Bir doğum yaptım ama tüpler kapalı olabilir mi

Hicret2016

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2016
31
7
31
Merhabalar benim bir çocuğum var ikincisini istiyoruz ama 2 senedir olmadı. Önce bana pkos dendi ilaç yumurta takibi yapıldı olmadı. Bu süreçte iki doktor değiştirdik. Eylül ayında şehir dışında başka bir doktora gittim değerlerimi söyledim eşimin de mutlaka muayene olması gerektiğini söyledi. Oysa daha öncekiler bir gebelik geçirdiğim için gerek yok ona bakılmasına demişlerdi. Allah bu doktordan razı olsun. Ultrasonda pkos görüntüsü yoktu, amh güzeldi. Eşim bazı takviyeler kullandı ve olmadı hala. Bu ay tekrar gittik bende yine pkos görüntüsü yoktu. Eşimde sperm sayısı ve hareketlilik problemi vardı. Aşılama deneyelim dedik. Adeti bekliyoruz. Fakat aklıma takılan birbsey var en son bu gittiğimiz doktor rahim filmi çektir dedi. Bir doğum olmasına rağmen tüplerim kapalı olabilir mi? Bu durumu yaşayan var mi. Devlet Hastanesi'nde yapılmıyor ozelde 2000 lira dediler

alttan geçirdiğiniz herhangi bir operasyon var ise tüplerde yapışıklık olabilirmiş.
Rahim filmi çekildikten sonra hamile kalanlar epey fazla olduğunu okumuştum, bana da doktorum demişti. Film çekerken ufak da olsa yapışma var ise bu işlem sonrası yapışıklıklar açılabiliyormuş. Doktorunuz istediyse çektirmenizde fayda var.
Bu arada ben devlet hastanesinde yapılıyor diye biliyorum ama biraz acı veriyormuş ve sonuçları geç çıkıyormuş..

Alttan bir operasyon geçirmedim ama doğumum sezaryenle oldu o etkilemiş olabilir mi ? Şehir hastanesi ve tıp fakultesinde yapılmadigini söyledi şehir hastanesinde bir doktor

Alttan bir operasyon geçirmedim ama doğumum sezaryenle oldu o etkilemiş olabilir mi ? Şehir hastanesi ve tıp fakultesinde yapılmadigini söyledi şehir hastanesinde bir doktor
Bir enfeksiyon geçirdiyseniz bu bile tıkanık olmasına sebep olabiliyor. Basit bir işlem ama 2. Kez geçirmek zorunda kaldım ve ilkinde uyutmadan olduğu için pişmanım. Ağrı eşiğiniz düşükse ve stres olursanız hastane imkanları da güzel olmazsa o an 10 dk size kabus oluyor. Yine ilkini özelde çekildim ama hastane eski ve donanımsızdı bir taraftan radyoloji teknisyeni bilgisayara kaydediyor onun varlığı bile sıkıntı oluyor. Kendimi kasmışım kapalı çıktı 1 taraf. Üzül üzül. Spontan bekleme süresi 2 3 ay. Hsg sonrası hamile kalanda çok insan umutlanıyor felan. 1 sene sonra çok donanımlı yeni bir hastanede sadece hemşire ve Dr ile uyutularak çektirdim tüpler açık çıktı çok şükür. Teknisyen yok bilgisayarlar son sistem kendi kaydediyor. Boşuna 2 kez çekilmek daha masraflı ve eziyetli. Devlet hastanelerinde yat kalk dayan diye azarladıklarını bile okudum. Anestezi ile iyi bir Dr iyi bir hastane de tavsiye edrrim. Malesef çok pahalı evet. Bana kalsa sadece 1 muayene ücreti yeterli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…