Biri Bana yardım edebilirmi?

aysemeryem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2008
6
0
2 aylık evliğim ve eşimle hala ilişki yaşayamadım ne yapmalıyım zor durumdayım o bana bişey demiyor ama ben çok rahatsızım.

bence kesinlikle psikolojiktir...
ilk günlerde böle olması normal...
bak eşinde seni zorlamıyorsa dert edip sakın kendini kasma...
yavas yavas bir defa da olması gerekmiyor...
olmadı doktor tek care acık konustuysam kusurabakmayın

cnm bnm piskolojik,,,korkuyorsun sanırım cahil insanların anlattığı gibi acı veren bi durum deil korkulacak hiçbişey yok sadece relax olmalısın ve kendini eşinin kollarına bırak bak göreceksin ve kendi kendine diyceksin ben bunun için mi korktum diye...

psikolojik benim sorunum jel falan varmı bildiğiniz ya da uyuşturucu sprey diye bişey duydum nerden bulurum

psikolojik benim sorunum jel falan varmı bildiğiniz ya da uyuşturucu sprey diye bişey duydum nerden bulurum

Muhtemelen ezanelerde bulunur! Ama bence bir jinekologa gitsin daha yararli olur!
Hem sorunun nedir anlasilir hemde jinekolog ihtiyac oldugu zaman bir uzman tavsiye eder sana....

Yaa canim kasma kendini,üzülme.stres yapmaa
onun haricinde bi krem vardi
git eczaneye de ki epilasyon için kullanilan uyuşturucu bir krem varmiş
senin için de iyi gelir.

Arkadaslar doktora git diyor sen jel mel diyosun ?? bu nasıl iş anlamadım vallaaa

kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı:uhm::uhm:

ben onu anlayabiliyorum, başıma geldiğinden değil ama..
bi yakınım başında da aynı durum var...doktora gitmeye utanıyor, zaten bu durum genelde utanıp sıkılmaktan oluyor bence...

yakınım olan kişi krem kullandı veya bebe yağıda kullanılabilir ve bir bardak içki içti...biraz gevşedi,o anın tadını çıkarmaya bakın bence....:teselli:

çok haklısın ve çok güzel anlatmışsın Şeniz

canım sana tek tavsiyem var aynı olayı yaşamış biri olarak VAJİNİSMUSUN ÜSTESİNDEN GELMEK ---YAZARI CEM KEÇE yanlış hatırlamıyorsam.....600 sayfalık bir kitap ve aşama aşama ne yapmalısın bunu çok güzel bir şekilde anlatıyor....bende kadın doğum doktoruna gitmiştim o sprey krem işi hikaye....beyinde bitiyor bu iş...kitabı internetten siperiş ettim ben...2 günde geldim..okudukça uyguladım öğrendiklerimi ve kitap bittiğinde bu sorunda bitti çok şükür şimdi 2 aylık hamileyim....sakın kulaktan dolma bilgilerle bişey yapma dahada zarar verebilirsin kendine....

ya arkadaşlar kadın doğum doktoru bir krem bir uyuşturucu iğne birde ayrı bir jel veriyor...uyuşturucu iğneyi yaptırmama rağmen kendimde olmadığım halde sabaha kadar eşime ne olur yapma diye hem ağlayıp hem konuşmuşum ben...hiç hatırlamıyorum eşim anlattı sen ağlayıp sürekli öyle deyince ben bişey yapamadım diye....doktor alkol al dedi bana eğer öyle olmazsa,alkolüde denedim hayatımda ilk defa ağzıma aldım ama boş....ya psikolog ya da dediğim gibi... zaten bu kitabın yazarı türkiyede vajinismus üzerine en iyilerden biri....ben aydına kadar gidemeyeceğim için kitabını aldım...o bile yetti..

valla doktor moktor boş onlar ne dicek vajinutmus ama sen vajinutmus hiç deilsin ben 3 ay giremedim ilişkiye sonradan kendiliğinden oldu bizde anlamadık korkmicaksın kendini ona bırakıcaksın ilişkiden tat almayı biliceksin bide en önemlisi sulanmıyosa krem mirem kullanma bi kaç gün ara verin kendi hazır hissetigin ve eşini özledigin bi gün kendini eşine bırak kasma bu kadar basit valla bende öcüymüş gibi deli divane gibi dolandım buralarda napmam gerek dierek

canım buna benzer bir durum basıma gelmiş diyebilirim...
yani ilk gün buna psikolojikmen hazır değildim...
ve elimde olmadan kendimi cok gerip kasmıştım...
ama eşim buna bana tatlı bir dille anlattı bunu ben kendimi hzır hissettiğim zaman yapmamızı, gerilmememi aslında cok kolay oldugunu falan sakince anlattı...
ve biz balayındayken yani 2. haftamızda oldu...
oyüzden deminde dediğim gibi kendini strese sokma eşin en büyük yardımcın aslında burda görev ona düşüyor...

bence en sagliklisi once bir jinekolaga gorunmen sorun yok derse psikologa gidersin jelle kremle olmaz bu yillarca kardes gibi yasamis dr gitmemis vaginismus oldugunun farkina varmamis ne kadar kadin var caresini tipta ara guzelim hem daha 2ay olmus cabuk sonuclar alirsin ve evliligin bu en guzel zamanlarini cok daha guzel gecirirsin hic erteleme dr gorun gecmis olsun canim

en iyi doktorun esin olabilir senin için
ona çok is dusuyor
içinde ki korkular seni iyice gerilemis, seni rahatlatmak esine duser
illa ki iliskiye girmek zorunda degilsin ama yavas yavas ona yakin ol, kendini ona birak
goruceksin zamanla olacak ve sen bile sasacaksin
ayrica krem kullan inan çok faydasi var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…