Bir lise öğrencisinin evliliği

canım üzüldüm yazık olmuş kızcağıza.çok küçük yaşlarda anne olup daha kendıni büyütemezken başka bir bebeğin sorumluluğunu almak nıye.neden bu gençlerimiz kendı yaptıklarnın bedellerini boyle ödüyorlar hep eğitimsizlikden.tek nedeni bu çünkü bir hedeflerı yok.allah sonumuzu hayır eylesin..

gerçekten çok üzüldüm okuyunca,

tamam bir hata yapmış erkenden okulunu bırakıp evlenmiş bide çocuk yapmış ama olan olmuş artık yargılamak yerine yardım etmek elinden tutmak gerek..

yazıl değil mi gencecik kız,kucağında bebeğiyle yoksulluk ve çaresizlikle baş etmeye çalışıyor..

öyle üzülüyorum ki böyle şeyleri duyunca banane kendi hatası ödesin bedelini diyemiyorum insanım çünkü,insanız...

başımıza ne gelecek,hayat neler gösterecek bilemeyiz ki..

arkadaşım sen çok duyarlı bir insansın tebrik ediyorum seni elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyorsun bende yardımcı olmak isterim sana hiç kıyamadım o bebeğe çünkü..

bebeğin cinsiyeti ne? benimde 11 aylık bir kızım var artık büyüdü küçük gelen birsürü eşyası var eğer özelden bir adres verirsen bana o bebek ve genç kız için birşeyler yollarım elimden geldiğince..

bu arada baktımda sende Bursadaymışsın canım..

belki birlikte birşeyler yapabiliriz bu kız ve bebeği için..

[Iinsan hayatında hatalar yapar bu çok normal..kimse hatalarından dolaayı yargılanamaz..
bi ömür bunu yükümlülüğünde kalamaz..
çok üzüldüm ya..umarım hakkında hayırlısı olur[/I]

Ne denirki bu durumda ordakileri boşver beni üzen o hanımın durumu:KK43:

acıma acınacak duruma düşersin derlermiş..
imkanı olan elinden geleni yapar içinde varsa..
Allah yardımcısı olsun ;kadının hiç mi desteği yok akrabası dahil?

bende okuyunca çok üzüldüm gerçekten. insanız sonuçta herkes zor duruma düşebilir. kızcağız şu an nerde barınıyor ailesinin yanına falan mı döndü? sen yakından görüyorsun biraz daha bilgi verirsen bir yardımımız dokunabilir belki.bende bursadayım çünkü.:çok üzgünüm:

keşke herkes sizin gıbı olsa.ozman dunyada kötülük olmaz değil mi?
bence ne yasarsa yasasın ınsan anlına ne yazıldıysa onu yaşar.
kaderden ötesi yok. belliki o kadın da böyle sınanıyor.
allah hakkıında yardımcısı olsun.
hele ınsanların neler yasadıgını bılmeden atıp tutanlara ise
dıcek bısey bulamıyorum.çunku sınır oluyorum
uzaktan davulun sesı nedense hep hoş gelırbenneyaptımki

Okurken çok duygulandım.Düşene el uzatmak ne güzel bir davranış.Allah gönlüne göre versin Eates.Kız yapmış bir cahillik belki de aile baskısı yüzündendir sevdiğine kaçması.Bir namussuzluk yapmamış ki kız.

umarım bu yazıyı 3 gün önce tanıdığı sevgilisini ailesine tercih eden yaşıtlarım okur .

sabah bu konuyu okuduğumdan beri o kızcağız ve bebeği aklımdan çıkmıyor...

öyle üzüldüm ki.. durup durup aklıma geliyor,içim acıyor hele ki o bebeğe hiç kıyamıyorum 6 aylık olmuş ve hiç aşısı yapılmamış ya...offf offff..

üfffffff kötü ama o nasil okuyacak cocuk var yinehamile kalabilir diyosun
maddi durumlarida iyi degilmis bile bile eden kaciyo ki esni biliyodur yada
ne durumda bilmeden esini kacmistir adinada ask demistir

eates arkadaşım nerdesin??

bi ses verde bizde yardımcı olalım sana tatlım..hepbirlikte yapalım bişeyler

Son düzenleme:
bir hayatın mahvoluşu işte. Allah'ım sen yardım et böyle kızlarımıza.

Kusura bakmayın arkadaşlar,iş yerinde girmeye fırsatım olmadı,yoğun bir gün geçirdim.Yardım etmek isteyen arkadaşlara çok teşekkür ederim.Cuma günü gelecekler aşı için.Umarım hamile değildir.

Allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın...
insanın başına neler geliyor, büyük konuşmamak gerek..
hatayı yapıp da çeken sadece sen oluyosun..sen kalıyosun yaşananlarla..
çok üzülüyoum böyle olaylara..
Allah yolunu açık etsin o kızın, ne diyeyim...

Kusura bakmayın arkadaşlar,iş yerinde girmeye fırsatım olmadı,yoğun bir gün geçirdim.Yardım etmek isteyen arkadaşlara çok teşekkür ederim.Cuma günü gelecekler aşı için.Umarım hamile değildir.

inşallah hamile değildir canım..

daha ilk bebeğin ihtiyaçlarını karşılayamazken 2.bebeğe nasıl bakabilirler ki..:1no2:

ona yardımcı olmak için ne yapabiliriz canım?eminim çevremden de ona yardım edebilecek birileri olur,hep birlikte birşeyler yapabiliriz.

inşallah hamile değildir canım..

daha ilk bebeğin ihtiyaçlarını karşılayamazken 2.bebeğe nasıl bakabilirler ki..:1no2:

ona yardımcı olmak için ne yapabiliriz canım?eminim çevremden de ona yardım edebilecek birileri olur,hep birlikte birşeyler yapabiliriz.
Canım senin dediğin şey bana çok mantıklı geldi.Nasıl olsa aynı şehirdeyiz.Bebeğine küçük gelen kıyafetler varsa ben iletirim kendisine.Bu arada bebeği kız.

Canım senin dediğin şey bana çok mantıklı geldi.Nasıl olsa aynı şehirdeyiz.Bebeğine küçük gelen kıyafetler varsa ben iletirim kendisine.Bu arada bebeği kız.

canım benim bebeğimde kız..

nasıl yapabiliriz canım? özelden mi görüşelim?

X