Bir yıldır evliyim ilişkiye giremiyorum

Burada bir sürü vajinismusu yenmiş arkadaş var, eminim size yazacaklardır.

Benim okuduğum kadarıyla doktor egzersiz falan veriyormuş, gelir şimdi arkadaşlar. Siz de arama motoruna vajinismus yazıp daha önce açılmış konulardan bilgi edinebilirsiniz.

Umutsuzluğa kapılmayın

Öncelikle merhabalar. Çocuk isteğinizi anlıyorum ama öncelikle vajinusmus tedavisi olmanız gerekir. Cinselliği tam anlamıyla yaşamadan çocuk sahibi de olursanız sonra siz pişman olabilirsiniz. Belirli egzersizleri ve hatta aletleri bile var diye biliyorum. Hem psikolojik hem de jinekolojik muayene iyi gelebilir. Umarım iyi sonuçlar alırsınız.♥

Ben de ilk zamanlar öyle bi sürec yaşadım. Teşhis konmadı hastaneye gitmedim zaten. Çok kafama taktım kendimi eksik hissettim neden olmuyo diye stres yaptım aksama kadar bunun stresiyle ev islerini ihmal eder hale geldim. Sürekli kafamda acaba bugün deneyecek miyiz canım yanar mı olacak mı dedim. Eşim çok anlayışlı davrandı bu süreçte. Hep düşünceleriyle beni rahatlattı. Youtubeda ayşe hoca vardı kadın dogum doktoru. Onun videolarını izlemistim vajinusmusla ilgili. Hic aklımızda yokken bi an yakınlaştık. Doktorun sözleri aklıma geldi o an kendimi kastigimi fark ettim doktorun sözleriyle serbest bıraktım. Tabi esimin o an ki davranışı cümleleri de beni rahatlatmıstı. Eşime dedim ki sen sakın bi sey yapma ben yapacagim. Kontrol bizde olunca cok daha rahat oluyoruz. Kadın üstte ve kontrol tamamen sizde olmalı diye düşünüyorum. O an giriş oldu ve agladim ama acıdan degil mutluluktan :)) girişi istemsiz kapattigimizdan kastıgımızdan oluyor. Sadece rahat bırakman gerek girişi. Ve kontrol sende olmalı.

Bende yeni evliyim iliski sirasinda kendimi kasiyor ve cok aci cekiyorum. Sanki yara varmis gibi hissediyordum. Bugun cesaretimi topladim ve doktora gittim. Alttan muayene etti ve hic bi sorun olmadigini o acinin kasmadan kaynakli oldugunu soledi. Zamanla aliscaksin sık sık iliskiye girdikce aliscaksin dedi. Hindistan cevizi yagi onerdi. Oraya sür oranin gevsemesini saglicak dedi. Denicem umarim ise yarar

Peki ben şunu çok merak ediyorum ilişkiye giremezken nasıl muayne olabildiniz muayne esnasında acımıyor mu kendinizi kasmadiniz mi? Bide kullandınız mı h. Cevizi yağını nasıldı işe yarıyor mu?

1 sene beklemene eşinin sabrına şaşırdım…
Spermi parmakla alıp sürmek nedir ilk önce sen su vajinusmusu hallet cinselliği yaşa gör tat sonra çocuk konusunu düşün derim.
Hanımefendi ben keyfimden beklemiyorum ki inanın psikolojik açıdan da çok sıkıntı çekiyorum yaşamadan anlayamazsınız çok kötü bi durum evet bu sperm konusu çok saçma bende farkındayım ama herkes baskı yapıyor çocuk yokmu, yeter artık yapsaniza diye üstüme geliyorlar dayanamıyorum bu sıkıntının üstüne bide böyle baskı yasayinca. İnsan saçma şeyleri bile deniyor işte. sitem etmeyin lütfen.

Size su an imkansız gelmesi çok normal. Çok normal süreçlerden geçiyorsunuz ve normal kaygılar taşıyorsunuz. Bütün önyargılarınızı kenara koyup doktora gidin.

Burada bir hanım vardı 3 sene aşmaya çalışmayıp adamı soğuttuktan sonra 3 günde aşan. Adam istemedi sonra. Bekledigiyle kaldi

Aşılmayacak bir şey değil. Yaygın bir problem zaten. Doktora gidin.

Peki ben şunu çok merak ediyorum ilişkiye giremezken nasıl muayne olabildiniz muayne esnasında acımıyor mu kendinizi kasmadiniz mi? Bide kullandınız mı h. Cevizi yağını nasıldı işe yarıyor mu?
Tabiki muayenede canim acidi kastim kendimi ama sorunun ne oldugu belli olsun die muayeneye katlandim mecburen. Henuz kullanmadim kullaninca bilgi veririm

Yaği kullandığınızda yazarmisiniz tekrardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…