Birey diyeceim! ka aylk hamile oluyorum.?

nina23

oğlum EGE'm
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
172
1
kızlar merhaba benım en son regl olduğum tarıh 21 mayıs ve şuan hamıleyım 25 haziranda kan tahlili yaptrdım ve değerim 897,20 çıktı.1 hafta sonra tekrar gttim vajınalultrason ile baktığında kesesini gördük ama bhcg me bakmadı gerek yok dedi..yani şimdi ben kaç haftalık hamıle oluyorum.geçen hafta perşembe gittim haftaya gel kalp atışlarını duyarız dedi ..normal mi?zaten bu kendi doktorum değil kendi doktorum tatilde hiç aydınlatmıyor beni..ben 4 ay önce düşük yaptım ve şimdi çok dikkat eidyorum.bazen karnıma regl ağrısı gibi ağrılar giriyor çok korkuyorum bişi olck diye..kaydirigubbakcemile

canım 21 mayıs regl tarihinin ilk günüyse 6 hafta 6 günlük hamilesin. Hayırlı olsun. Allah sağlıkla kucağımıza alamayı nasip etsin.

amin inşallah :Saruboceq:
peki canım nasıl hesaplıyoruz??
:kedi:

bazı sitelerde otomatik hesaplayıcılar var ordanda hesaplayabilirsin son adet tarihinin ilk gününden itibaren hesaplıyorsun milupanın sitesine üye olup hesaplayabilirsin

canım ben telefondan hesapladım 21 mayıs perşembe gününden hesaplıyorum perşembeden perşembeye haftadn doluyo yanı şuanda arkadaşlarında dediği gibi 6+6 haftalık hamilesin

kızlar merhaba, benimde 28 mayıstı adetimin ilk günü, geçikmemin 5. günü idrarda ve kanda test yaptırdım pozitif çıktı çok şükür Allah'ıma. Otomatik hesaplayıcılara göre 5,6 haftalık hamileyim, bu herzaman doğru mu? Sizce ne zaman doktora gitmeliyim? Cevap verirseniz çok sevinirim. 1 hafta daha beklemeli miyim?

hiç gitmediysen bu günlerde gidebilirsin en azından kan testi yaptırıp vitamin - demir eksikliği hatta alerji testini bile yaptırabilirsin.eğer demir ekssikliğin varsa folik asit kullanman gerekir.ama bebeğin kalp atışı konusunda pek heveslenme .benimkine doktor bakmadı bile çok erkenmiş.ama diğer testleri yaptı heşey normal dedi.

ay kızlar çok teşekkür ederim hepinizeee:ecrin_bebek:zemuszemus ya birde çok karın ağrım oluyor bu normal mi ddir???regl ağrısı gibi korkuyorummm... peki bu hafta için gel dedi bana doktor kalp atışlarını duycakmışız normal mi ?duyurlur mu ?daha erken değil mi??:sinifsinif:

hayır erken değil 6. hafta bitiminde 7. haftanın içinde kalp atışlarını dinlemek mümkün
karın ağrısı kasık agrısı sırt üstü yattıgında bel agrısı bunlar normal ama aşırı derecede olursa doktorunu bilgilendir

inci_mercan= ben testi yaptıgım gibi ertesi gün gitmiştim doktora nasıl sabredebildin bu kadar

eğer özel bir doktora gidiceksen 5-6 gün daha bekle öyle git derim hem kalp atışlarını tam net duymuş olursun birdaha onun için çağırmaz seni çünkü bazı doktor kontrol süresi olan 10 gün içinde değilde 15 gün sonra filan çağırıyor ve paraları bayılıyosun

birkaç arkadaşımın başına geldide ordan biliyorum

sorun deil diyosan hemen git derim :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…