Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
bebek şekeri süsleme malzemeleri

burdaki tüylerde paket halinde içinde 100 adet var ve 4 lira daha iyiymiş
bunların uzunları yokmu böyle tek tek olmaskiiiii:84:ya aslında istanbulsa ankarada samsunda dolu heryerde var burdada varmı acaba çarşı gezmem lazım hiç halim yok....
ayyy kızlarrrr cuma kısmetse tatile gidioruz ama zaman bir türlü geçmior yaaaa bide yarın zeytini biz dönene kadar bakması için birine vericem çok özlüycem yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK5::KK5:

canım negüzel yaa şimdiden iyi tatiller gezin bol bol eğlenin ohhhh millet bitirdi tatilini siz negüzel gidiyosunuz belkim sen tatildeyken doğurabilirim:KK1:zeytinide az özleyiver nasılsa bakacak biri bulunmuşş

ayyy kızlarrrr cuma kısmetse tatile gidioruz ama zaman bir türlü geçmior yaaaa bide yarın zeytini biz dönene kadar bakması için birine vericem çok özlüycem yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK5::KK5:

geçer canım geçer merak etme haftanın ortasına geldik :)
zeytine çok alıştın özlücek olman çok normal canım...eminim sen yokken o da seni çok arıcaktır ama napcaksn mecbur birine bırakmak zorundasın...üzülme canım :KK70:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60: gazan mübarek olsun baxcımm :KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60: bende kapıyı açmadım akşam 20 dk dışarda beklettim :KK60::KK60:
oooh ıyı ıyı ben de yemegı yaptım ama onune koymadım o arabanın ıcını yıkarken ben yedım oğluşumla geldı sen beklemedınmı benı dıyo hayırrrr dedım...:KK33:
canım süt derken devam mamasımı veriyosun yoksa normal marketlerde satılan kutu sütlerdenmi???

ben 1 yaşını doldurduktan sonra devam mamasını bırakıp normal süte geçmiştim.eğer hala devam maması veriyosan pınar ın çocuk sütleri var onlardan ver bence artık.
birde biberonla değilde şu pipeti kendinden olan bardaklar varya onlarla vermeyi dene bi bakalım değişik gelirde alır içer belki istersen içine bi tatlı kaşığıda bal koy..

ama dediğin gibi sütü içmeli mutlaka ne kadar ek gıda alsada.
ben şimdi ecrine bi gece yatarken 200ml birde sabah 7 gibi annemin yanına bırakırken 200 ml veriyorum. yeterlidir herhalde dimi :26::26:

canım ya aptamıl junıor alıyom..pınarı hıc ıstemedı evde hatta ıkı paket var acılmamıs..bende ınek sutune alıssın ıstıyom ama nolcak bılmıyom acaba azıları kabardı ıyıce ondanmı bırdenbıre bıberon ıstemıyo yada bakıcıya verdıgımden berı öle ..acaba ordamı bıberonla kotu bı anısı oldu..o bıraz ısrar etmıs aglamıs ege..ben de artık verme yemek yesın sende sadece dedım..eve gelınce benı emıyo..kalmayınca normalde uyumadan once 4 olcu yapıyordum ıcıyordu...bır haftadır ıstemıyo...daha oncede oldu bır ıkı sefer sonra duzeldı ama bılmıyom ınsallah dıştendır...bardaklada denedım tükürüyo...:63::63:

Evim.net
kızlar su sıteye uye olun vallahı super seyler var dekorasyon falan..bebekler ıcın de oda suslerı selizzz duyurulur...

Hanımlar!size bir sorum olacak.. Ben temizlik yapmayı çok seven bir insanım,yani tüm günümü versem olur..Doğumdan önce herşey yolunda istediğim şekilde temizlik yapabiliyordum..Ancak Allah bağışlasın inşallah,kızım doğduktan sonra bu durum çok zorlaştı..Ne yapacağımı nasıl yapacağımı bilemiyorum işler zor yetişiyor.. yerleri siliyorum arkamdan emekliyo geliyo..yerler bıdık bıdık el izi oluyo..Deliricem nasıl yoluna girecek bu..Uyuduğu zaman yapıyorum ama her işimide uykuya sığdıramıyorum..Bu dönemsel bir durum değilmi? Geçecek yani:18::18::18: ne olur bişey yazın:96:

aaayy selizzzz ben dekorasyon için bu kadar ugrasmadim kiz, kizimin daha halisi bile yok dusun...zaten çok çabuk büyüyorlarrr biz beşik aldıkk kafasını çaktığı içinn portatif beşikler var ya ondan aldıkk rahat rahatttt istediği pozisyonda yatıyoo...odasında iki tane yatak var şimdi dekorasyon sıfır anlıycan :))))
cibinliği biz tavana monte ettik

günaydın kızlar nasılsınız bugün?
dün kızıma kivi verdim bi güzelll yiyordu sonra elinden kaydı ağlamaya başladı tekrar verdim tadına tekrar baktı çığlık atmaya başladı....ama nasıl bir ağlama var yaaa bir saat susmadııı...........anamm deli oldum kivi alerji filan yapabiliyo alerji oldu sandım ama yok yüzünde kızarıklık filan yoktu.....elini ağzına sokup ağladı durdu.......deli oldum yaaaaaa kızım ne olduuu annecim ne olduuu yok dinlemiyoooo çığlık atıyo.............ev telefonunu verdimm sustu oynaya oynaya uyudu......ama benim de anam ağladı yaniiiiiii :KK58:

kızlar bugun kuzey guney var...oooof gözlerimize ziyafet var aksama..bu arada kıvancın yenı mavi reklamına da bıttım..adama çuval gıydır yakışıyor ya....bu arada ben dövme istiyorum yüzük parmağıma...alyans takamıyorum..aklımda şöle birsey var...el yazısıyla ege yazdırıp kalan yerlerını halka seklınde tamamlamak ..sızce nasıl olur..ama yaptırırsak esımle bırlıkte ıstıyoz..aynı yerde alyans seklınde...bu arada daha once konusmustuk yenı degıl:KK1::KK1:ama işin günah boyutu düşündürüyor ya...nasıl içim rahat olacak bilemiyorum...hani vucutta yapılan kalıcı degısıklıkler gunah dıye bılıyorum ama o zaman mesela lazerle yapılan epilasyonlar da kalıcı onlar nıye gunah degıl kafam karısıyor..mesela abdestte yuzeyı ılgılendırıyo o da derı ıcınde bırsey..kafam karısık yanı

evim.net
kızlar su sıteye uye olun vallahı super seyler var dekorasyon falan..bebekler ıcın de oda suslerı selizzz duyurulur...

ben üyeyim zatii :63::63::63:

özellikle duvar sticker ve duvar saatleri çok güzell.

Hergün indirmde olan mağazaların maili geliyoo..

Ohh yeliz ne güzel tatil tatil tatilllllll
bu haftada şansınıza havalar serinliyoo

Hanımlar!size bir sorum olacak.. Ben temizlik yapmayı çok seven bir insanım,yani tüm günümü versem olur..Doğumdan önce herşey yolunda istediğim şekilde temizlik yapabiliyordum..Ancak Allah bağışlasın inşallah,kızım doğduktan sonra bu durum çok zorlaştı..Ne yapacağımı nasıl yapacağımı bilemiyorum işler zor yetişiyor.. yerleri siliyorum arkamdan emekliyo geliyo..yerler bıdık bıdık el izi oluyo..Deliricem nasıl yoluna girecek bu..Uyuduğu zaman yapıyorum ama her işimide uykuya sığdıramıyorum..Bu dönemsel bir durum değilmi? Geçecek yani:18::18::18: ne olur bişey yazın:96:

:KK1: :KK1: :KK1: her annenin sorunu bu....ama bu kadar da çıldırmaya gerek yokkk canım...kaç aylık kızın?
ben kızım uyanmadan sabah erkenden işlerimi hallediyorum sonra tabiki tekrar el izi filan oluyo mobilyalar sehpalar filan ama yapıcak bişey yok yaniiii

:KK1: :KK1: :KK1: her annenin sorunu bu....ama bu kadar da çıldırmaya gerek yokkk canım...kaç aylık kızın?
ben kızım uyanmadan sabah erkenden işlerimi hallediyorum sonra tabiki tekrar el izi filan oluyo mobilyalar sehpalar filan ama yapıcak bişey yok yaniiii

8 aylık..Sanırım ben biraz fazla kafama takıyorum ..Birini yapsam diğeri kalıyo benimde aklım onda kalıyo..Eşimde Allah canını sağ etsin azcık rahat ..Sanki inadına oda bebek gibi davranıyo bazen..Yok hergün hergün ne gerek varmış..Bu benim ömrümü tüketirmiş..Kıyafetlerini oraya buraya atıyo falan filan..İşte ne bileyim bende dertleşmek istedim canım..

aaayy selizzzz ben dekorasyon için bu kadar ugrasmadim kiz, kizimin daha halisi bile yok dusun...zaten çok çabuk büyüyorlarrr biz beşik aldıkk kafasını çaktığı içinn portatif beşikler var ya ondan aldıkk rahat rahatttt istediği pozisyonda yatıyoo...odasında iki tane yatak var şimdi dekorasyon sıfır anlıycan :))))

dün kızıma kivi verdim bi güzelll yiyordu sonra elinden kaydı ağlamaya başladı tekrar verdim tadına tekrar baktı çığlık atmaya başladı....ama nasıl bir ağlama var yaaa bir saat susmadııı...........anamm deli oldum kivi alerji filan yapabiliyo alerji oldu sandım ama yok yüzünde kızarıklık filan yoktu.....elini ağzına sokup ağladı durdu.......deli oldum yaaaaaa kızım ne olduuu annecim ne olduuu yok dinlemiyoooo çığlık atıyo.............ev telefonunu verdimm sustu oynaya oynaya uyudu......ama benim de anam ağladı yaniiiiiii :KK58:

kız kivi ekşidir ya belki ondan yapmıştır mayhoş hoşuna gitmemiştir..ege bayılıyo kiviye..ama kakişi de aynı kivi gibi siyah benekli çıkıyo:KK1::KK1::KK1:sevmediyse verme canım ..belkıde dıslerı kabardıysa derı hassas ya eksı eksı canını yakmısda olabılır...kıyamam kızıma

$Photo0626.jpg

ağlamadan onceki hali :)))) halinden pek bi memnundu

Evim.net

ben üyeyim canım hergün takip ediyorum gerçekten ev için harika şeyler var :21:

günaydın canım hoşgeldin...
oyy yerim ben onu kızz :KK69:
canım ben kivi yiyemem mesela direk damaklarımı şişirir kızartır kırmızı nokta nokta olur damagım :KK43:
belki baharında damaklarını acıtmış olabilir bilemiyorum sen daha iyi anlarsın canım...

kızlar bugun kuzey guney var...oooof gözlerimize ziyafet var aksama..bu arada kıvancın yenı mavi reklamına da bıttım..adama çuval gıydır yakışıyor ya....bu arada ben dövme istiyorum yüzük parmağıma...alyans takamıyorum..aklımda şöle birsey var...el yazısıyla ege yazdırıp kalan yerlerını halka seklınde tamamlamak ..sızce nasıl olur..ama yaptırırsak esımle bırlıkte ıstıyoz..aynı yerde alyans seklınde...bu arada daha once konusmustuk yenı degıl:KK1::KK1:ama işin günah boyutu düşündürüyor ya...nasıl içim rahat olacak bilemiyorum...hani vucutta yapılan kalıcı degısıklıkler gunah dıye bılıyorum ama o zaman mesela lazerle yapılan epilasyonlar da kalıcı onlar nıye gunah degıl kafam karısıyor..mesela abdestte yuzeyı ılgılendırıyo o da derı ıcınde bırsey..kafam karısık yanı

ayyy ewet bugün kuzey var iple akşamı çekiyorum ben bayılıyorum o diziye ben hayatta dizi izlemem sevmemde ama kıvanç olunca ayrı oluyor ya :KK69: :KK69:
hmm dövme konusunda bişey diyemicem canım ayşe bu konularda daha uzman ona soralım:)

8 aylık..Sanırım ben biraz fazla kafama takıyorum ..Birini yapsam diğeri kalıyo benimde aklım onda kalıyo..Eşimde Allah canını sağ etsin azcık rahat ..Sanki inadına oda bebek gibi davranıyo bazen..Yok hergün hergün ne gerek varmış..Bu benim ömrümü tüketirmiş..Kıyafetlerini oraya buraya atıyo falan filan..İşte ne bileyim bende dertleşmek istedim canım..

alış canım alış yuruyunce gor bırde..hem o kadar fazla yerlerı sılme ..hergun fazla degılmı neden dersen yarın oburgun yurucek kayar duser allah korusun ..benım oğlum bır yasında daha da zor ınan bır mama yıyısı var evlerden ırak sac bas kalmıyo..yerler batıyo...ama hıc engellemıyorum ..ki öğrensın yemeyı kendı kendıne ...yatakodamın aynasını yalıyo hergun ..sıl yıne yapıyo..haftada ıkı kez sıl supur yeter..cok yorulursun yoksa...eşin haklı bız mesela oturma odasını kapadık..kucuk odaya bı yer yatagı bı cekyat..halının ustune eskı bır carsaf..ole çingen hayatı gıbı...ama baska turlu olmuyor..sureklı halı yıka sıl delırırsın kamufle et esyaları..bır de aman dıkkat sıldıgın sulara..bızımkı ıcmeyı sevıyor da:KK1::KK1:

Prof. Dr. Osman Ali Ateş:
Yüce Rabbimiz'in bizlere lütfettiği güzellikleri değiştirmeye kalkışmak doğru değildir. Yapılan Dövmelerin bizi güzelleştirdiği söylenemez. Dövme yapılmış bir vücut çok iticidir. Zaten İslam'ın, iyi ve güzel olan şeyleri yasaklaması söz konusu değildir. Ayrıca dövme yaptırmanın, sağlığımız açısından da uygun olmadığını düşünüyorum"

Dr. Tayyar Altıkulaç:
Dövme inanca engel teşkil etmez. Vücudunda dövme olanın Müslümanlığa geçmesinde hiçbir engel yoktur. Önemli olan sonraki hayatıdır. Vücudunun orasını burasını kesecek hali yok.

Prof. Dr. Süleyman Ateş:
Dövme Kur'an-ı Kerim'de geçmez. Allah'ın yarattığını değiştirmenin şeytan işi olduğu belirtilir. Dövme İslam'da mekruh (hoş olmayan bir şey) kabul edilir ama Kuran'ın haram saydığı, yapanların ve yaptıranların günahkar olacağı eylemlerden değildir. Hiçbir şey ibadete engel olamaz.

Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu:
İnsanın vücudunun doğallığını, güzelliğini bozacak müdahaleleri yapmaması gerekir. Dövme yaptırmak, zaruri ve sağlık yönünden gerekli bir işlem değildir. Ayrıca Hazreti Peygamber (S.A.V.) dövme yaptırılmasını kesin bir dille yasaklamıştır. Ancak dövme boy abdestine ve namaz abdestine engel değildir. Çünkü dövme, suyun deriye ulaşmasına engel oluşturmaz.

Cübbeli Ahmet Hoca:
Haramdır günahtır. Zaten Hadis-i şerifte lanet vardır. Dövme yapan, yaptıran, saç ekleten, dişlerinin ucunu törpületen, kaş şeklini değiştiren Allah'ın yarattığı sureti değiştirenler olarak geçer. Hepsi haramdır üzerlerinde lanetlilik vardır. Pişman olmuşsa kalsın öyle. Çünkü çıkartması pahalı. Abdeste gusüle mani değildir. Çünkü deri altına işlemediği için.

Prof. Dr. Saim Yeprem (Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı):
Dövme olması bir insanın Müslüman olmasına engel değil. Gusül abdesti geçerlidir. Üstünden yıkanabilir. Cünupluk devam etmez. Mesela piercing burunda sabitleştiği için altındaki derinin yıkanması gerekmez.
(Posta)

bunları buldum...ama cübbeliyi salla denızde hatunlarla yuzmek gunah degıl tabiiiii....:KK60::KK60::KK60:

X