Bir yumurtalık ile gebelik

derincornelia

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2024
16
18
29
Merhaba arkadaşlar daha önce bir hesabım vardı ama şifresini unuttum ve yeni bir hesapla karşınızdayım. Şöyle ki son 5 yıldır evliyim ve hiç korumadığımız halde gebelik olmadı. Doktora hep gittik ve sorun olmadıgını soyledı butun testler yapıldı. Yoğun çalıştığımız içindeaman bir sorum diyerek hep öteledik ikinci plana attık çocuk işini. Ve son 1 yıldır yurtdışında yaşıyoruz . Artık hayatımız düzene girdi diyerek 4 ay önce doktora gittim ve doktor 10 cm miyom oldugunu bir yumurtalıktada polip oldugunu , hem laparoskopi hem histeroskopi yapıp temizleyecegıni soyledi. Cuma gunu ameliyat oldum yani dün. Ameliyattan vıktıgımda doktor miyom diye dusundugu seyin aslında miyom değil daha farklı bişey oldugunu bir yumurtalığa yapışık olduğu için yumurtalıkla beraber almak zorunda kaldıklarını soyledi. Ve bu kitleyide arastıracaklarını soyledı. Benim dünyam başıma yıkıldı resmen. Lutfen daha önce basına Boyle bir durum gelen varsa lütfen beni aydınlatsın tek yumurta ile gebe kalabilir miyim? Çok korkuyorum keske hiç ertelemeseydim diyorum

Benim görümcem tek yumurtlıkla gebe kaldı ve sonradan falan alınmadı doktora muayene olduğunda doğuştan tek yumurtalığı olduğunu öğrendik. Ve çocuk düşündükten bir kaç ay sonra hamile kaldı merak etmeyin

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Su an hastanedeyim ve o kadar üzülüyorum ki bu duruma anlatamam size
Üzülmeyin lütfen biz de ilk öğrendiğimizde panik olduk üzüldük şaşırdık ama çok geçmeden hamile kaldı kendiliğinden. Hiç olmazsa yumurta takibi falan yaptırırsınız kendinizi üzmenize değmez gerçekten

tek yumurtalıkla tabii ki gebe kalabilirsiniz. zaten her kadın her ay her iki yumurtalığı da kullanmıyor. tek bir yumurtalıktan salınan, tek bir yumurta ile hamile kalıyorsunuz.
arkadasim da doğum sonrası enfeksiyon sebebiyle bir yumurtalığını kaybetti. ondan sonra 2 cocugu daha oldu. sıkmayın canınızı. bir an önce iyileşip, iyi olmaya odaklanın

tek yumurtalıkla tabii ki gebe kalabilirsiniz. zaten her kadın her ay her iki yumurtalığı da kullanmıyor. tek bir yumurtalıktan salınan, tek bir yumurta ile hamile kalıyorsunuz.
arkadasim da doğum sonrası enfeksiyon sebebiyle bir yumurtalığını kaybetti. ondan sonra 2 cocugu daha oldu. sıkmayın canınızı. bir an önce iyileşip, iyi olmaya odaklanın
Ay çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için
Burada tekim bu yüzden sanırım çok duygusallasmistim iyi geldi çok sağolun

Merhaba arkadaşlar daha önce bir hesabım vardı ama şifresini unuttum ve yeni bir hesapla karşınızdayım. Şöyle ki son 5 yıldır evliyim ve hiç korumadığımız halde gebelik olmadı. Doktora hep gittik ve sorun olmadıgını soyledı butun testler yapıldı. Yoğun çalıştığımız içindeaman bir sorum diyerek hep öteledik ikinci plana attık çocuk işini. Ve son 1 yıldır yurtdışında yaşıyoruz . Artık hayatımız düzene girdi diyerek 4 ay önce doktora gittim ve doktor 10 cm miyom oldugunu bir yumurtalıktada polip oldugunu , hem laparoskopi hem histeroskopi yapıp temizleyecegıni soyledi. Cuma gunu ameliyat oldum yani dün. Ameliyattan vıktıgımda doktor miyom diye dusundugu seyin aslında miyom değil daha farklı bişey oldugunu bir yumurtalığa yapışık olduğu için yumurtalıkla beraber almak zorunda kaldıklarını soyledi. Ve bu kitleyide arastıracaklarını soyledı. Benim dünyam başıma yıkıldı resmen. Lutfen daha önce basına Boyle bir durum gelen varsa lütfen beni aydınlatsın tek yumurta ile gebe kalabilir miyim? Çok korkuyorum keske hiç ertelemeseydim diyorum
Merhaba çok üzüldüm geçmiş olsun 💐 kendinizi psikolojik olarak artık çok üzmeyin çünkü doktorunuz sizin sağlığınız için büyük bir sıkıntı bulmuş ve onu ortadan kaldırmış ilerde sana çok ağrı cektirebilecek veya başka sorunlar yaratabilecek bir şeyi keşfetmiş, bazen bunu keşfetmek zor olabiliyor bazı doktorlar çok iyi hemen bulabiliyor bazısı bulamıyor 🤷🏻‍♀️ mesela benim pko var örneğin ben hep ultrasonda kendim görürdüm ama doktorum yok derdi sonra 3-4 doktor evet var dediler ama 1 tanesi illa herşey iyi diyerek salıyordu veya anlamıyordu. Bu sadece örnek.

Ayrıca eşimin akrabasından bir kadın çikolata kisti yüzünden bi yumurtalığı alındı sizinkisi gibi ve şuan 3 çocuğu var tüp bebek tedavisi ile hamile kaldı. Eğer siz tek taraftan yumurtlayabiliyosanız çok üzülmeyin gerçekten bir gün olucak gebelik yeterki 1 tane kaliteli yumurta 1 canlı sperm olsun veren Allah neler nasip ediyor gerçekten çok değişik hikayeler var. Mesela tek yumurtalığı olan kadın doğal hamile bile kalan var benim çok şükür iki sağlıklı olmasına rağmen 6 yılda hiç olmadı 1 kimyasal hariç .. hiç bi şekilde umutsuz olma 🙏🏼❤️

1993 senesinin başlarında, annemin sizle benzer bir durumdan dolayı tek yumurtalığı alınmış. O zamanlar tabi tıp pek gelişmemiş , doktor da işinin ehli değil ki heralde , çocuk istiyorsan çok umutlanma demiş . Aradan yaklaşık 5 ay kadar geçmiş ki annem hamile . 94te de ben doğmuşum işte nurtopu gibi 😀 Demem o ki tek bir yumurtalığınız var olduğu sürece , böyle şeyleri kafaya takmayın ❣️

Bir ay bir yumurtalık diğer ay bir yumurtalık yumurtlar. Yani sizin tek yumurtalığınız var ve yumurtlamaya devam edeceksiniz. Yumrutladığınıx sürece hamile tabi ki kalırsınız. Miyom ve kistle hamilelik zorlaşırdı asıl temizletmiş olmanız çok güzel. Yumurta takibi yaparak düzenli ilişkiyle kalırsınız Allah’ın izniyle

X