Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

bu arada kızlar kendinize iyi bakın çıkmam lazım rabbime emanet olun hoşçakalın

Kıssslaaaaar
nasılsınız
Remimis canım kesin hamilesin işte
Çok normal değerlerin var işteeeeee :teytey: :teytey: :teytey:

Kayracım görüşürüz canım
Rabbime emanet ol.
Bi ara değerlerini yaz da bakalım birlikte
ıyi kötü anlıyorum artık
bu gidişle jinekolog olucam zateeeen

Kızlaaaaar ben progestron sonucumu aldım
Bu konu hakkında bilgisi olan varmı????
Bi onu bilmiyom çünkü yeni yaptırıyoruuuum
bu testin ilkinde akşamına adet olmuştum.
Şimdi de 23. gün yaptırdım.

Bana yardım edecek bilen biri var mı????

arkadaşlar beta hcg değerim 304 çıkmış galiba değerim düşük çıkmış( bilen varsa değerlendirebilir mi? :gitme: mafoldumben mafoldumben mafoldumben

CANIM 304 az değil ya adetini geçtimi kaç gün geçti günün geç döllenme olmuş olabilir bence çok iyi bir değer dr un ne dedi ve sen tedavi olmuşmuydun bu ay çatlama iğnesi olmuşmuydun canım

yavruceylan1 kullanıcısından alıntı
Haklısın
nasıl istenirki..
biz de aynen sizin gibiyiz vallaaa...
bir sürü borç ödedik ama ağzımızı açıp isteyemedik
Sağolsunlar onlar dediler sıkışmayın gönderelim diye ama
o öyle denmezkiii
evladım para çıkarttık alın denir...
haksız mıyım???

Kuzunaz kullanıcısından alıntı
ay bana böle bişi soran bile olmadı ne güzel en azından sormuşlar neyse boşverelim yine açılmasın benim dertler zaten hala akrnım ağrıyor ((( duş alıcaam ev hala ısınmadı işten geldiimizden beri

size soran olmadı biz aynı evde olunca yardım edin dedik verdiği sadece 1milyar.diğer tüm masrafları kendimiz karşıladık.ben çalışmıyorum bir de.eşim ise asgari ücretle çalışıyor.Allahtan sigortası da var yani

canım bak yazıyorum test sonuçlarımı adetimden 4 gün önce yapılanın sonuçları bunlar prolaktin _12.8 . tsh _ 6.36. serbestT3_3.89 . T4_1.04 . progesteron_5.82 adetin ikinci günü yapılanda da FSH_8.36. E2_40.5 işte böyle canım sen nasılsın

prolaktin normal canım
tsh niye yok???
t3 iyi gibi ama üst sınıra yakın canım benim
t4 iyi güzelim

ama sanırım trioid ilacına devam diyecek dr

progestron da canım fazla gibi geldi bana foliküler faz için
Bak aşağıya bilgileri veriyorum canım
Foliküler Faz

Foliküler faz adet kanamasının ilk günü ile başlar. Bu dönem boyunca salgılanan östrojen hormonu ile rahim iç zarı büyüyerek kalınlaşır. Daha sonra salgılanan östrojen hormonunun belirli bir düzeyi bulması ile yumurtlama gerçekleşir ve bu dönem sona erer.

Foliküler faz denmesinin nedeni bu dönemde yumurta hücresinin yani folikül’ün gelişmesidir. Foliküler fazın ne kadar süreceği kadından kadına değişmekle birlikte yaklaşık olarak 28 günlük bir periyotta 14 gün sürmektedir.

Foliküler fazın başlangıcında adet kanaması devam etmektedir. Adet kanaması ile geçen aydan kalan rahim iç zarı atılırken aynı anda yeni rahim içi zarı yapılanmaktadır.

Adet kanaması bir kadında ortalama olarak 3-7 gün sürmektedir. Adet kanı, kanaması çok şiddetli olmadıkça pıhtılaşmaz. Pıhtılaşmanın görülmesi kanamanın çok olduğunun ifadesidir.

Foliküler fazın sonunda kandaki östrojen hormonu belirli bir düzeyin üzerine ulaşır. Bu aşamada beyindeki hipofiz bezinden salgılanan LH hormonu (Luteinizan Hormon) ani bir çıkış yaparak gelişmiş olan yumurtanın çatlayıp atılmasına neden olur (ovulasyon olayı). Atılan yumurta tüpler tarafından tutularak rahim içine gönderilir.

Aşağıdaki resimde yumurtalıkta bir yumurtanın gelişimi, yumurtlama ve yumurtlama sonrası dönemlerde rahim içi dokusunun (endometrium) değişen hormonal uyarılara verdiği cevabı görmektesiniz.

Luteal faz nedir?
Adet döneminin ilk yarısında yani yumurtlamadan önce endometrium giderek kalınlaşırken yumurtlama olduktan sonra artık daha fazla kalınlaşmaz, olgunlaşır. Bu ikinci döneme siklusun" luteal faz" ı adı verilir. Luteal fazın süresi her kadında 14 gün olup sabittir. Luteal fazın amacı rahim içi tabakanın olası bir gebeliğe hazırlanmasıdır.

Bu dönemde ostrojen hormonu ile birlikte, çatlayan yumurtanın geride bıraktığı madde olan ve "corpus luteum" denen sarı cisimcikten "progesteron" hormonu salgılanmaktadır. Bu hormonun ana görevi atılmış olan yumurta eğer döllenmişse rahim içersine tutunmasını sağlamaktır.
Foliküler faz kadından kadına adet döneminin uzunluğuna bağlı olarak değişmekle birlikte luteal faz genellikle sabit olup yaklaşık 14 gündür. Bu nedenle kadınların yumurtlama tarihi adet periyodunun süresinden 14 gün çıkartılarak kabaca hesaplanabilir.

Eğer döllenme gerçekleşmezse yani gebelik oluşmazsa corpus luteumun fonksiyonunun bitmesiyle, progesteron hormonunun 14 gün sonunda salgılanması durur ve gelişmiş olan rahim iç zarı bir kanama ile dışarı atılır, yani adet kanaması başlar.

özetle ;

foliküler fazda yumurta yavaş yavaş büyüyor
rahim kalınlaşıyor gebeliğe uygun hale geliyor
ovulasyonda yumurta çatlıyor
luteal faz ise yumurta çatladıkdan sonra adete kalan olan dönem rahim olası bir gebeliğe karşı iyice hazır hale geliyor
yumurta çatladıkdan sonra progesteron hormonu salgılanıyor bu dönemde...
hamilelik yoksa 14 gün içinde sarı cismin ömrü bitiyor progesteron artık salgılanmıyor ve luteal faz sona eriyor adet başlıyor...

Progesteron testi

Ergenlik döneminde beyinden gelen uyarılar, yumurtalıklardan östrojen ve progesteron adı verilen hormonların salınmasını sağlar. Adet döngüsü progesteron ve östrojen hormonları tarafından düzenlenir.
Progesteron testi genellikle luteal faz döneminde adet döneminin 21 22 23 günlerindeki değerlerine bakılarak rahimde yumurtlama olup olmadığına karar verilir

Veya luteal faz defekti rahim iç tabaka sorunu araştırmasında da progesteron testi ve değerlerine ihtiyaç vardır. Luteal faz defekti sürekliliği kısırlığın nedeni olabilmektedir. Ve tedavi gerektirir.

PROGESTERON:

Normal Değerler:
Erkek: 0.1-1 ng/ml
Kadın:
Faliküler Faz: 0.2-1.4 ng/ml
Luteal Faz: 4-25 ng/ml
Menopoz: 0.1-1 ng/ml

Özetle rahmin kalın olabilir mutlaka dr sor canım

Fsh için drlar 10un altını istiyorıster tüp ister doğal yolla
bunu da bir sor beğenmiş mi diyee
Çünkü bazen beğenmeye biliyorlar
Bir de yumurta rezervini öğren

Bir de Lh bakmalıydı mutlaka

E2 iyi durumda

ben kaçıyom

meraba canlarım
resimimis boşuna üzülüyo çünkü hcg değeri normal çıkmış
kayracım ben 1 hafta erkenden gidiyorum memlekete eşim bayramda gelecek onsuz duramam orada:)

yavru ceylan ama progesteron adetten dört gün önce yapıldı TSH 6.36 çıktı fsh adetin ikinci günü yapıldı oda 8.36 canım dr u bi bulsam göstericem sonuçları ama bulamıyorumki bir türlü yok hastahanedeklava:

schatze canım ben senin ne demek istediğini anladım yanlış anlamadım cevap yazıyordum ama olmuyor sitede sorun var ayşecim sende güle güle git gel memleketine allah eşinle seni hiç bir zaman ayırmasın

CANIM 304 az değil ya adetini geçtimi kaç gün geçti günün geç döllenme olmuş olabilir bence çok iyi bir değer dr un ne dedi ve sen tedavi olmuşmuydun bu ay çatlama iğnesi olmuşmuydun canım

7 gün geçtince yaptırdım canım.. doktura yarın göstericem testide tekrarlıcaz.. hayır çatlama iğnesi olmadım..

inşallah canım inşallah..

meraba canlarım
resimimis boşuna üzülüyo çünkü hcg değeri normal çıkmış
kayracım ben 1 hafta erkenden gidiyorum memlekete eşim bayramda gelecek onsuz duramam orada:)

inşallah öyledir .. inşallah normal bir gebeliktir..

ayşecim sana hayırlı yolculuklar orda test yaptırırsan bize müjde vermeyi unutma rabbim sizi hiç ayırmasın eşinle sağlıklı uzun mutlu bir ömür dilerim size canım bir haftada sabır diliyorum ayrıca acnım:asigim:

resimimis canım iki sayfa önce falan sana yazmıştım okudunmu canım

kızlar merhaba ne olur yardımcı olun banaa lütfencevap verin cuma günü kan tahlili yaptırdm 48.8 çıktı cumartesği kanamam başladı ve progesteron ve folik kullanıyorum 2 gündür kanama yok denecek kadar az pzartesi tekrar hcg yaptırdım 68.9 çıktı doktor dıl gebelik olabilir dedi sizce öyle mi yoksa norma l gebelik olm a şansı var mı? ( 28 yumurtanın döllenme günü)

canım senin kaç gün geçmişti ve düzenli oluyormuydun

canım bak bu tabloya göre normal bi gebelik olabilir sen bi incele çatlatma iğnen ayın kaçında olmuştu erken bi test yüzünden bu sonuç çıkmış olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…