Bir elti sedef vakası da benden kızlar

BENİPEK canım ben eşimden gizlemiyorum para vereceğimi,

Komşum kendi eşinden gizliyor o borcu kendisi ödeyecek ya, borcu ödeyeceğini.

Komşun borç istese, eşiyle birlikte.. İhtiyacımız var sonra ödeyeceğiz deseler verilebilir
Ama şimdi bi kardeş var kardeşten içeri, gizli filan :26:

Adamda da şans yokmuş
70 milyon Türkten bula bula Bade'yi bulmuş rastlayacak

geçmişte ankaraya gidiyorum otobüsle,mola da tuvaletin yerini bi türlü bulamadım..uzun boylu,arkası dönük bi kadın duruyodu ona sorayım dedim..sordum kadın bişeyler gevelemeye başladı,bana bi döndü kadın çin mi japon mu neyse artık çekik gözlü bi tip ve türkçe bilmiyor..

onca insanın içinde bula bula elin çinlisini bulmuşum..ya boyu uzun olmasa anlardım belki de

ne parfümü,adı ne? çok mu etkili bişey acaba?

adamların hoşuna gittiyse sormuşlardır belki :26:

Öyle cezbedici bir şey de değil, fresh ve çiçeksi kokulardan hoşlanırım ben, vanilya veya şekerli kokular bayar beni, adı burberry weekend canım, ne biliyim ya eşine, sevgilisine falan alır herhalde. Soran da gelen kargocu, genelde hep aynı kişiler gelir, sorduğunda zaten çaktırmadan havayı koklamaya başladım, o kadar mı kokuyor diye?

Son düzenleme:
En iyi sen bilirsin tanırsın canım ama elden verme havake yap mutlaka. Hatta açıklama kısmınıda komşuma borç diye adlandır :)

hahahaha valla bende öyle düşündüm, havale yapıp, istediğin borç para xxx abla yazsam? ayıp olmaz demi?

Ay evet canım ya sorma, kaç kişi gördüm harıl harıl borç ödüyor, elinde avucunda bişey yok, ne borcu bu ya diyorum salaklık borcu diyor o ne demek diyorum kefillik diyor.

Ay evet canım ya sorma, kaç kişi gördüm harıl harıl borç ödüyor, elinde avucunda bişey yok, ne borcu bu ya diyorum salaklık borcu diyor o ne demek diyorum kefillik diyor.

Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah..

BENİPEK canım ben eşimden gizlemiyorum para vereceğimi,

Komşum kendi eşinden gizliyor o borcu kendisi ödeyecek ya, borcu ödeyeceğini.

canım ben de aynen öyle dedim. Kadın eşinden de gizliyormuş, ödeme konusunda sıkıntı olursa karşılıklı üzülürsünüz demiştim. Ama sen kendi eşinin onayını almışsın zaten ve karşındaki insana da güveniyormuşsun… önceki sayfalarda okudum.

Yanık şeker kokularına bayılırım, kullandığım iki parfüm var biri wish diğeride casmir. İkisi de yanık şeker kokusu.

Canım eşinden gizlemesinin sebebi kardeşi daha öncede aynısını yapmış, kredi çektirmiş son aylarda borçlarını ödememiş.

Ama bu defa ödeyeceğim abla diye yemin etmiş, yinede ödememiş.

Eşide en son ödemediğinde bu son, bir daha kardeşine kredi çektiğini duymak istemiyorum demiş. (adam haklı, komşumda eşine hak veriyor) ama kardeşim atamadım, sözde verince kıramadım diyor.

Sabah sert çıktım kardeşime senin yüzünden yuvam yıkılacak dedim belki de 2 aya bile gerek kalmaz, öder bana, o bana verince bende hemen veririm sana dedi.

Neyse hayırlısı olsun bakalım, eğer ödemeyecekse bir sebep olsun da istemesin, yada bir sebep çıksında ben veremeyim.

Çünkü kızımın okulunun erken kayıt dönemi başladı, onun kayıdı için biriktirdğim para.

yok olmaz yaa ben 20 yıllık arkıma bile yazdım :) hem mail yazarkende konu kısmını dolduruyoruz ECD :)

Gofret bence havale ya da elden olması bir şey değişmez. Sonuçta aralarında yasal bir akit yok imzalı. İş o noktaya geldikten sonra karşı taraf bana borcu vardı ödedi diyebilir. Artı bu meblağ için mahkemenin masrafı daha çok olur… inşallah o noktaya gelmez olaylar borç işlerinde ama kardeş kardeşe kefil olunca hapisle sonuçlandığı oluyor.

benimde hayırsız bir abim var.baş belası.onun da akılsız karısı var.5 yıl önce bankadan ne paralar çekilmiş ve hepsi kumara gitmiş.karısına ne yalanlar söylemiş.kadın paraların kumara gittiğini anlayınca bize haber verdi.nasıl haber verme o da "anneme kızlarını topla borcu kapatsınlar" diye.bu olayların parlak verdiği zaman daha yeni doğum yapmıştım.her haber alışımda tir tir titreme geliyordu.

ben onlar dogum yaptıgında iyiliğin hizmetin en alasını yapmıştım.benim tek çocugumun dogumunu zehir ettiler.günlerce uyuyamadım.üzüntünün tarifi yok.annem ne dertlere yakalandı.elinde avucunda ne varsa istediler.annem satayım kapatayım diye hepimizi karşısına aldı.bir tek kuruş bile verdirmedik.babamın üstüne olan evleri de başkasına geçirdik.kumar borcu bu.şimdi kapat sonra tekrar çıksın.şimdi kimse görüşmüyor.

3 çocuk var.onlara elimizden geleni yapıyoruz ama bize karşı sürekli dolduruyorlar.onlar gık gediginde hemen bir çuval parayla koşacagız.

İstersen senet imzalarız dedi, ama ben o senetten sonra yüzüne bakamam ki.

Senet demek kendini garantiye almak demek ama karşındakinede ne kadar arkadaş, komşu, dost olsakta ben sana güvenmedim demek ya, neyse dua edin bana.

Benim de hayırsız bi abim var Sebatiye abla
Anlatsam burdan köye yol olur da üşendim şahsen
Anlat anlatma aynı tas aynı hamam zaten, sıkılıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…