Jinekoloji Bir HPV konusunda benden :(

Merifettah

Çok tatlı :)
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2016
882
1.438
Merhaba
, ben 5 yıllık evliyim 2 yaşında oğlum var, eşimde yaklaşık 10 yıldır genital bölgesinde 2 tane siğil var, ben hiç hpv falan duymadım bilmedim, bacak arasında da et beni vardı, kilo aldığı için yürürken sürtünüyor rahatsız ediyor diye aldırmak istedi, onu aldırırken genitalide aldırırım dedi, biz et beni falan sanıyorduk ama siğilmiş, yaklaşık 10 yıldır varmış, doktor 10 yılda artmadıysa tehlikeli olacağını sanmam ama eşinde muayne olsun demiş, benim çocuğum tüp bebek ve rahmim nerdeyse hep doktorların elindeydi, ve her seferinde rahim temiz deniliyordu, olsa o zaman onca doktor farketmez miydi ? Kadınlarda siğil yoksa hpv neye göre anlaşılıyor ? Bende siğil yok. acaba korkmalı mıyım, cumartesiye randevu aldım ama bi korku sarmadı değil, bu arada eşimin sivilleri ve et beni alındı patalojiye gitti, hpv testi yapmamışlar, cumartesi onunda kontrolü var,

Yani hpv uykuya yatıyor insan vücudunda. Belli bir zaman sonra baş gösterebilir ama sizin durum biraz garip. Bu kadar uzun sürede sizede belirti olması gerekirdi diye düşünüyorum. Bence patoloji sonuçlarını bekleyin

Yani hpv uykuya yatıyor insan vücudunda. Belli bir zaman sonra baş gösterebilir ama sizin durum biraz garip. Bu kadar uzun sürede sizede belirti olması gerekirdi diye düşünüyorum. Bence patoloji sonuçlarını bekleyin
Bazen belirti göstermeden taşıyıcı olarakta bulunabiliyor vücutta, eğer taşıyıcı ise hiçbir belirti göstermez.
Bazı siğiller de illa ki hpv olmamaktadır.
3 yıldır hpv16+ tim cin3 olduğumu öğrendim çok şükür şuanda da negatifim🌸

Bazen belirti göstermeden taşıyıcı olarakta bulunabiliyor vücutta, eğer taşıyıcı ise hiçbir belirti göstermez.
Ay evet taşıyıcılık konusunu atlamışım. Çok geçmiş olsun sizede 🩵

Hep diyorum Türkiye, Avrupa’nın 50 yıl gerisinden geliyor.

Condom kullanılmadığı için hpv patlaması yaşanıyor.

Zamanla önlem alınacak ve condomsuz ilişkiye girmeyecek kimse. Ama o zamana kadar böyle her gün biri tedirgin olucak.

Zamanla önlem alınacak ve condomsuz ilişkiye girmeyecek kimse. Ama o zamana kadar böyle her gün biri tedirgin olucak.
Kondom ile de %100 bir koruma yok.
Siğil değmesini maalesef kondom engelleyemez sadece peniste olan siğilin değmesini engelleyebilir.
Korunun diyorlar evet belki penis içinde siğil vardır veya hiçbir belirti göstermeden sadece taşıyıcıdır o zaman koruma sağlayabilir ama ponponlar da varsa siğil ve temas ederse yine bulaş sağlanabilir.
Hatta ünlü bir doktor dahi, temizlenmeyin siz temizleniyorsanız dahi partneriniz temizlenmesin çünkü bariyer sistemi oluşturuyor kıllar.

Çok haklısınız ama çocuk isteme durumlarında ne yapacağız maalesef bir şekilde korunmadan olmak zorunda olduğu durumlar var. Üstelik penisin dışında etrafta olan siğillerden de korumuyor prezervatif. En iyisi aşı olmak.

Merhaba nasıl negatife döndünüz?

Merhaba, bazı kaynaklarda her siğil hpv kaynaklı diyor ama böyle olmayan durumlarda var mı acaba? Genital bölgemde tek bir siğil çıktı doktor hpv'ye benziyor dedi ama yaklaşık 20 gün sonra kendiliğinden yok oldu ve 2 aydır da bir daha çıkmadı. Kısa sürede yok olunca ben de acaba hpv değil de başka bir şeyden dolayı mı çıktı diye ümitlendim. Bakire olduğum için test de veremiyorum.

Negatife dönmek için ne yaptınız acaba?

Merhaba
, ben 5 yıllık evliyim 2 yaşında oğlum var, eşimde yaklaşık 10 yıldır genital bölgesinde 2 tane siğil var, ben hiç hpv falan duymadım bilmedim, bacak arasında da et beni vardı, kilo aldığı için yürürken sürtünüyor rahatsız ediyor diye aldırmak istedi, onu aldırırken genitalide aldırırım dedi, biz et beni falan sanıyorduk ama siğilmiş, yaklaşık 10 yıldır varmış, doktor 10 yılda artmadıysa tehlikeli olacağını sanmam ama eşinde muayne olsun demiş, benim çocuğum tüp bebek ve rahmim nerdeyse hep doktorların elindeydi, ve her seferinde rahim temiz deniliyordu, olsa o zaman onca doktor farketmez miydi ? Kadınlarda siğil yoksa hpv neye göre anlaşılıyor ? Bende siğil yok. acaba korkmalı mıyım, cumartesiye randevu aldım ama bi korku sarmadı değil, bu arada eşimin sivilleri ve et beni alındı patalojiye gitti, hpv testi yapmamışlar, cumartesi onunda kontrolü var,
Merhaba şimdi nasılsınız testlerin cevabi çıktı mu

Merhaba genel muayene temiz, smear testi temiz, hiç testi için kereme gitmem gerekiyor ama çocuğum rahatsızlandı gidemedim hala
Benim eşimde de var siğil yeni fark ettim ben oda çocukluktan var diyor benim enfeksiyonum var rahim ağzı yaram var smer verdim temiz ama tabi içim rahat etmedi hpv gerekirse kolposkopiya da olucam

Merhaba cın3 için tedavi oldunuz mu bu 3yıl içinde kendi mi geçti?

X