bişeyler yapmalıyım*...ama neee

angelsky

Ümmü Eymen olcam inş.
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2008
1.763
33
mrb arkadaşlar ben 2 aylık evliyim ve evliliğin tam bir (benim evliliğimin) kaos kabus olduğu düşüncesine varmak üzereyim.Benmi çok elbebek gülbebek yetiştim.Kocam diye seçtiğim insan mı yanlış (yok yok bu olamaz) nese ben esas konuya geleyim biz evlendik tayinim çıkmadı benim hala tekrar talepte bulunduk bakalım nolacak neyse ben kendi memleketime işim dolayısıyla geri döndüm bayramdan sonra tayin çıkmazsa kesin kalıcıyım yani.
benim sorunum biz evlendik bu sorunlar var eşimle 6 yıl flört döneminden sonra evlenmeme rağmen hiç bişey konuşamaz olduk yaşadıkları yere alışamadım çok küçük biyer gelin moduna sokmaya çalıtı kayınvalidem ne balayına gidebildik nede adam akıllı başbaşa kalabildik kayınvalidemlerin yarın için bir planı vardı mutlaka neyse ben evliliğimin 16 gününde iznimin bitmesini bahane ederek o bunalımdan kurtulmak için memleketime dönüp işime devam ettim .15 gün çalışıp bu kez de rapor alıp tekrar gittim ama ne göreyim her şey aynı benim en çok üzüldüğüm şaşkınlığa düştüğüm benim o çok sevdiğim eşim ailesine karşı okadar hassas o kadar inceki inanamazsınız benide sanki onların karşısında övülmek için kullanıyor kayınvalidemde öyle yapıyor çünkü ve bu nedenle eşimle arama acaip bi zıtlaşma girdi evet bunu ben yaptım ve şimdi ona karşı çok doluyum şiştim cuma günü yanına gideceğim inanın gitmek istemiyorum off of offff

6 yıl flört ettiğin kişi 2 ayda nasıl değişti??
Bence eşinle açık açık konuş ailesinin tavrından rahatsız olduğunu söyle evliliklerin en güzel dönemidir bu cicim ayları diye tabir edilen dönemler ailesinin bunu bozmasına izin verme:kızgın:Bu arada tayinin çıksın diye neden uğraşıyosun??Eşin gelse senin çalıştığın şehre yerleşse

yazını okumak çok zor daha iyi yazarsan diğer arkadaşlarda zorlanmaz ve herkes sana yorum yapabilir.Çok doluyum demişsin insanın yaşadığı yere alışamaması çok zor ama eşinle konuş ailesine yakın davran bak bu çok önemli sen ailesine soğuk davrandıkça onu daha çok o tarafa itersin Allah yardımcın olsun ve sabır versin.

öncelikle aramıza hoşgeldin...gerçek dünyadasın...
neler düşünüyorsun dur tahmin edeyim...
cicim ayı vardı hani...üzgünüm yok...dedim ya hoşgeldin...
ya bu adam benlebeş dakika fazla oturmak için perişan olurdu yaaaa...niye şimdi böyle...çünkü artık evlisin...
ama bana hep çok güzel şeyler söylerdi beni hep özlerdi...ozaman sevgiliydiniz...
hani beni herşeyden çok seviyordu...ozaman evli değildiniz şimdi evlisiniz ve herşeyden çok sevdiği ailesi...
çoğaltabilirim...üzülme...olağan şeyler bunlar...ortalama bir yıl içinde düzelir...eğer düzelmez ve hatta artarsa da o evlilik kendini imha ediyor zaten..

onların karşısında övülmek için kullanıyor kayınvalidemde öyle yapıyor
bunu derken ne kastettiniz anlamadım...

öncelikle aramıza hoşgeldin...gerçek dünyadasın...
neler düşünüyorsun dur tahmin edeyim...
cicim ayı vardı hani...üzgünüm yok...dedim ya hoşgeldin...
ya bu adam benlebeş dakika fazla oturmak için perişan olurdu yaaaa...niye şimdi böyle...çünkü artık evlisin...
ama bana hep çok güzel şeyler söylerdi beni hep özlerdi...ozaman sevgiliydiniz...
hani beni herşeyden çok seviyordu...ozaman evli değildiniz şimdi evlisiniz ve herşeyden çok sevdiği ailesi...
çoğaltabilirim...üzülme...olağan şeyler bunlar...ortalama bir yıl içinde düzelir...eğer düzelmez ve hatta artarsa da o evlilik kendini imha ediyor zaten..

bende 2 aylık evliyim malesef gerçekler acı betty çok guzel anlatmışsın kaydirigubbakcemile5 erken anladık
bnde 7 yıl çıktım evlendık şahane süper ee adam ilk hafta başladı anneme gıdelım eee nıye daha yenı evlıyız ne çabuk özledın annenı vallahi bn kız olduğum halde anneme gıdelım olayı yapmadım yanı evımı çok sevıyorum gıdesım gelmıyo ama o çooooooook özluyo sankı dersın ayrı şehırdeler nese şimdi bıraz yola gırdı bı ara :eek:klava: yicektı yanı
velhasıl yüz verme 3 gıdıyosan 1 git bunedır kardeşim evlenınce anaları kıymete bınıyo evlenmeseydınız ya ozaman :enbuyukkk:

bunu derken neyi kastettiniz anlamadım...
açıklarsanız net yorum yapabilirim...

bunu derken neyi kastettiniz anlamadım...
açıklarsanız net yorum yapabilirim...

ya ben karıma şunu yaptım bunu yaptım ayy ne muhteşemim gibi şeyler yapıyordur...ki bu düşük ihtimal...
ya da karı dediğin çok bana ama annem bitane salla karıyı gel annem sen çok yaşa annem şeklinde davranıyordur...
ailesi de pohpohluyordur...
çok zekiyim yaaaaaaaaaaaaaaa...........

flört ettiğiniz adamla, evlendiğiniz adamı kıyaslama yapmayın! çünkü bu 2 adam ne yazık ki artık aynı 2 adam diil...beklentilerinizi azaltmalı,sabırlı olmalısınız...evlilliğn ilk yıllarında olagan sorunlar bunlar..bocalama dönemi... yeni başlangıçlar hep zordur...durumu idare etmeye çalışın ,olumsuza diil olumluya yöneltin ilişkinizi,eşinize de yardımcı olun... sürekli şikayet ediyorsanız sizden uzaklaşmasınaneden olur..daha ılımlı olmaya gayret gösterin ...çok yeni evlisiniz henüz...aşabilirsinz...sabır sevgi şevkat fedakarlık anlayış gerek ,gösterin ,karşılıgı gelecektir...

ya ben karıma şunu yaptım bunu yaptım ayy ne muhteşemim gibi şeyler yapıyordur...ki bu düşük ihtimal...
ya da karı dediğin çok bana ama annem bitane salla karıyı gel annem sen çok yaşa annem şeklinde davranıyordur...
ailesi de pohpohluyordur...
çok zekiyim yaaaaaaaaaaaaaaa...........

kayınvalidem de öyle yapıyor..
zeki kardeş bunu da bir açıkla ben orayı bağdaştıramadım da..

genelleme yapmayalım arkadaşlar yasakkelime
her erkek evlendikten sonra değişecek diye bi kural yok:1closedeyes:

baştan ipleri sıkı tut canım,hayat sizin hayatınız,bunu da eşinin kafasına sok.baktın kafasına girmiyor,dolaylı yoldan hisettir kendini canım.

kayınvalidem de öyle yapıyor..
zeki kardeş bunu da bir açıkla ben orayı bağdaştıramadım da..

övünme olayı eşim tarafından gözlemlediğim ya işte sema benim için onu yapar bunu yapar desinler diye hiç davranmadığı şekilde davranıyor ailesinin yanında farkediyorum bunu
kayınvalidem ise sürekli beni biyerlere götürüyor muhabbbet esnasında yok gelinimgüzel mi gibi ucu açık sorular soruyor burdada aynı şeyi hissediyorum

baştan ipleri sıkı tut canım,hayat sizin hayatınız,bunu da eşinin kafasına sok.baktın kafasına girmiyor,dolaylı yoldan hisettir kendini canım.

bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum eşimi çok seviyorum onunda beni sevdiğini biliyorum ama söylediklerini yaptıkça hep daha fazlasını istiyor sürekli annesiyle takılmamı istiyor bende sinirleniyorum sonuç tartışmaÇok üzgünüm çoook

cnm merhaba.çok erken başlamışsınız sorunlar yaşamaya.ama hemen kesin kararlar almayın.daha yapıcı olunki elimden geleni yaptım diyebilesiniz.erkek ailelerinin evliliklerde bu kadar sorun yaratmaları inanılmaz can sıkıcı.eşiniz daha evlendiğinin farkında değil.ama en yakın zamanda ana kuzuluğundan ev reisliğine geçiş yapsa iyi olacak.yoksa kaybedecek.övgü konusundada benim tahminimde şu.erkek anaları oğullarını bulunmaz hint kumaşı sandıkları için.bunuda her defasında gelinlere hissettirmeye bayıldıklarından sürekli oğullarını övecek ortamlar yaratıyorlardır.ayyy en nefret ettiğim durumlar.bazı erkekler annelerini frenliyebiliyorlar bu konuda.ama bazılarıda pohpohlansınlar ölüyorlar böyleyse allah sabır versin.iflah olmsı zora.s.

X