Birazda bebklerimizn gelişiminden bahsedelimm

ro_se17

no paniq no heyecan
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
4.470
3
MERHABA ARKADAŞLAR TOPİĞE BAKIYORUM HERKES BEBKLERDEN DERTLİ HERKES SORUNLAIRNI PAYLAŞIYOR BİRAZDA BEBEKLERINIZIN GÜZEL YANLARINI ANLATALIMMhihoyyyt.. OLMAZMI HERKEZ CAN DERDİNE DÜŞMÜŞ VALLA. ...-tatlicadiarzu-

YİĞİT EREN 3 AYLIK OLDU. ŞUAN SESLE GÜLÜYOR ÇINGIRAĞINI ELINE VERDİĞİMDE OYNUYOR DÜŞÜNCE AĞLIYORR.. BU ARADA YABANCILARI DA HİÇ SEVMİYOR HIÇ GÖRMEDİKLERİ LAF ATINCA DUDAĞINI BÜKÜP AĞLAMAYA BAŞLIYORR.. BANA ÇOK DÜŞTÜ BİRDE BABASINDA AĞLIYO BANA GELİNCE HEMEN SUSUYOR OĞLUŞLUM SANIRIM BABASI ONUNLA FAZLA VAKIT GEÇİREMEDİĞİNDEN..BIRDE ŞU VAR OĞLUM SÜREKLİ OTURMAYA MEYİLLİ OTURMAK İSİTİYOR.. NE YAPACAĞİMI SAŞİRDİM CADIARZUSIRTINI HAFI YASTIĞA DAYAYIM EĞİK ŞEKILDE OTURTUOYORUM AMA KENDI DOĞRULMAYA ÇALIŞIYOR .

ece naz hanım da 1 hafta sora tam 4 aylık olcak son 1 ay da çok değişti kuzcuğum.
ana kucağında durmak bilmio beline kadar kaldırıo kendini sıpa.yastıkta yatarken de öle.
artık oda içinde sürekli sesleri görüntüleri takip edio
aynı yiğit eren gibi sürekli oturmaya çalışıo doktorum 3.aydan sora kucağında oturtabilirsin demişti. buarada zilli kahkaha atıyo gıdışını koltuk altını falan öperken bayılıyorum o ana.
bizimki de yabancılara ağlıo hele biz odadan çıkarsak kıyamet kopuyo valla.....

tunama da buyudu teyzelerı

ııce duluıyo kahkaha atıyo
elını tuttugumda hemen kafayı kaldırıyo oturmak ıstıyo oturur pozısyona getırdıgımde sevınıyo
annecı bı cocuk
kasıkla bıseyler verdıgımde heycanlanıyor
yabancıları hıc sevmıyor kalabalıktan hoşalanmıyor(yalnız buyutuyorum ondan herhalde kımsem yok yanımda)
su verınce heycanlanıyor
babası yanık bı sarkı sogledıgınde aglıyor
kafasını her yone cevırebılıyor
en kucuk sese tepkı verıyor
kafamı egdıgımde hemen saçlarıma hucum edıyor
bıseylere uzattıgımda tutmak ıstıyor

çok oldu galıba kotu huylarınıda yazalım ya
bu sırada 3 ay 3 hafta 1 gunluk

ecrin dun tam 3 aylık oldu...
bende tek basıma oldugum için evde tam anneci...baskasında aglıyor, bana geldiğinde susuyor ama 2-3 haftadan bende işe baslayınca annem bakacak...ozaman bebeğim çok zor alısacak...ben nasıl alısacağım oda muallak...
uyanık oldugu zamanlarda sürekli kafasını kaldırmak istiyor...elinden tutmuyorsak hemen aglıyor...beni her yerde takip ediyor...şayet bir misafir gelse yada bir yere gitsek huyu değişiyor...ne uyuyor ne de emiyor...gulmesi çok hosuma gidiyor, sabahları çok neşeli oluyor ve konusmaya çalışıyor...sesler çıkarıyor...
hepimizin bebişine maşallah

benim ecrinim de 2 gün sonra tam 3 aylık oluyor.Oda da tek başına 1 dk bile durmuyor evin her yerine yanımda götürüyorum ben iş yaparken arada bir dönüp dönüp ona laf atıyorum çok hoşuna gidiyor.zaten bütün gün gözü bende hatta babası konuşurken bile bana bakıp gülüyor tabi babamız kısakanıyo bu durumu, benim kızımda kalabalığı hiç sevmiyo.Sabahları gülücükler saçıyor sabahın altıbuçuğunda kahvaltımıza renk katıyor meleğim eskiden eşimle kahvaltı yaparken hiç konuşmazdık bile ... uzanır vaziyette oynayacağı çıngırağı var (oyun halısı gibi) ama tam olarak tutamadığı için bazen sinirleniyo bende anakucağına koyup ayağının dibine koyuyorum ayağıyla tekmelemek çok hoşuna gidiyo çok güzel sesler çıkarıyo o an hepimizin bebişlerini Allah nazarlardan korusun ay bu forumdaki en uzun mesajım oldu bu dahada yazabilirim heralde kızımdan bahsetmek o kadar güzelki...

ayaklarımızı okdar cok oynatıyoruz ki yakında ucabiliriz...
oğluşum çok çapkın ..nerde güzel bi kız görsün yandan yandan gülüyoır :))

birde biberonla mama verdiğim zaman biberonunu kendi tutuyor..çıkaruyor, sokuyor keyfine göre...
tam bir anne delisi...
çoook tatlı çoooookkkk...

benim kuzum 10 gün sonra 4 aylık olacak ınşallah.ayakalrımız sürekli havada.yeterki gözgöze gelelim hemen gülüyor.gıdıklayınca boynunun altını koklayınca basıyor kahkahayı.işte o zaman karar veriyorum dünyadaki en lezzetli şeyin evlat sahibi olmak olduğunu

benim egemde hiç durmuo ayakları elleri sürekli kıpır kıpır sabahları çok neşeli oluyor artık çok güzel gülüyor kahkahada atıyor arada çok tatlı oluyor bayılıyorum onaa konuşmalara karşılık veriyor elinden tutunca kendini kaldırabiliyor ayağa kalkıcak nerdeyse çok değişik sesler çıkarmaya başladı kızınca bağırıyo sıpamm çok tatlılar gerçekten allah acılarını göstermesin...

merve de sesli gülüyor , çığlık atıyor ama henüz çıngırağına uzanmıyor, bir şeyi tutuyor kavrıyor ama biraz sonra elinden bırakıyor.. sanırım erken çıngırak için .. salıncak aldık kızıma evin ortasında üstüne de puset oyuncağını taktık onlara bakıp çığlık atıyor.. sıkıntısı varsa benden başkasında katiyen durmuyor kaydirigubbakcemile3

sanırım biz temmuz anneleri bebeklerimizin tüm yükünü üstümüze almışız..
herkes benden başkasında durmuyor yazmış..
bende eşime kızıyorum sen uyutmuyorsun, oyalamıyorsun diye..
çünkü azıcık ağlasın hemen alıyorum adamın kucagından sen susturamazsın diye
aslında öyle yapmamak gerek sanırım..
bize bagımlı oluyorlar iyice..
ben cok yoruluyorum şahsen..
,
bu arada Allah hepinizin bebişlerini bağışlasııınn

benim kızım da resmen büyümüş küçülmüş gibi hareketler yapıyor artık yenidoğanlıktan çıktılar ya hareketleri çok garibime gidiyor insancık oldular yaaa:eek: seslere tepki veriyor insanları tanıyor kahkaha atıyor bazen denk mi geliyo bilerek mi yapıyor bilmiyorum agu çalışmaları yapıyoruz benden sonra aguluyor bıraksan bütün gün tv izleyebilir neredeyse kumandayı alıp zap yapacak kıvamda benim kız acayip bayılıyo tv ye bi de izleten olsa tabii :jeyyar: cidden artık daha eğlenceli olmaya başladılar tabii buna paralel olarak gündüz uykusu yok denecek kadar az ama gece deliksiz uyuyo gündüz tüm işler kalıyo geceye:roflol:

Her sabah gülümseyerek uyaniyor
kahkaha atarken onu yiyesim geliyor..
yandan yandan gülümsüyor.. ve sonra utanip basini asagiya egip gögüsüme yapistiriyor
dikkatle konusmalarimizi izliyor ve konusmaya calisiyior..
artuk agucuklar dikkatini cekmiyor :)) adam gibi alacaksin karsina konusacaksin :))
rengarenk balonlar alip azcik sisiriyorum ve onlari minciklamaya bayiliyor..
adamim yatmayi hic sevmiyor .. hep otursun istiyor..
cok güler yüzlü bir bebek..bazen kahkaha krizine giriyoruz karsilikli :))

ggsp0.jpg

w927.png

efevv5.jpg

w1076.png

resimler için teşekkürler hilmiyecim..özlemişiz keretayı..ve seni de tabiki :)))

kızlar ne güzel anlatmışsınız.benim eloşumda emmek istemiyor bu aralar uyanıkken emmiyor uykusu varken hele hiç almıyor ayagımda sallayarak uyutuyorum 10 dakika sonra aranarak uyanıyor sadece o durumlarda emiyor.gece 4'de uyuyor 8'de emip geri uyuyor 11,11:30da uykuyu bitirip bakıyor sizce az uyumuyormu?ben sarhoş gibi oldum evin içinde bide oglum var gece 2,3 sefer çişe kaldırıyorum valla gözlerimin altı çöktü.tek çocuklu olanlar kıymetini bilin rahatlıgın:içelim:

kızlar ne güzel anlatmışsınız.benim eloşumda emmek istemiyor bu aralar uyanıkken emmiyor uykusu varken hele hiç almıyor ayagımda sallayarak uyutuyorum 10 dakika sonra aranarak uyanıyor sadece o durumlarda emiyor.gece 4'de uyuyor 8'de emip geri uyuyor 11,11:30da uykuyu bitirip bakıyor sizce az uyumuyormu?ben sarhoş gibi oldum evin içinde bide oglum var gece 2,3 sefer çişe kaldırıyorum valla gözlerimin altı çöktü.tek çocuklu olanlar kıymetini bilin rahatlıgın:içelim:

guniçinde başka uyumuyormu canım eger uumuyorsa az bence

canım benim oğlumda gece 12 de yatıyo gece 1 sefer uyanıyo emiyo tekrar yatıyo en geç 10 da uyanıyo
gündüz en fazla 2 saat uyuyo sonra gece 12 ye kadar ayakta hiç uyumuyo

bende özldim kızxlar walla sizi izmirdeyim sık giremiyorum vakit buldukça girmeye çalışıyorum çok şükür ege fazla huysuzluk yapmıo haftaya bitio zaten tatilimiz öpüyorum hepinizi...

Ayy yerim ben bu efe yi yaa hilmişim çok değişmiş buu çok tatluu oolmuşş allahim nazarlardasn korusunnn..

guniçinde başka uyumuyormu canım eger uumuyorsa az bence

toplasam 2 saat anca.aglamadan baksa uyumasın önemli degil önceden anakucagında uykusu gelene kadar bekardı 10 gündür falan hiç ana kucagına koyamıyorum hemen aglıyor anlamadım valla elide sürekli agzında salyanın maşallagı var dişmi geliyor bilmiyorum

X