Bir bakarmısınız?

kader1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2008
555
33
ya arkadaşlar aranızda 2 yıllık okuyupta iyi bir işte olan varmı ben artık bıktım çevremin laflarımdan bende 2 yıllık okudum iştew bulamıyorum acaba 2 yıllık okuyanlar benim gibimi

bölümün ne olduguna bağlı cnm.4yıllığa geçiş yapılabilcekse geç derim.iş bulma imkanın artar.....

canım genelde bir çok işyeri aracısız almıyor yani siyaset ve torpil tanıdık işi dönüyor.

umarım iş bulursun... illa ki kendi bölümünden değil de diğer işlere de bak...

ben tekstil okudum şimdi açıkögretimden iktisat hazırlıktayım alan dışıda iş arıyorum ama yok bulamıyorum artık çevre 2 yıllıksınya ondan iş bulamazsın diyor sinir bozucu

ben sürekli iş ilanlarına bakarım genelde hep 2 yıllık aranır ama bilemiyorum şans meselesi galiba biraz da:sm_confused:

Ben makina ressamıyım 2yıllık okudum.Aslında bu 2 yıllık olayına sinir oluyorum.Bizimde bir mesleğimiz var dimi.Ve istedikmi en güzel yerlere gelebiliriz.5 yıllık bir iş tecrübem var. 3 yıldır aynı şirketteyim ve halimden memnunum.Arkadaşlarımda öyle büyük firmalarda çalışıyor çoğu.

eltim iki yıllık mezunu ama bölümünü bilmiyorum.şu an bir bankada çalışıyor ve asgari ücretin yaklaşık 10 katı kadar maaş alıyor. eğer diksiyonun düzgünse callcenter filan düşün derim.maaşları çok iyi oluyor hemde satışda tecrüben olur nereye gitsen başarılı olabilirsin. sen neden işsizsin dersen de maalesef yetenek yok bende:)

Çevrenizdekiler, iş konusunun liseye,2'ye,4'e bakmadığınıdan bihaber herhalde.şakkıdı
Onlara ''dayınızın '' olmadığını söyleyin,o zaman yorum yapma gafletinde bulunmazlar en azından.
Hay allam,sanki iş var da millet çalışmıyor.:1shok:

evet canim öyle is bulma zorlugu cekiorlar. yurtdisinda hatta kücümsendigine bile sahit oldum. bi isadami bi tanidigi ise soktugu ile övünüyordu ve dediki " tabii bize ihtiyac duyarlar, iki senelik bi bölüm okumakla bisey olmaz tabi. sen git 5-6 senelik okuyanlarin veya doktora yapanlari ayni kefeye koy" bende sok olmustum canim duyunca ya. ne kötü

ışe alımlarda daha çok tecrübeye, giyim kuşam ve diksoyana bakıyorlar.Birde o iş yerinin faliyet konusu ne ise başvuru yapacak kişinin daha önce o mesleği yapmış olması avantaj oluyor. Benim bulunduğum sektörde bir çok 4 yıllık başvurusu vardı ama 2 yıllık okuyanı aldılar çünki tecrübesi vardı.
Sen bakma çevrendekilere bence bu biraz şans işi birazda torpil.

bende 2 yıllık üniversite mezunuyum ziraat teknikerliğinden ama muhasebe kursuna gittim zamanında şimdi senelerdir muhasebecilik yapıyorum.
ama bir iş başvurusunda lise mezunu olanı eleyip 2 yıllık da olsa üniversite mezunu olanı tercih ediyorlar.
bölümü dikkate bile almıyorlar bazen.
sende yabancı dil ya da muhasebe, grafik, web tasarım kurslaını gidip iş bulma şansını arttırabilirsin..

ben de önlisansdan sonra lisan eğitimine geçen biri olarak konuşuyorum canım.2 yıl oluyup çok güzel işler bulan ve çalışan arkadaşlar var.çevrenin etkisinde kalma.bu sıralar biraz zor olabilir iş bulmak ama eminim çok iyi bi iş bulucaksın.umudunu kaybetme

gidiyorum arkadaşım muhasebe kursuna bide bi muhasebecinin yanında ücretsiz çalışıyorum ögrenmek için inş iyi olur

ben çalışıyorum ve uluslararası bir lojistik şirketinde çalışıyorum.4 yıllık okuyanlar ıle aynı durumdayım ,iyi kazanıyorum ve 2 yıllık mezunuyum.açıköğretim 3.cü sınfta işletme okuyorum ama sırf ıstedıgım ıcın okuyorum.4 yıllıkla 2 yıllık ıle alakası yok önemli olan kendini yetiştirebilmek benim bazı arkadaşlarım 4 yıllık ama ıs bulamıyor ozamanda masterın yok dıyemı iş bulamıyorsun dıyecekler onlara.

canım 4 yıllık okuyup işsiz olan da çok..
ben de 2 senelik okudum ve hep iyi firmalarda iyi pozisyonlarda çalıştım..

ben de iki yıllık mezunum,bekarken çok güzel yerlerde ve mevkiler de çalıştım.nişanlanınca ayrıldım çünkü başka bir ile gelin geldim.iki senedir iş arıyorum burada ama evlenince biraz şartlar da değişiyor,her işte çalışamıyorsunuz.o yüzden hala işsizim.ayrıca dikey geçişe de girmiştim,kazanmıştım ama kimya bölümünü kazandım.ilk tercihime müh. yapacağıma kimya yazdığımdan gitmedim.çünkü mühendislik istiyordum.tekrar girmedim.şuan iki senelik mezunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…