Bir kadının çalışması???

Eğer ekonomik özgürlüğüm olmasaydı şuan belki boşanmaya cesaret edemezdim 1 çocukla
Belki iş bulmayı
Birikim yapmayı
Yada çocuğumun büyümesini beklerdim

Ama okuduğum icin çalıştığım icin boşanmami engelleyen bi durum olmadi para
Biliyorum ki çalışıp çocuğuma kendime evime bakabilecem

Ayrıca meslek her zman edinilir tabi ama okumak sana fırsatlar şartlar daha iyi koşullar sunar
Bu yüzden okumalısın ekonomik özgürlük her türlü kazanılır nasıl olacağı senin elinde

Öyle üni okumak da ayrı zor aürekli kaygı kaygı

Valla burada bir sürü konu goruyoruz temel neden ekonomik özgürlüğün olmaması o yüzden boşanamıyorlar

Biriniz bana özelden mesaj atabilir mi acaba hayatmla ilgili özel bir şey danışmak istiyorum lütfennn

Bizim erkeklerimiz kadın calıssa dahi,kadının parası üzerine hak idda etmeyi seviyorlar maalesef.
Bide dusun adam kazanıp getirince ,abow car car car hic susmazlar.
Sahsen kazanır kendi paaramı harcarım.
Kocamda duracağı yeri bilir.

Ya ben şuna karsıyım o zaman kadın da erkegın parası uzerınde hak iddia edemez

Ya ben şuna karsıyım o zaman kadın da erkegın parası uzerınde hak iddia edemez
Kadınlar eslerine cok harcıyosn,az dikkat et falan gibi seylerı cok fazla söylemezler genelde.
Ama erkeklerin dilinde hep bi cok harcama lafi.
Ben sinir oluyorm bu lafa mesela.
Bide adamın parasını harcasam kim bilir ne diyecek

İsteyen çalışır isteyen çalışmaz ama eğitimin ya da mesleğin olsun. Zor gününde aç,susuz sokakta kalmayasın

Önemli noktalardan bir çoğu yazılmış zaten ben de şunu ekleyeyim:

Yarın öbür gün zora düşerse anneniz babanız, elinizde yardım imkanının olduğunu bileceksiniz. Allah korusun bir hastalık olur, kaza olur ise sizin gücünüz kuvvetiniz sadece maneviyattan değil maddiyattan da geliyor olacak. Para başka neye yarayacak ki zaten.

Sadece boşanma ihtimali için değil. Allah herkese gecinden versin ama ya dul kalırsak?

Tamam çalışmadık, eşimiz de bizim eksiklerimizi gözardı etmedi, eli boldu, paylaşımcıydı vs. Ama ölüm kalım durumunda hiç çalışmayan bir kadın sudan çıkmış balığa dönmez mi?
Bu şekilde hayatı 180 derece terse dönen çok fazla insan var. Hayata karşı her zaman tedbirli ve dimdik olmak zorundayız.
Tedbir bizden takdir Allah'tan..

Ben ekonomik özgürlüğümü seviyorum..

yorumları okudum da üzerinde durduğunuz konu genelde koca üzerine. yani çalış, koca eline bakma vs. ya dul kalırsak ya kocamıza bişey olursa... yani hayatta sadece evliler yok ki. insan kimseyle evlenmeden tek başına da yaşayabilir. kendinizi kocanız ya da ailenizle düşünerek konuşmak yerine tek başınıza bir birey olarak ele alın, konuşun ve düşünün. belki yorum yazanlar bekar değildir bilemiyorum.

Yetişkin bir insan hayatta kimseye eyvallahı yoksa "olmuş"tur. Cinsiyet, medeni durum farketmez. Biri ekmeğini suyunu getirmeden, cebine harçlık vermeden, giyeceğin kıyafeti almadan hayatta kalabiliyor musun? Kendi kendine ayakta durabiliyor musun? O zaman tamamsın.

Evlenmek şart değil ama çalışmak şart. Bak ben memurum, 9 gün evdeyim dinleniyorum. Bazıları çok saygısız olsa da genelde memur hanım diye hitap edip çok kibar davranıyorlar. Saat 5ten sonra da çıkıyorum işten. Tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…