Bir de kedim olsun 😍 ama köpeğim var ☹

bixipuppy

buraya ne yazsam ceza yiyorum 🤦🏻‍♀️
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2019
861
1.133
Başlıkta gördüğünüz gibi.
Hayvanları çok severim. Elimden geldiğince dışarıdaki köpeklere kedilere su, mama koyuyorum. Evde 7 aylık bi köpeğim var. Bi de kedi annesi olmak istiyorum. Ama kediyi yetişkin mi almalıyım yoksa yavru mu veya hangi cins kedi almalıyım? Sakin yapıda bi cins olması tercihim. Çünkü perdelerime tırmanıp yirtmasini istemem :KK64:
Köpeğimle anlaşabilir mi?
Evet kedi anneleri önerileriniz nedir?

Son düzenleme:
Cins tercih ederseniz. Scotis öneririm. Cok sakin yapilari var. Bebek olması tercih meselesi ama ben bebek isterdim.

Oncelikle kopeginizin kedilere tepkisini olcun. Alacaksanizda yavru en iyisi kopekle buyur daha iyi alisir

Cins kedilerin de pek sakin olduğunu zannetmiyorum karakterleri ile alakalı sanırım. İran kedim var genelde sakinlikleriyle bilinirler ama bnm kızım öyle değil. Her bebek kedi cinsi ne olursa olsun o perdelere tırmanacak Allah ın emri 😊 yetişkin kedilerde sanıldığının aksine kolay uyum sağlayabilir. O size bağlı. Kedi sahiplenecekseniz yaramazlıklarını mutlaka düşünerek sahiplenin. 😊

yavru olması daha iyi bence
çünkü köpek nedir bilmiyorlar
yetişkin kedi, köpeği tehlike olarak görebilir ama yavru kedi takmaz
köpeğiniz tarafından ele alırsak, yavru olduğunu anlar o da kediyi tehlike olarak görmez
bir de ilk tanışmadan evvel, önce birbirlerinin kokusunu duymaları çok etkili diye okumuştum
birbirlerinin battaniyesini bir süre birbirlerine koklatmalısınız (tercih meselesi)
ama tanıştırmadan önce mutlaka internetten fikir edinin derim
ve cins mi alırsınız sokaktan mı bilmiyorum ama pet shoplardan almayın

benim kedilerim cins ama perdelere,deri yatak başlıklarına,sandalyelere zarar verdiler.büyüyünce daha sakin oluyorlar.

Başlıkta gördüğünüz gibi.
Hayvanları çok severim. Elimden geldiğince dışarıdaki köpeklere kedilere su, mama koyuyorum. Evde 7 aylık bi köpeğim var. Bi de kedi annesi olmak istiyorum. Ama kediyi yetişkin mi almalıyım yoksa yavru mu veya hangi cins kedi almalıyım? Sakin yapıda bi cins olması tercihim. Çünkü perdelerime tırmanıp yirtmasini istemem :KK64:
Köpeğimle anlaşabilir mi?
Evet kedi anneleri önerileriniz nedir?
10 yil boyu kedi bakmış biri olarak demeliyimki dışarısı kediler için çok tehlikeli

eğer arabalı , köpekli, bahçeli evlerin yani komşuların eve girmesine diye zehir koyabilecegi derecede evlerin açıkta olduğu bir yerde yaşıyorsanız , yani tehlikeliyse , evden hiç cikarmayip eve alistirmalisiniz

yok dışarı güvenli derseniz cana yakın insana alışkın herhangi bir kedi size dost olacaktır

köpeklegin uysalsa kendinizi ilk başta kızdırır fakat sonra arkadaş olurlar

Huyunu suyunu sizin öğretmeniz için onu eğitmeniz gerekecek. Yetişkin bir kedi ister istemez kendi alışkanlığını yapacak yavru daha iyi bence. Kısırlaştırdıktan sonra zaten biraz miskin olacaktır. Bunu yaparsanız rahat edersiniz.

X