Bilmediğim davaya tanık yazıldım

Eğer mahkemeye gitme imkanınız yoksa, bu durumu çağrıldığınız mahkemeye yazılı olarak bildirmelisiniz. Davetiyenizde sizi çağıran mahkeme ve dosya numarası bulunur. ( Bana gelen evrakta vardı dava dosya numarası )Bu bilgileri kullanarak, mahkemeye hitaben bir dilekçe yazmalısınız.

Ama bence işlerinizi ayarlayıp gidin duruşmaya soru sorduğunda hakim şahitlik yapmak istemediğiniz belirtin. mahkemeye gitmezseniz mahkeme hakkınızda zorla getirtilmenize karar verir. sonra daha çok uğraşırsınız bence
haklısınız gitmek için çabalayacağım

merhaba hanımlar bilmediğim davaya tanık yazılmışım bir beyefendi otobüs şirketine dava açmış ve ben tanık olarak gösterilmişim bu nasıl mümkün olabilir ve 20 eylülde duruşması var o gün de önemli bir işim var gitmesem ne olur bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim davanın detaylarına bile ulaşamadım neden açıldığı konusunda bilgim yok
Uyaptan bakın eklenen dosyalarda yazar

merhaba hanımlar bilmediğim davaya tanık yazılmışım bir beyefendi otobüs şirketine dava açmış ve ben tanık olarak gösterilmişim bu nasıl mümkün olabilir ve 20 eylülde duruşması var o gün de önemli bir işim var gitmesem ne olur bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim davanın detaylarına bile ulaşamadım neden açıldığı konusunda bilgim yok
Gitmek zorundasınız. Mahkemede zaten size neyle ilgili tanıklığınıza başvurduklarını sorarlar. Konuya göre ilginiz olup olmadığını söylersiniz.

Gitmezseniz zorla getirme kararı çıkabilir.

Mahkeme kalemini arayıp duruşma günü ve yerini teyit edin.

Olabiliyor öyle şeyler. Eğer hatırlamıyorsanız konuyu bilmiyorsanız vs gidip bunu söyleyin. Eğer gitmezseniz zorla getirilme emri çıkar hakkınızda

X