Bitki çaylarıyla güzel kokulur mu?? Bence olur..

akseliak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
135
15
Merhaba,
Aklıma takılan birşey var.. Hani pastırma, sucuk ya da sarımsak yendiği zaman terimiz bile öyle kokuyor ya, o zaman gül çayı, tarçın çayı ya da karanfil çayı içsek terimiz ve tenimizin hafif de olsa güzel kokma ihtimali yok mu??

Ben bugün tarçın çayı ile başlıyorum. Hergün aç karına bir bardak yoğun tarçın çayı içeceğim. Yavaş yavaş içine karanfil ve sonra da gül yaprağı (hakiki kokulu gül var evimizin önünde) ekleyerek çayı tüketmeye devam edeceğim.

sonucu merak ettim bir fayda sagladımı

Şöyle söyleyebilirim, tarçın ve paptya çayı ile devam ettim. Bu sırada yemeklerdeki pişmiş soğan hariç baharat ve soğan-sarımsaktan uzak kalmaya çalıştım. Gerek ağız içi gerekse vücut kokumda bir iyileşme oldu gibi ancak bu sadece tarçın çayı ile sağlanmış birşey değil bence. BAharatlardan uzak kalmış olmam da fayda sağladı. Özellikle yaz aylarında baharat ve sarımsak-soğana (en azından çiğ olanlara) biraz ara vermek ya da akabinde tarçın-karanfil gibi aroması yüksek çaylardan tüketmek faydalı olabilir diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…