Bir fikir verin lütfen...

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar bu aralar doğalgaz faturasının yüksek gelmesinden dolayı maddi sıkıntı içindeyiz.merkezi sistem olduğu için kısamıyoruz da,üstelik 2 kişiyiz sadece,çocuk yok ve çalışıyoruz sadece akşamları evdeyiz.
kiradayız ve ev değiştirmeyi düşündük kontratımız aralıkta dolmuştu.

aynı sitede bi ev var kiralık,yeni yapı ve bu sene doğalgaz başlamamış yani soğuk apartmanda 5 aile falan oturuyo elektrikli sobayla idare ediyolarmış.. şimdiki evimizin kirasından da 100tl düşük kirası

hani dedik çıksak o eve,3 ay idare ederiz ufoyla taksitlerimiz de biter rahat ederiz
şimdiki oturduğumuz evin sahibiyle görüştük
adam baya kötü oldu sonuçta bütün yakıt parasını kendi ödeyecek ve burda çok kiralık ev var kiracı da bulamaz
yardımcı olsanız dedik 50tl düştü kiradan ama yine de diğer ev çok daha cazip bizim için

yaa offf diğer evden de haber bekliyolar ama biz karar veremedik şimdiki ev sahibini de mağdur etmek istemiyoruzz
siz ne dersiniz
belki benim göremediğim noktalar vardır yardımcı olur musunuz

evler birebir ayniysa düsündürür gercekten... seneye kadar maddi durumunuz daha iyi olacak ve dogal gaz yüzünden yine sorun yasamayacaksaniz düsünülebilir diger ev. ama hersey ayni olacaksa hic degmez. ev sahibini düsünüyor olmaniz büyük incelik. ama yetrince erken haber verirseniz cevrede o da yeni kiraci aramaya baslayabilir... sonucta zorluk yasiyorsunuz ve cebiniz de düsünmeniz gerekli...

Şimdi yeni taşınacağınız evde doğalgaz yok bu sizi daha zorlar canım çünkü Mart ayına kadar malum havalar soğuk oluyor....

Eğer çok zorlanmayacaksanız ev sahibi de 50 Tl indirim yapmış bence kışı çıkarın....

Diğer eve depozito vereceksiniz, mesafesini bilmiyorum ama nakliye ücreti var taşınıp yerleşme ayrı bir dert....

Yinede siz bilirsiniz canım.... Hepimizin hakkında hayırlısı olsun valla bu doğalgaz faturaları hepimizi mağdur etti....

Offf offf zor valla canım bu sene de havalar soğuk.Allah yardımcımız olsun.Eğer diğer evde daha rahat oluruz diyorsanız taşının.

offff bilemiyorum yarın karar vermemiz gerekiyo ama hala yüzde elli yüzde elli
kararsızlık çok kötüymş yaa

ufoyla idare edibelirsiniz akşamları cok mantıklı cebinizi düşünün..orijinal ufo dışındakiler aşırı elektrik yakıyor.ufo ise 8saatte 1.5ytl cidden hesaplı..
ama su da var kapadıgınız an oda soğuk oluyor.ve diger odalarda tabi..kararınızı verin..ben kombiyi pek kullanmam ufoyla idare ediyorum ama tek basımayım genelde ve akşamalrı evdeyim..

canım merkezi sistemden kastın şu herhalde..apartmna ortak geliyor fatura sonrada kaç daire varsa arasında paylaştırılıyor değilmi? ben olsam çıkardım o evden..sonuçta hem doğalgaz pahalı hemde çalışıyormuşsunuz..kaç saat yakıyorsunuz ki..sen ev sahibini düşüneceğine kendini düşün..hem yeni apartman hemde kira ucuzmuş..ya ufo ile idare edin yada soba alın..kömür alın birde fındık..inan biz soba yakıyoruz..fındık desen koca çuval 10 gün gidiyor bize...günde 1 defa soba yakıyorum akşama kadar yanıyor..kömürde alırsın ooohhhhhhh mis gibi...fındıkla yaktığım soba akşama kadar yanıyor...çokta güzel ısıtıyor valla...bence taşının

Eşim tutturdu Merkezi sistem eve geçelim diye
Oysa İkimizde çalışıyoruz aylık Doğalgaz giderimiz 200 bulmuyor bile
ısınma ocak sıcak su dahil..

Bence bir an önce kombili eve geçin canım.
Hem çok para veriyorsunuz
Hem Ev daha güzelmiş.

Yada Kışı geçirin tercih senin.

güzelim bak ne güzel ev sahibin var indirim yapmıs bizim ev sahibi mümkü olsa her ay zam yapacak hem taşınmak da ayrı masraf demek nerden baksan 1 milyarı bulur ıvırı zıvırı bu evd oturmak daha ekonımik ouyor o anlamda hemde konya da sınız ben izmirde kısı zor geçriyorum soguk oldumu evimiz korkunç sguk oluyo hem ufo da hiç ısıtmyor ben hiç memnun değilim hediye geldi zaten bizede para verip ufo alacağına klima al aynı para nerdeyse yazında serinlersin klima ile

zor bi karar
kendince tabikide haklısınız
taşınmak çok büyük bi külfet helede soğuk havada

bugün karar verecektiniz neye karar verdiniz canım :uhm:

Doğalgazın bağlanması ne kadar sürecekmiş ki? Ev sahibini mağdur etmeyinde ama siz mağdur oluyosunuz yakmadığınızın parasını ödüyorsunuz. Benim fikrimce evinizi değiştirin belki biraz soğukluk çekersiniz ama sonuçta iki ay daha idare etmeye çalışır sonra da feraha erersiniz. Bu fırsatı değerlendirin bence, çocuğunuzda yok kalın giyersiniz, elektrikle ısınırsınız. Sobayla yaşayanlarda aynı durumda :) Bizde eşimle çalışıyoruz gece yatarken kapatıyoruz , akşam işten gelince açıyoruz hjemen ısınmıyor ama idare ediyoruz. ALLAH yardımcınız olsun.

bizde böyle sorun yaşadık evimizin kirası fazla eşim sürekli ev buluyor ve taşınmamızı öneriyor ev sahibim indirim yaptı çokta iyi insanlar sonra düşündük ev taşımak kolay değil eşyaların ömrünü azaltıyor sonra perde meselesi ne biliyim işte yeni düzen depozito nakliyat baktın bi senelik kiraya denk geliyor ve vazgeçtik bence bütün masrafları düşünün ondan sonra karar verir. elektiriğe gelen zamıda göz ardı etmeyin

Bence ev sahibini mağdur etmek istemiyorum diye birşey olmamalı siz kendinizi düşüneceksiniz önce, maddi durumunuz müsait olsa bir nebze tamam denebilirdi. Isıtıcıyla olur gerçekten diyorsanız hiç düşünmeyin. Arkadaşlık başka, ticaret başka

şuan diğer eve geçerseniz aylık 50 tl kar mı etmiş olacaksınız....
taşınmak öyle kolay değil,ona da bir sürü masraf...
peki kış devam ediyor,elektrik ucuzmu sanıyorsunuz???
akşamdan akşama yakacağınız sizi ısıtmayacak bile ...
hesapsa inanın iyi hesap yapmanız lazım...aylık 50 tl
ev değiştirmeniz için bence çok cüzi bir miktar...
bence yönetimle konuşun,güzel havalarda biraz kıssınlar ya da
ciddi ciddi kombili bir ev arayın...
sevgiler...

zor bir karar, iyi düşünmek lazım.
taşınmanın oluşturacağı masraf, şimdiki evinizdeki giderinizden az olmalı. veya kısa sürede masraf kendini amorti edebilmeli.
birde şu var canım. siz merkezi sistemle ısınan bir evde oturuyorsunuz. oda sıcaklıkları aynı ve rahatsınız. Ancak diğer evde ufo vs. kullanacaksın. konya soğuk bir yer. sadece oturduğunuz odada ısınmak size yetecekmi? eve gelip sıcak odada oturmakla iş bitmiyor. yemek yapacaksın mutfak soğuk, banyo soğuk, yatak odası vs. derken. Yani evin işi sobalı odadan yürümüyor. bunuda düşünmen lazım. sobalı evde oturulmaz mı elbette oturulur, benimde çocukluğum sobalı evde geçti. Ancak merkezi sistem ısıtmalı bir evden, sobalı eve geçenler hep zorluk çekmişlerdir.
karar vermeden önce bunları da göz önüne almanızda fayda var...

canım taşınıp taşınmamak sana kalmış ama şöyle bir durum var kontratınız aralık ta bitti ama siz kasım da yenilemeyeceğinizi bildirmediğiniz için o kira kontratı bir yıl daha uzadı. bu nedenle ev sahibiniz eğer kira dönemi bitmeden çıkarsanız ve yerinize kiracı bulamazsa mahrum kaldığı kirayı sizden mahkeme yoluyla isteyebilir nasıl insanlardır bilemem tabi ama bu da aklında olsun

Arkadaşım taşınmak çok zor, kışın bitmesine 3 ay kaldı biraz daha sabredebilirseniz edin, ama sobalı evde iş yapamassınız, misafir ağırlayamassın, en basitinden banyo yapmak bile zor gelir. Hem kışda kıyamette taşınmak çok zor evde olsan anlarım ama çalışıyorsun.

Canım bence nrmal bır dogalgazlı eve tasın en azından hesabını bılırsın
ama cocukıstıyosan cocuk ıcınde en mantıklısı merkezı sıstem cünkü abımın yenı bebegı oldu 600 mılyon dogalgaz faturası geldı 1 aylık sookk oldular merkezı sıstemde okadar gelmez sanırım :))) ve tasınıncada depozıto vs... Bır sürü ödeme cıkıyooo zor yanıııı................

doğalgaz ne kadar geliyor merak ettim :uhm:

şimdi evi tasısanız depositozu var perde uymayacak tasıma parası elektirk su actır tel bağlat bi dünya iş ve para
zaten 3 ay kalmıs sonra havalar güzelleşir

birde apartmanda herkes memnunmu halinden ne bileyim biraz daha ısıyı düşürsünler gece 12den sonra kapatsınlar
su an merkezi sistemle çalısan siteler böyle uygulamaya geciyor
tabii maliyet azalıyor

tasınınca karınız ne kadar olcak bilmiyorum ama 200-300 ise hiç kıpırdamayın yerinizden

X