Bir türlü düzelemiyorum çıkmazdayım ne olur linçlemeden bakın

Evlen, hemen çocuk yap, ilişkiniz iyice b.k olsun sonra ikinci çocuğu yap, üçüncüye hamileyken gel buradaki yorumları oku. Teyyy Allahım. Daha şimdiden sorunlu bir ilişikide önüne bakman gerekirken sen neler diyorsun. 7 ay da ne hale gelmişsin, söylediklerini mantığın alıyor mu? İyi bir insan falanda değil.

Size şunu sorayım fiziksel şiddette kadın saldırmasıyla başlaması bir anlam ifade ediyor mu sizce? Ya da şiddete uğrayanlar nasıl uğradı

Hayır asla bir anlam ifade etmemeli. Düzgün ve sizi gerçekten seven bir erkek siz ona şiddet uygulamaya çalışşanız bile size karşılık vermez. Ya sizi anlık olarak durdurmaya çalışır ya ortamı terk eder. Hiçbir kadın şiddeti hak edemez. Böyle insanlar düzelmez, iyileşmez. Her gün daha kötüye gider. Bir süre başka bir uğraş bulun kendinize. Tek amacınız asla o insana geri dönmemek olsun. Her geçen gün üzerinizde etkisi azalacak ve kötülüklerinğ daha da fark etmeye başlayacaksınız. Yıllar sonra dönüp bu günleri hatırlayıp nasıl büyük bir beladan kurtulmuşum dersiniz. Lütfen ne kendinize ne de ailenize yazık etmeyin.

Hayır asla bir anlam ifade etmemeli. Düzgün ve sizi gerçekten seven bir erkek siz ona şiddet uygulamaya çalışşanız bile size karşılık vermez. Ya sizi anlık olarak durdurmaya çalışır ya ortamı terk eder. Hiçbir kadın şiddeti hak edemez. Böyle insanlar düzelmez, iyileşmez. Her gün daha kötüye gider. Bir süre başka bir uğraş bulun kendinize. Tek amacınız asla o insana geri dönmemek olsun. Her geçen gün üzerinizde etkisi azalacak ve kötülüklerinğ daha da fark etmeye başlayacaksınız. Yıllar sonra dönüp bu günleri hatırlayıp nasıl büyük bir beladan kurtulmuşum dersiniz. Lütfen ne kendinize ne de ailenize yazık etmeyin.
sonunda yapıcı ve aklı başında, empati yeteneği gelişmiş bir yorum. Çok teşekkürler

Herkese merhaba
Eski konumu okuyanlar bilir, bilmeyenler içinse özetlemek gerekecek olursa 7 aylık ilişkim olaylı bir şekilde bitmişti.. kendisinin alkol problemi vardı ve oturduğum yere gelip beni alemin önünde küçük düşürmüştü. Küfürler ederek oturduğum yerde bağırdı. Evet kavgada bu kadar tepki vereceğini bilmeden belki ben de çanak tuttum. Daha öncesinde de birbirimize çok saygısızca davranışlarımız oldu. Birbirimize fiziksel ve sözel çok zarar verdik. İlişkinin toksikliği bir yana bu insanın güzel özellikleri de vardı. En azından beni seviyordu diye düşünüyordum. 1 aydır ayrıyız. Ailem ondan nefret ediyor. Ya o ya biz noktasına getirdiler. Ola ki ben kendisiyle barışırsam asla benim yüzüme bakmayacaklarını biliyorum. Bu yaşta kendi hayatımı kuracak güce sahibim. Kimseden destek görmüyorum. O kişiyi bu kadar imkansızlaştırmaları onu değerli mi kıldı bilmiyorum ama onu özlemeye başladım. Evet bunca toksikliğe rağmen utanarak onu özlüyorum. Kendime defalarca telkin verdim olmuyor kararlı duramıyorum. Bana her yerden ulaşmaya çalışıp pişmanlığını dile getiriyor. Yardım alacağını söylüyor. Siz olsaydınız linçlemeden empati yaparak ne olur ne yapardınız ben işin içinden çıkamadım bazen ölesim geliyor
Hayatında başkası olmadığı için ve şuan ulaşılabilir erkek o olduğu için böyle hissediyorsun.ama yine aynı şeyler yaşanacak.yoklukta kal daha iyi.

X