Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Bir acemi sorusu :)

sen_ben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2011
73
1
Merhaba! sizlere bir şey sormak istiyorum.
Kullananlar varsa , neden fondoten kullanıyorsunuz?
Bunu kapamak için mi yoksa sadece kullanıyor olmak için mi kullanıyorsunuz?
Ben hiç kullanmadım. İhtiyacım var mı bilmiyorum.. Şimdi gidip bir kozmetik satan yere sorsam anında satmaya çalışırlar.. :KK75:

canım ben 22 yasndaym.ve 20 yasıma kadar hcbsey sürmedim.2yıldr falan kullanıyorum. o da lanet olası sivilceleri kapatmak için. :KK19:

Açıkçası cildin iyi ise sivilceler, sivilce izleri ve lekeler yoksa hiç kullanma derim. Sonuçta illa kullanılması gereken bir şey değil. Ben normalde hiç fondöten pudra kullanmam sadece bir kaç pudra aldım son zanlarda onu da özel günler kullanıyorum günlük ihtiyacım olmuyor. Ama yüzüme asla güneş kremimi sürmeden çıkmam mesela.

canım eğer kullanmak istiyorsan pudra öneririm. ben sivilce kapatmak için ve pürüzsüz görünmesi için sadece pudra ve allık kullanıorum. fondöten pudraya göre daha zararlı, ne marka olursa olsun daha yağlı olduğu için sivilceleri çoğaltabiliyor.

Ben sadece özel günlerde kullanıyorum sebebi makyajımın daha güzel olması,kendini belli etmesi için
Yüzdeki ufak kusurları kapatıyo..

Yani fondoten sürmeden makyaj yaparsan kendini belli etmez yüzünde

Cilt tonunu sabitliyo bi tarafın koyu bitarafın sivilceden kızarmış gibi durmuyo

Karman çorman yazım ama kusura bakma :KK1:

Canım oyle cıltler var kı kusursuz akne sorunu vs olmayan renk tonu muthıs .. Senın de oyleyse tabıkı bu tarz urunlerı kullanıp guzelım cldını mahvetme ama sıvılce yoksa bıle cılt rengını duzeltmek ıcın kullanabılrsın makyajın ılk adımı zaten fondoten kapatıcılar vs. Hı bıde genel olarak makyaj neden yapıyorsunuz dersen ınsanın guzellılıgını bı kat daha vurguluyor o bakımdan :) Hafif ve yuz hatlarını ortaya cıkaran masum bır makyajın hıc bır zararı yok :)

X