Birazda bebklerimizn gelişiminden bahsedelimm

anne olmak giderek daha zevkli bir hale geliyor.kızımla hep konuşuyorum oda bana karşılık veriyor.guu aguu sesler çıkarıyor sanki konuşacak gibi galiba çok geveze olacak sesi hiç kesilmiyor.birde sesli sesli gülüyor.şimdide yalandan ağlamayı öğrenmiş çok sevimli oluyor.eline bişey verdiğimde bi süre tutuyor inceliyor sonra düşürüyor.tekrar verecekken elini uzatıyor.uykudan kalkacakken gözleri kapalı halde başını kaldırıyor bitiyorum.

benım oğlanda yalandan aglıyo valla yanına gıtmeyınce yavas yavas yukseltıyo sesını buyudukce daha da guzel oluyolar

Ne güzel siz tam sevilmelik kıvama getişrdiniz bebekleri.
İnşallah bizlerde görürüz o günleri.

Hafsacım benim doğum da 1 Kasımda olacak inşallah.Sezaryan olcam ,bebek ters zaten benimde gönlümden geçen sezaryandı.
İnşallah çabucak toparlanacağım başarılı bir ameliyat olur.
Dua edin kızlar bana:KK43:(

kizlar benim asyam da cok büyüdü artik bir iki ay cektirdi ama cok sükür düzene girdik artik
yatagta almaya gittigim anda heyecanlaniyor kahkahalar atiyor
konustugumuzda konusmaya calisiyor dili agzina sigmiyor resmen ugulamaktan
ama pek istahimiz yok zorla veriyorum birseyler oda doyumluk degil
Ve sol elinin bas parmagini afiyetle emiyor emzige alistirmaya calistim ama emmiyor
Allah im hepimizin bebislerini bagislasin saglikli uzun ömürler versin
Artik büyüdüler tatlandilar bundan sonra her gecen gün dahada tatlanacaklar

Askito masallah efe beye cok tatli olmus kizzz spangbob dan pek hoslanmamisa benziyor ::))

dark bidenem allah yardimcin olsun .. sezeryan veya normal dogum .. ikisininde zorluklari var .. ama hersey unutuluyor.. aileni ve seni cok güzel günler bekliyor bitanem..bende sabirsizlikla bekliyorum bebeginin fotosunu öptüm seni

fatoss kizz sevmemezlik deil.. yeni biseyi gördügünde kritik bakislarla önce bi bakiyor bana zarari olurmu die :))) bakti olmuyo hemende kani isiniveriyo kuzumun :))

Teşekkürler Aşkitocum,inşallah bende en kısa zamanda bebeğimin resmini ekleyebilirim.
Ben de inan bunun için sabırsızlanıyorum :)
Efeyi ve seni çok öpüyorum,yaramazı ısırıyorum ayrıca :)

kızlar benim oğlum numaradan ağlıyor çok komik ya..
ay ay ayyyyy diye..
sonra çevirip kafasını bana bakıyor..
öldüm gülmekten yaaaaa

benim kizda kucagina almami isteyince basliyor zirlamaya pek bi cadoloz, ondan sonra acikdi mi direniyor habire agliyor vermicem diyorum agliyor gozlerimin icine bakarak
nolur ver diyor sanki!!!
gulucukler saciyor ortaliga
kollarda gezmeyi, sallanmayi pek seviyor hanfendi, bi kac gundur disariya cikmadik hem soguk hemde canim pek istemiyor, oglumda annem' gilde cunku okullar tatil ama cok cok cok ozledim yarin yada bugun getircem insallah
Okuldan arkadas gelcek insallah yarin gelebilirse cok ozlemisim yahu,
ha bi de borek yapcam ne guzel borek tarifleri var burda ya dun gordum canim pek cekti !!!
bi de benim kiz pek seviniyor abisi onunla ilgilendigi zaman abisini yalayip bitiriyor oglan da oyle masallah

bezini degistirdigim zaman ici rahatligo bi gorseniz gobegini poposunu kaldirip duruyor
rahatladim dercesine; babasi kucagina alirken pek seviniyor, bi guluo babasina bir gorseniz hic yabancilik cekmiyor baskalarina karsi ne guzel abisi gibi iste
tombik oldu yanaklari masallah babasi isirasim geliyor diye ama kiyamiyor isir diyorum, delimisin sen diyor yapamam ama sonra dayanamayip iki kucucuk isiri veriyor hemen aglamaya basliyor opunce yeniden guluyor benim cadoloz Merve' m

iki gunndurde gecelerı aglıyo sureklı kucagıma alınca susuyo delırecem valla

kızım bugün öğlen uykudan kalktıktan sonra oynarken baya bi yan döndü nerdeyse yüzüstü dönecekti çok mutlu oldum tekrar tekrar yaptı acayip heyecanlandım.önümüzdeki bikaç gün içinde tam dönecek gibi görünüyor artık daha dikkatli olmak lazım.bu arada eline verdiğm şeyleri daha iyi kavrıyor hemen ağzına götürüyor ve çıngırağını verdiğimde sallıyor :) yatmayı hiç sevmiyor sürekli kafasını kaldırıp etrafı kolaçan ediyor.uykusunda bile arada başını kaldırıp bakınıp tekrar dalıyor :) sizinkiler ne durumda ??

Benimkide kafasini kaldirp bayagi durabiliyor
donemiyor daha sadece govdesini kaldirmaya çalişiyo onuda beceremiyo

kızlar benim oğluşumda kahkahalarla gülüyor
altını değiştirirken göbeğini öpüyorum,bayılıyor,çok seviniyor
karşısında konuşunca o da sürekli konuşuyor.agu agu hiç susmuyor
ayakta fış fış kayıkçı oynuyoruz ağladığı zmanlar bile gülmeye başlıyor
biberonu yada memeyi görünce hemen heyecanlanıyor.biberonu eliyle ağzına götürüyor,doyunca itekliyor.
sizinkiler gibi benimkide yatmayı hiç sevmiyor.yatarken yarıya kadar kendini kaldırıyor.
sabahları gülerek uyanıyor.
ya kızlar daha bir sürü var ama yeter yazmayım artık.bebişlerimiz gün geçtikçe büyüyor,değişiyor.Allah onları bizden ayırmasın....

Selinim gece 1 gibi uyuyor ve 2-3 saatte bir meme için uyanıyor. sabah da gün açınca şap şup sesleriyle uyanıyorum. ellerini ağzına götürüp emiyor. bazen iki elini birden sokmaya çalışıyor ağzına. bir de büüü yapıp tükürük püskürtüyor ki o haline bayılıyorum. ellerinden tutunca kalkmaya çalışıyor. azıcık destekle kalkıyor da... gündüz uykumuz maalesef pek yok. zaten uyumak istemiyor. uyutmak için yatırdığımda feci ağlıyor. bunda rahatsızlığı nedeniyle tansiyonunun yüksek olmasının da etkisi var sanıyorum. yani bebek deyip geçmeyin yüksek tansiyonları bile oluyor :))) o yüzden biraz asabiyiz :)

kızlar ya benim bebeğim acayip huzursuz meme almak istemiyor ama bizim üstümüzü başımızı yiyor ama meme almıyor anca çok acıkınca alıyor memeyi yatmak istemiyor sürekli ayakta duralım istiyor neden böle yapıyor anlamıyorum sizin bebeklerin durumu ne böle yapan varmı.

kızım dönmeyi öğrendi ya tutabilene aşk olsun sırtüstü koyuyorum hemen yüzüstü dönüyo sonra poposunu kaldırıp azıcık geri kaymaya çalışıyo bi de yüzme hareketini çok yapıyo kaydirigubbakcemile3 :nazar:

kızlar ya benim bebeğim acayip huzursuz meme almak istemiyor ama bizim üstümüzü başımızı yiyor ama meme almıyor anca çok acıkınca alıyor memeyi yatmak istemiyor sürekli ayakta duralım istiyor neden böle yapıyor anlamıyorum sizin bebeklerin durumu ne böle yapan varmı.

ay canım benimki de tam tersi
acıkınca memeyi almıyor..kafamçokkarıştı
çünkü çok sinirli oluyor acıkınca ve emzirmek için yatırıyorum ya ona kızıyor çok..
boğuşuyoruz resmen -tatlicadiarzu-

aynen benımkıde bazen acıkınca ağlıyor memeyı verecem dıye yatırıyom delırıp çıkıyor emziği verıyorum bıraz sakınleştıkten sonra memeyı verıyorum ancaa ozaman emıyor ama sakınleşene kadar da deli ediyor benıı..süreklı ayakta durmayı benımkıde ıstıyor ya oturtur pozısyonda yada ayakta tutacam onu yatırırsam kalkmak ıstıyor hemen bence durabıldıklerını keşfetikleri için öyle yarın öburgun kendılerı oturuncada hep öyle oturacaklar heralde yapabılyorlar dıye sevınıyorlar herhalde canımm

aynen canim benim bebekte ayni,agliyor agliyor aciktigini anliyorum yinede almiyor,en son raddede emzigi tutturuyorum,gozler gidiyor emzigi cekip memeyi veriyorum,bir hafta once ben herzaman alistigim saatlerde meme vermeye calistim almak istemedi,sagolsun yengemiz birak istemiyorsa zorlama dedi bende biraktim birakmaz olaydim,biraktim cunku cocugu cok sikiorsun diye ustume geldiler:kızgın::kızgın:,gunde uc dork kere meme emerse bebek sut uretilebilirmi,ne kadar yediysem ne kadar ictiysemde sutum olmuyor simdi,sagma makinesi aldim,bir damla bile gelmedi,mama yaptim icmedi midesi bulandi,,kandirabildigim kadar emziriyorum,sutum ilk etapta gelmedigi icin memeyi tutmak istemiyor,ancak emzikle. kaniyor,cok uzuluyorum memeyi birakacagina,sali gunu kontrolumuz var bakalim mama isteyecegimmm,offf offff

kızım dönmeyi öğrendi ya tutabilene aşk olsun sırtüstü koyuyorum hemen yüzüstü dönüyo sonra poposunu kaldırıp azıcık geri kaymaya çalışıyo bi de yüzme hareketini çok yapıyo kaydirigubbakcemile3 :nazar:

masallah :nazar::nazar:melekcim:nazar::nazar: masallah cok erken baslamis donmeye,benimki cok tembel yuzustu koyuyoruz bi iki duruyo basliyo aglamaya,ama sirtustu yatarken poposunu bayaga cevirebiliyor az kaldi donmeyi ogrenmesine,,

çook güzel ya bebişlerinize maşallah benim kızım da tam 3 aylık bişey sorucam bebişleriniz sesli olarak kahkahyla gülmeye ne zaman başladı bende buna takıldım benim kızımda sürekli oturmak istiyo ama daha çok küçük

X