bir tv dizisine teşekkürler....

nuray06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2007
36
0
41
Prodüktör: Ilgaz Giritlioglu
Proje tasarimi: Sis Yapim- Tomris Giritlioglu
Yönetmen: Faruk Teber
Senaryo: Nilgün Önes, Sebnem Çitak ve Aylin Aliberen
Oyuncular: Beren Saat, Cansel Elçin ve Okan Yalabik, Avni Yalçin, Engin Senkan, Lale Mansur, Ayda Aksel, Hüseyin Avni Danyal, Nergis Öztürk, Meltem Parlak, Turgay Aydin

yukarıda ismi geçen bütün herkese hatırla sevgili dizisinde emeği geçen herkese çok teşekkürler.nedenmi bize osmanlı ve inkılap tarihinden sonrada bir tarihimizin olduğunu hatırlattığı ve anlattığı için,yaşananları tarafsız bir şekilde irdelediği için ,o günleri sadece büyüklerimizden dinlemek zorunda bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum.
okulda sanki tarihimiz cumhuriyet kurulduktan sonra bitmiş gibi öğretildi ama ondan sonrada bir tarihimiz var ve bunu öğrenmek herkesin hakkı sadece cumhurbaşkanlarının ve başbakanların ismini ezberleterekte bu dönemdekileri öğrenmiş olmuyoruz.yaşananlarındaanlatılması gerekiyor.bunedenle bu diziyi çok beğenerek izliyorum.herkesede tavsiye ediyorum.

katılıyorum canım cok ınce dusunmussun dızıde yapımda emegı gecen herkese tesekkurler ınsallah ulasır onalra bu tesekkurumuz

Tarafsız olduklarını düşünmüyorum. Komünizm yanlısı öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde üzerinde orak ve çekiç bulunan kızıl bayrağı açtıkları bölümü göstermediler. Ya da önkuzuya yapılan işkenceleri.

Gerçi hepsi geride kaldı. O zaman mikser görevi gören güçler güzel ülkemizde böyle kargaşaların çıkmasını sağlayabildi ama artık o köprünün altından çok sular geçti. Biz Cumhuriyet rejimiyle yönetiliyoruz. Ne şeriat ne de komünizm yanlısı olmayacağız.

Bu dizi bence biraz komünizm propogandası kokuyor. Hep ezilen acı çeken taraf komünistler acı veren eşkıya tipliler faşistler. Bunlar ne kadar doğru bilmiyorum ama ben çocukken alevi mahallelerinde dayak yediğimi bilirim. O zamanlar olaylar öyleydi. Şimdi büyüdüm ve Malatya da en yakın komşum aleviydi. Dilerim bu gibi dizilerin veya başka yayın ve olayların bizi tekrar kargaşaya sokmasına izin vermeyecek kadar sağduyu sahibi olmuşuzdur.

Size katılamayacağım malesef. Kaldırılsa iyi olur ya da siyasi mesaj içermese

Tarafsız olduklarını düşünmüyorum. Komünizm yanlısı öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde üzerinde orak ve çekiç bulunan kızıl bayrağı açtıkları bölümü göstermediler. Ya da önkuzuya yapılan işkenceleri.

Gerçi hepsi geride kaldı. O zaman mikser görevi gören güçler güzel ülkemizde böyle kargaşaların çıkmasını sağlayabildi ama artık o köprünün altından çok sular geçti. Biz Cumhuriyet rejimiyle yönetiliyoruz. Ne şeriat ne de komünizm yanlısı olmayacağız.

Bu dizi bence biraz komünizm propogandası kokuyor. Hep ezilen acı çeken taraf komünistler acı veren eşkıya tipliler faşistler. Bunlar ne kadar doğru bilmiyorum ama ben çocukken alevi mahallelerinde dayak yediğimi bilirim. O zamanlar olaylar öyleydi. Şimdi büyüdüm ve Malatya da en yakın komşum aleviydi. Dilerim bu gibi dizilerin veya başka yayın ve olayların bizi tekrar kargaşaya sokmasına izin vermeyecek kadar sağduyu sahibi olmuşuzdur.

Size katılamayacağım malesef. Kaldırılsa iyi olur ya da siyasi mesaj içermese

insanların dizilerle birbirlerine düşüceklerini sanmıyorum..
kargaşa çıkma endişesi taşıyosun anladım kii..
kardeş kardeşi öldürüyor?o dereceye gelmedik mi?
oysa zamanında herkes din mezhep ayırt etmeksizin birarada yaşardı..
bunun için dizi izlemeye ne gerek var?
bizim zamanımızda tarih kitaplardaki klişeleşmiş yazılardan ibaretti..
hiç kimsenin tartışma hakkı olmazdı sınıfta,çünkü öğretmene bile böyle bir yetki verilmemişti..tartışmayan,eleştirmeyen,bu niye böyle demeyen,hakkını aramayan gençler yetiştirip,tahtını sağlama alan zihniyete teşekkürler..

Ben yalnızca Nuray arkadaşımızın dizinin tarafsız olduğunu söylemesine itiraz etmiştim. Belki yanılmış olabilirim bu konuda diretmiyorum ama artık siyasetten sağcıdan solcudan dem vurup ortamı germek isteyen o kadar çok olgu var ki ister istemez şüpheleniyorum.

Bahsi geçen tarihlerde televizyon olsaydı emin ol dizileri de kullanırlardıa.s Geniş kitlelere ulaşmak için bundan daha iyi bir yol olabilir mi?

haklısın geniş kitlelere ulaşmak için tV den daha iyi bir araç olamaz..
milleti popstar,bbg,zartzurt tv showlarıyla uyutup,vatanı parsel parsel satanlar işini iyi biliyormuş demekki..insanın kalbi temiz olsun işte.....

insanların dizilerle birbirlerine düşüceklerini sanmıyorum..
kargaşa çıkma endişesi taşıyosun anladım kii..
kardeş kardeşi öldürüyor?o dereceye gelmedik mi?
oysa zamanında herkes din mezhep ayırt etmeksizin birarada yaşardı..
bunun için dizi izlemeye ne gerek var?
bizim zamanımızda tarih kitaplardaki klişeleşmiş yazılardan ibaretti..
hiç kimsenin tartışma hakkı olmazdı sınıfta,çünkü öğretmene bile böyle bir yetki verilmemişti..tartışmayan,eleştirmeyen,bu niye böyle demeyen,hakkını aramayan gençler yetiştirip,tahtını sağlama alan zihniyete teşekkürler..

Mihracem 'kaldırılsa iyi olur' fikrine katılmıyorum.Dizileri izliyorsan 1-2 tanesi dışında hepsi halkımızı uyutuyor.Hatırla sevgili de kaldırılmaması gereken,herkesin izlemesi gereken bir dizi.Bu benim fikrim.Çok etkileyici ve bilgilendirici bir dizi.Bir kitap okuyorum EFENDİ.Bu kitabıda tavsiye ederim mutlaka okunmalı.

Efendi mi efendiler mi?

Canım ben de fikrimi söyledim, izliyorum ara sıra ama gördüğüm aksaklıklardan dolayı bu meseleyi neyse fazla uzatmayayım. Sadece tarafsız olduğunu düşünmüyorum ve siyasi mesaj vermesine karşıyım o kadar. Ben kaldırılsın dedim diye kaldırılmayacağını da iyi biliyorum.

kelimeleri bir araya getiripte yazabilsem mihraceme iyi cevaplarım var ama yazacak halim yok:)

Bazı diziler gerçekten de verecekleri mesajları ince ince dokundurarak veriyorlar.Sözü geçen dizi bunu yaptı mı bilemiyorum çünkü tek bir bölümünü dahi izlemedim.Bu benim için bir kayıp mıdır?Bence hayır,illa dizi ile bir takım şeyleri öğrenecek değilim,döneme ait kitaplardan da pekala istediğim bilgilere ulaşabilirim..
Ama geçen yıllarda ''Çemberimde Gül Oya'' adlı bir dizi vardı ki,evet baştan sona kaçırmadan izledim..Ama gerçekten de buram buram siyaset kokuyordu..

Başta da dedim ya,kişiler mi desem,diziler mi desem;verecekleri siyasi mesajları güzel taktiklerle sergiliyorlar..

Bazı diziler gerçekten de verecekleri mesajları ince ince dokundurarak veriyorlar.Sözü geçen dizi bunu yaptı mı bilemiyorum çünkü tek bir bölümünü dahi izlemedim.Bu benim için bir kayıp mıdır?Bence hayır,illa dizi ile bir takım şeyleri öğrenecek değilim,döneme ait kitaplardan da pekala istediğim bilgilere ulaşabilirim..
Ama geçen yıllarda ''Çemberimde Gül Oya'' adlı bir dizi vardı ki,evet baştan sona kaçırmadan izledim..Ama gerçekten de buram buram siyaset kokuyordu..

Başta da dedim ya,kişiler mi desem,diziler mi desem;verecekleri siyasi mesajları güzel taktiklerle sergiliyorlar..

berpolat örnek verirken kurtlar vadisini unutmuşsun:mymeka:

Efendi mi efendiler mi?

Canım ben de fikrimi söyledim, izliyorum ara sıra ama gördüğüm aksaklıklardan dolayı bu meseleyi neyse fazla uzatmayayım. Sadece tarafsız olduğunu düşünmüyorum ve siyasi mesaj vermesine karşıyım o kadar. Ben kaldırılsın dedim diye kaldırılmayacağını da iyi biliyorum.

Canım EFENDİ tabiki Soner Yalçın'ın kitabı henüz bitirdim.Arkadaşlar arasında efendiler diye tartışıyoruz oraya takılmışım.Dikkatine teşekkürler.Ayrıca o dizinin içinde var siyaset amacı o.İsteyen istediği mesajı alır öyle değilmi?

Ucuz yapımların reyting uğruna kanallarda gösterilmesine karşın Hatırla Sevgili dizisinin masraftan kaçınmayarak bize tarihimizi sunmaları harcamasız yapılan dizilere ders olsun.

diziyi baştan sonuna kadar izleyen biri olarak tarafsız olduklarını gözlerimle gördüm o dönemin siyasi olaylarını abartıya kaçmadan ve tarafsız verdiklerini gördüm sadece bir bölümünü izleyerek konuşulursa tabiki tarafsız görünmeyebilir.ayrıca dizinin konusu zaten odönemin siyasi olayları iç ve dış ilişkiler olaylar karışıklıklar ve odönemde geçen bir aşk hikayesi çerçevesinde kurgulanmış bir hikaye yani siyasetten bahsetmesi senaryoda var.ve hiç bir gruba yanlı davranılmıyor.bu dizide dayak yiyen ve öldürülen sağcılarıda solcularıda gösterdiler idam edilen milletvekillerini yanlı davranılmış olsaydı bir çok şeyi gizleyerek yaparlardı diye düşünüyorum.ve hep bir tarafı haklı gösterirlerdi.bu benim fikrim herkesin fikrine saygı duyarım.

severek izlediğim bir dizi idi,ama bence dönemin sol gençliği dizide anlatılandan çok daha fazlası idi..yani mihracem haklı dönemin olayları tam olarak aksettirilmemiş..:) solcular iyi sağcılar kötü gösteriliyor deniyor ya, aksine; çok dikkatli izleyiciler bence filmdeki ince nüansları yakalamışlardır!!
herşeye rağmen günümüzün apolitik gençliğine bir dönemi tanıtan bir film..mesela benim kızım bu diziden sonra o döneme ait kitapları okumaya başladı...bu bile o filmi sevmem için yeterli bir sebeb kendi adıma....

Beyenerek Izlediğim Bir Dizi Güzel Bir Aşk Hikayesi Ama Beni En çok Bu Diziye Bağlayan Sahneler Sayin Adnan Menderes Ve Arkadaşlarinin Mahkeme Sahneleridir Bir çok Olaylar Atlatilmiş Olsada En Azindan şimdiki Gençliğin Dikkatini çektikleri Için Bende Tabrik Edyorum Ama Aynizamandada Tarafli Yayin Yaptiklarini Düşünüyorum Solcular Tarafi Tutuluyor Ve Bu Apaçik Meydanda Sürekli Deniz Ermişin Faliyetleri Gösteriliyor Oda Tam Bir Solcu Genç Yada Sağci Genler Sanki çatişmalarda Yaralanmamişlar Başlarina Herhangi Bir şey Gelmemiş Gibi Solculara Yapilan Haksizliklar Dile Getiliyor Bu Apaçik Ortada Vel Hasili Kelam Solcular ön Planda Olmakla Beraber Tarafli Bir Dizi Olduğuna Inaniyorum Bilinçli Bir Izleyici Olarakta Eksikleri Kendim Tamamliyorum

X