrem var beyazlatan.

Cilt tonunu dengeleyici maskeler var.Örneğin, domates suyu-pirinç unu karışımı. Yok ben uğraşamam derseniz sudokrem var beyazlatan.

Dudak çevreme sanki beyaz bi kalemle kalın bir çerçeve çekilmiş gibi duruyor. Cilt tonumdan 3-4 ton daha açık orası. Cildim cok yağlı sivilcelenmeye meyilli sudokrem sivilce yapabilir ama dediğiniz bitkisel maskeleri deneyebilirim

Sudokrem aksine sivilce gecirir. Ayrıca sivilceleriniz içinde sensdoyne naneli diş macunu kullanıyorum ve bu siyah noktalara da iyi geliyor anında

2013 te yazmışsınız ve 8 yıl olmuş neredeyse ama ben belki hala cevap arıyorsunuzdur yada arayan başkaları için yardımcı olmak adına yazıyorum.. ben hemşireyim ve Terzi söküğünü dikemezmiş misali ben de aynı dertten muzdariptim, maskeye kadar kapatıcılarla idare ediyordum ki ona rağmen belli oluyordu o beyazlık.. e tabi maskeyle makyaj da kısıtlandı hiçbir şey süremez oldum ve bu defa da su içmek için bile maskeyi indirmek bana çekince verir oldu.. her neyse nihayetinde hastanemde çok iyi bir dermatolog duydum gerçekten de haklı nam salmış.. dudak üstü beyazlıktan ziyade burun altı kısım koyulaşmış dedi, belki güneş kremini o bölgeye eksik uyguladın dedi ve ilaç yazdı bugün . Yıkama jeli verdi sabah akşam kullan dedi ve 50 faktör güneş kremini içerde 5 saatte 1 dışardayken de 3 saatte 1 sür dedi.. 2 ay sonra tekrar gel dedi.. bakalım inşallah fayda sağlar.. ama muhakkak iyi bir dermatolog bulup gidilmeli bambaşka sonuç çıkabilir tıpkı benim gibi

Merhaba, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Önceleri hafif bir beyazlık olduğundan pek önemsemedim ama şimdi sanki herkes dudak üstü bölgeme bakıyormuş gibi geliyor. Fondöten tamamen kapatıyo ama şimdi de makyajsız adım atamaz oldum... Ben bıyıkları iple almamdan dolayı olduğunu düşünüyorum o yüzden bir süredir ağdaya döndüm ve pek kurcalamadan alıyorum, yani önceden ufacık bir tane bile görsem deli gibi alırdım tahriş olduğunu düşünüyorum. Şu an azalmış gibime geliyo o yüzden biraz daha bekleyeceğim. Güneş kremi hiç kullanmam normalde ama internete bir göz atıp kullanmam gerektiğini anladım ve ona da başladım.

Sizin ilaçlardan sonra nasıl oldu kurtulabildiniz mi? S sdfbrdl

Yani dediğim gibi üst kısımda daha koyuluk vardı Dr bana expigment ve azelderm verdi ilk 2 ay her akşam sürdüm.. şimdi 1 yıl dolana kadar hafta da 3 kez uyguluyorum.. üst tarafın rengi epey açıldı eskiye nazaran.. ben de eskiden kapatıcı olmadan gezmezdim ama şimdi tüm yüzüme makyaj yapıyorsam orayı kapatıyorum aksi takdirde çok çiğ beyaz durmuyor artık.. iyi bir Dr rast gelirsiniz umarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…