40 aylık kızımın boyu

evet argivit kullanıyoruz, bi şişe bitmeden 1 ayda 1 cm uzadı, uzayacağı mı vardı yoksa argivit mi etki etki bilmiyorum.

sizde sonuç ne oldu?

birde iğde çekirdeği unu öneriyorlar boy için, onu da deneyeceğim.

evet baktım şimdi varmış gerçekten 😅

şu an kaç yaşında oğlunuz ve durumu nedir paylaşmak isterseniz
Benim oğlum şuan 14,5 yaşında☺️
En son boy ölçümü 1,77
Kontrole götürüyorum ama artık senede gidiyoruz
Biraz büyüsün spora fılan yazdırırsınız etkisi olacaktır mutlaka

evet argivit kullanıyoruz, bi şişe bitmeden 1 ayda 1 cm uzadı, uzayacağı mı vardı yoksa argivit mi etki etki bilmiyorum.

sizde sonuç ne oldu?

birde iğde çekirdeği unu öneriyorlar boy için, onu da deneyeceğim.

evet baktım şimdi varmış gerçekten 😅

şu an kaç yaşında oğlunuz ve durumu nedir paylaşmak isterseniz
39 aylık tam şu an. Geçen ay boyu ölçüldü 100-101 civarı ölçtü doktorumuz. Kilosu 13.5 🥲
Kilosu 25persentil hala boyu 90larda gözüküyor ama hadi yanlış ölçmüş olsa yine 70-80 persentil en kötü. Kilo persentili hiç değişmedi ama sonrasında boyu hep önden gitti bizimkinin. Babası da 190 boyunda ve zayıf. Yani biraz genetik bu işler. Bacakları falan çok uzun eşimin aynı tip.
Argivit bu arada 1 yaşından beri kullanıyorum o boy uzatıyormuş evet doktor bize iştah için verdi.
Bir de lizin içeren takviyeler var yine boy uzatan. Onlara bakabilirsiniz. Dönüşümlü verilebilir argivitle.
Lizin ciğerde çok var ciğer yedirmeye çalışın haftada bir. Yemiyorsa püre yapın kemik sulu ciğerli bir mercimek çorbası ara öğün gibi verilebilir :)
Sizin boylar kaç bilmiyorum. Ama kızınızın boyu doğduğundan beri hep aynı persentilde gitmiş gibi duruyor. Belki biraz minyon bir tip olur. Endokrine de götürebilirsiniz tabi. Yine de sizin boylar çok uzun değilse limit içi diye önemsemeyebilirler.

39 aylık tam şu an. Geçen ay boyu ölçüldü 100-101 civarı ölçtü doktorumuz. Kilosu 13.5 🥲
Kilosu 25persentil hala boyu 90larda gözüküyor ama hadi yanlış ölçmüş olsa yine 70-80 persentil en kötü. Kilo persentili hiç değişmedi ama sonrasında boyu hep önden gitti bizimkinin. Babası da 190 boyunda ve zayıf. Yani biraz genetik bu işler. Bacakları falan çok uzun eşimin aynı tip.
Argivit bu arada 1 yaşından beri kullanıyorum o boy uzatıyormuş evet doktor bize iştah için verdi.
Bir de lizin içeren takviyeler var yine boy uzatan. Onlara bakabilirsiniz. Dönüşümlü verilebilir argivitle.
Lizin ciğerde çok var ciğer yedirmeye çalışın haftada bir. Yemiyorsa püre yapın kemik sulu ciğerli bir mercimek çorbası ara öğün gibi verilebilir :)
Sizin boylar kaç bilmiyorum. Ama kızınızın boyu doğduğundan beri hep aynı persentilde gitmiş gibi duruyor. Belki biraz minyon bir tip olur. Endokrine de götürebilirsiniz tabi. Yine de sizin boylar çok uzun değilse limit içi diye önemsemeyebilirler.
maşallah maşallah 🧿
arkadaşımın kızı 33 aylık 99 cm kilo 18,5 , ve benim kızımdan daha kötü besleniyor.. genetik giriyor sanırım devreye..

ben 1,60-eşim 1,72 boyunda

aslında hep aynı persentilde gitmedi, 2 yaşına kadar %50 persentildeydi boy, ondan sonra düştü ve öyle devam etti.. sanırım bariz bi düşüş olmadığı için doktorumuz normal kabul etti.

sizlerin de pek uzun değilmiş anne baba olarak ama kızınıza maşallah 🧿 genlerde uzun boy geni var demek ki bi şekilde.

tahin çok seviyor ve yiyor, belki düzenli hale getirilebilir. tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Yok yok bizim de persentilimiz biraz dusuk. Son birkac aydir tahin ve balik yagi ile ucusa gecti aslina bakarsaniz, tesekkur ederim ❤️

Yok yok bizim de persentilimiz biraz dusuk. Son birkac aydir tahin ve balik yagi ile ucusa gecti aslina bakarsaniz, tesekkur ederim ❤️
balık yağını ben de düzenli vermeye başladım 1 haftadır. tavsiyeniz üzerine organik tahin alıp hemen ona da başlayacağım, içine de iğde çekirdeği unu karıştıracağım 😊

X