Bir şey danışmak istiyorum

berilaydin

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2023
137
26
26
Kizlar ben 10 gündür ovulasyon testi yapıyorum polikstik over sendromu olduğu için hep pozitif çıktı bende bugün doktora gittim. Ovulasyon testi kullandığımı hep pozitif çıktığını söyledim yumurtlama döneminde miyim yumurta var mı yok mu öğrenebilir miyim dedim fakat doktor bana biz bakamiyoruz göremiyoruz o dönemi çok çocuk istiyorsan seni inferlite bölümüne yollayalım dedi. Benim merak ettiğim konu şu gerçekten yumurta var mı yok mu ultrasonda göremiyorlar mi ona göre başka doktora gideceğim

Kizlar ben 10 gündür ovulasyon testi yapıyorum polikstik over sendromu olduğu için hep pozitif çıktı bende bugün doktora gittim. Ovulasyon testi kullandığımı hep pozitif çıktığını söyledim yumurtlama döneminde miyim yumurta var mı yok mu öğrenebilir miyim dedim fakat doktor bana biz bakamiyoruz göremiyoruz o dönemi çok çocuk istiyorsan seni inferlite bölümüne yollayalım dedi. Benim merak ettiğim konu şu gerçekten yumurta var mı yok mu ultrasonda göremiyorlar mi ona göre başka doktora gideceğim
Başından atmak için söylemiş. Şikayet etseydiniz keşke. Başka bir uzmana görünün. Rabbim kalbinize göre versin♥

Eklentiler

• IMG_20230602_122106.jpg
    IMG_20230602_122106.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 61
Görebiliyorlar. Ben gebelik düşündüğümde kontrol amaclı doktora gitmiştim. Gördü ve bu iki günü iyi degerlendir dedi. O ay hamile kaldım zaten.

Başından atmak için söylemiş. Şikayet etseydiniz keşke. Başka bir uzmana görünün. Rabbim kalbinize göre versin♥
Doktor öyle deyince ufak çaplı bir şok geçirdim nasıl bakılmıyor diye eve gelip ağladım biraz ukala birine benzediği içinde çokta uğraşmak istemedim. Çok teşekkür ediyorum ♥️

Dimi bende böyle biliyorum uğraşmak istemedi sanırım direkt inferlite teklif etti😔
Canım tabiki görebiliyorlar. Ama yumurtlama döneminde gorebilir. Adet 3 günü çadırlar ilk kontrole 10 gün 12 gün sonrada adet düzenine göre belirleniyor bu süre 2. Kontrolde yumurta büyüklüğüne bakar senin. Ne zmndir çocuk düşünüyorsun ki kısırlık tedavisi demiş sana özel mi devlet mi kime gittin

Şuan gerçekten sana yazarken ellerim titriyor sinirden .. Bu doktorların Allah belasını versin artık gerçekten resmen başından salmış koskocaman ultrason çihazı var onca doktor yumurta takibi nasıl yapıyor Allah aşkına bi defolsun gitsin 🤦🏻‍♀️ uğraşmak istememiş seninle direk infertile bölümüne atmak istemiş aslında orası daha çok ilgilenir keşke direk oraya gitseydin canım bu süreç yıpratıcı bende de polikistik over var hep pozitif çizgi çıkar ama testte Kontrol çizgisinden daha koyu olmaz hep pembe pozitif gösterir iki çizgi kop koyu olana kadar devam etmelisin fakat böyle doktorlara ısrarla bir daha gitmeyin kızlar kendinize gerekirse özel olan doktorlara gidin yada direk tüp bebek merkezine gidin orda tedavi olun orda direk size zaten tüp bebek yapmiyolar sizin yumurtalık durumunuza göre ve eşinizin sperm testlerine göre hareket ediyorlar korkulcak bir yer değil benim doktorumda öyle oyalıyordu iyi doktor iyi klinik şart

Canım tabiki görebiliyorlar. Ama yumurtlama döneminde gorebilir. Adet 3 günü çadırlar ilk kontrole 10 gün 12 gün sonrada adet düzenine göre belirleniyor bu süre 2. Kontrolde yumurta büyüklüğüne bakar senin. Ne zmndir çocuk düşünüyorsun ki kısırlık tedavisi demiş sana özel mi devlet mi kime gittin
Ben devlete gittim. Yarın 1 sene olcak. Ben polikstik olduğumu test yaptığımı söyledim bakabilir misiniz o dönemde miyim felan dedim bakamayiz göremiyoruz testlerle uğraşacağına direkt o bölüme yollayalım kafana takmazsin bu kadar dedi. Kaç yıllık evli oldugumu bilmeden bunu dedi ben 1 senedir düşünüyorum evlendigmden beri istiyordum

Yukarda hep pozitif demişim aslında genel olarak pozitif birbirine yakın çıktılar bir kaç negatif ciktigida oldu , inişli çıkışlı testlerim
Bu şekilde görünmesi çok normal çok Kopkoyu olduğunda o gün pik gün oluyor ovulasyon testinde hep çizgi çıkar zaten normal şekilde ❤️

Eklentiler

• 1F47CE56-B124-4347-AD4D-42E0E712FD6D.jpeg
    1F47CE56-B124-4347-AD4D-42E0E712FD6D.jpeg
    186,4 KB · Görüntüleme: 45
Şuan gerçekten sana yazarken ellerim titriyor sinirden .. Bu doktorların Allah belasını versin artık gerçekten resmen başından salmış koskocaman ultrason çihazı var onca doktor yumurta takibi nasıl yapıyor Allah aşkına bi defolsun gitsin 🤦🏻‍♀️ uğraşmak istememiş seninle direk infertile bölümüne atmak istemiş aslında orası daha çok ilgilenir keşke direk oraya gitseydin canım bu süreç yıpratıcı bende de polikistik over var hep pozitif çizgi çıkar ama testte Kontrol çizgisinden daha koyu olmaz hep pembe pozitif gösterir iki çizgi kop koyu olana kadar devam etmelisin fakat böyle doktorlara ısrarla bir daha gitmeyin kızlar kendinize gerekirse özel olan doktorlara gidin yada direk tüp bebek merkezine gidin orda tedavi olun orda direk size zaten tüp bebek yapmiyolar sizin yumurtalık durumunuza göre ve eşinizin sperm testlerine göre hareket ediyorlar korkulcak bir yer değil benim doktorumda öyle oyalıyordu iyi doktor iyi klinik şart
Doktor çok ukala tavırlar sergilediği için ve bende çok duygusal olduğum için doktorla uğraşmak istemedim bu dönem yeterince yıprattı beni. Alt tarafı bakıp bu dönemde olup olmadığımı söyleyecekti diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Oturduğum şehrin en iyi doktoruymus birde. Yarın 1 sene olcak evliliğimin 1 yıl şartı var bende biraz daha deneyeyim bu testlerle dedim ama ilk adet oluşumda gideceğim dediğiniz gibi onlar daha çok ilgilenir🤍

Aynen bi de maaş alıyor yazıklar olsun.
Ultrasonda şıp diye görüp söyleyeceği o kadar basit bir şey ki ben doktor değilim ben bile o kontrolü ultrason makinesinde yapabilirim

Doktorun yaptığı doğru değil de beddua etmenin gereği var mıydı?

Bende evlendiğimde beri düşünüyorum. Zaten 1 sene müdahale etmiyorlar. 2 sene gittiğinde adet 3. Günü gidiyorsun ilk kontrol iki hafta sonra yumurtalarını durumuna bakıyorlar. Duruma göre klomenle yumurtalarını catlamaya hazır duruma getirip çatlama iğnesi oluyorsun bi kaç denemede olmadi mi rahim filmi istiyor doktor rahimde bi tıkanıklık yada şekil bozukluğu var mi die orda da bis sıkıntı yoksa eşinin morfolojik testi isteniyor orda da bi sıkıntı yoksa aşılama diyebilir. Benim bu şekilde ilerledi. Biz beklemek istedik 2. Senenin sonunda gebelik oldu dusukle sonuçlandı ona da olabilir dendi 3 ay sonra 2. Gebelik ve oda düşük olunca genetik girdi işin içine kromozom ve kanda pihtilasma var die bakıldı benim kanımda pihtilasma varmış. Bazisında gebelikte tsh yükseliyor Buda dusuge sebeb oluyor. Süreç bu şekilde devam ediyor.

Doktorun yaptığı doğru değil de beddua etmenin gereği var mıydı?
Gereği var efendim benim yaşadığım şeyleri sizde yaşasaydınız sizde beddua ederdiniz! bazı doktorlara doktor demeye bin şahit lazım !

Bukadar şeyin içinde de bide kadınların birbirine sürekli laf sokmaya çalışması kınaması da ayrı bir hayretler içinde bırakan bir konu ,sizin için özellikle söylemiyorum ama her sayfada gereksiz bir tartışma bir laf sokma var. anlam veremiyorum kadın kadının düşmanı olmamalı.

yorumunuz için teşekkürler bu arada. Herşey gönlünüzce olsun 🙏🏼

Aynen bi de maaş alıyor yazıklar olsun.
Ultrasonda şıp diye görüp söyleyeceği o kadar basit bir şey ki ben doktor değilim ben bile o kontrolü ultrason makinesinde yapabilirim
Bende buna anlam veremiyorum gerçekten madem insanlarla başa çıkamıyorsun sıkılıyorsun yapma bu mesleği ozaman milleti hastaları baştan atmak nedir .. zaten işinin ehli doktor okadar çok az kaldı ki yani nerdeyse yok oldu gitti iyi doktorlar.. oturduğu yerde başından saldı ve maaşını alıyor. Terbiyesizler 😡

X