BIPOLAR SEVGILI LUTFENN YARDIM

Gecehuznu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2019
5
4
26
Arkadaşlar merhaba yeni üyeyim 2.5 yillik sevgilimin az bir zaman once bipolar olduğunu ogrendim daha once hic anlamadin mi derseniz bu hastalığın bas harfini bile bilmiyordum aklimin ucundan gecmezdi ki! Surekli internette araştırma yapiyorum ama içimi açan hicbir sey okuyamadim :KK43: surekli gel gitleri oluyordu ayril baris yapiyorduk hep en son kavgamızda delirdim artik ve soylemek zorunda kaldi sana zarar vermek istemiyorum dedi iyiyken birden sana vurabilirim dedi ve ayrildi tanısı ne zaman koyuldu ilaçlarini içiyor mu hiçbir sey bilmiyorum nolur cevresinde tanıdığı olan esi dostu akrabasi olan bilgisi olan biri varsa yazsin kafayi yicem cunku soktayim :KK43: İnternetteki bilgiler cok icimi daraltiyo yasayan bilen birinden duymak istiyorum nasil bir hastaliktir bu bipolar? Bana dedigi gibi zarar verir mi ? Hayatimda gördüğüm tanidigim en iyi insan o inanasim gelmiyo hic :KK43: bi cozumu var mi bu hastalığın? Tekrar gelirse ki buyuk ihtimalle gelicek barismali miyim ? Cok seviyorum onu her turlu kabul ederim ama o uzak duruyor... evlilik zor olur mu ve daha aklimi kurcalayan bir suru soru nolur bilen eden uzunca yazsin🙏🙏🙏🙏

Merhaba ;
Ben bir bipolarım.
İlaç tedavisi ve terapiyle gayet rahat bir hayatım var.
Evliyim ve iki çocuk annesiyim.
Bipolarda düzenli ilaç kullanımı ve içgörü yeteneği kazanmak çok önemli.
İlaçlar düzenli kullanılmaz,kişi kendi farkındalığını kazanmazsa hayatı yaşanmaz kılar kendisine.
Misal ben ; İlaçlarımın saatini asla aksatmam.
İçgörüm zaten dillere destandır kendimdeki değişimi,gel-gitleri anında yakalar hemen önler alır doktorumu bilgilendiririm.

Tekrar gelecektir emin olun.
Seviyorsanız eğer ona yardımcı olmalısınız.
Doktoruna beraber gidip ilaç düzenini beraber oturtmanız gerekebilir.
Dediklerimin hepsini yapsa bile yine de zor zamanlar geçirebilir.
Hastalık hakkında detaylı bilgi sahibi olup kendi içgörüsünü kazanana kadar siz dışarıdan müdahale ile bu süreci yönetebilirsiniz.

Evlilik konusunda ise tedavi düzene girene kadar üzerinden bir kaç yıl geçtikten sonra olabilir.
Bipolarlar evlenemez/evlenilmez diye bir kural yok.

Öncelikle yorumunuz için cook teşekkür ederim öyle içimi rahatlattiniz ki anlatamam umarim hep güzel bir hayatiniz olur çocuklarınızla birlikte🙏 Evet siz bu hastalığın cok farkındasınız o sizi degil siz onu kontrol altina almissiniz ne güzel ama benim hayatimdaki kişi sizin gibi görmüyor bu hastalığı maalesef dunyanin sonu gelmis gibi konuştu benimle hayatini karartmak istemiyorum dedi :KK43: Ben çok seviyorum evet eminim ki o da beni cok seviyo izim verse bana bir ömür yaninda olurum bunu o da biliyo ama kapali kutu gibi izin vermiyor bana örüyor duvarlarını ilaclarini kullaniyo mu bilmiyorum soramıyorum anlatmiyo hiçbir sey umarım guzel bir sekilde konusma firsatimiz olur da her sey yoluna girer cok sagolun🙏

Öncelikle yorumunuz için cook teşekkür ederim öyle içimi rahatlattiniz ki anlatamam umarim hep güzel bir hayatiniz olur çocuklarınızla birlikte🙏 Evet siz bu hastalığın cok farkındasınız o sizi degil siz onu kontrol altina almissiniz ne güzel ama benim hayatimdaki kişi sizin gibi görmüyor bu hastalığı maalesef dunyanin sonu gelmis gibi konuştu benimle hayatini karartmak istemiyorum dedi :KK43: Ben çok seviyorum evet eminim ki o da beni cok seviyo izim verse bana bir ömür yaninda olurum bunu o da biliyo ama kapali kutu gibi izin vermiyor bana örüyor duvarlarını ilaclarini kullaniyo mu bilmiyorum soramıyorum anlatmiyo hiçbir sey umarım guzel bir sekilde konusma firsatimiz olur da her sey yoluna girer cok sagolun🙏
D DeliHA35 🙏

Benim de kayinpederimde bipolar bozukluk var. Ilaclarini duzenli kullaniyor, hayatimda gordugum en sakin ve normal insanlardan biri. Sesini yukselttigini bile duymadim hic :) bence tedavi ile gayet normal oluyorlar yani

Benim de kayinpederimde bipolar bozukluk var. Ilaclarini duzenli kullaniyor, hayatimda gordugum en sakin ve normal insanlardan biri. Sesini yukselttigini bile duymadim hic :) bence tedavi ile gayet normal oluyorlar yani
Bence de öyle ama neden boyle yapiyo anlamıyorum :KK43:

X