Bilmediğim davaya tanık yazıldım

wilma7676767

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2024
12
7
48
merhaba hanımlar bilmediğim davaya tanık yazılmışım bir beyefendi otobüs şirketine dava açmış ve ben tanık olarak gösterilmişim bu nasıl mümkün olabilir ve 20 eylülde duruşması var o gün de önemli bir işim var gitmesem ne olur bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim davanın detaylarına bile ulaşamadım neden açıldığı konusunda bilgim yok

Gitmezsen hakkında zorla getirme emri Çıkar bi sonraki duruşmada emniyet aracılığı ile gitmeniz istenir , gidince hakim konudan bahseder birşey bilmiyorsanız da bilmiyorum dersiniz o zapta geçer

merhaba hanımlar bilmediğim davaya tanık yazılmışım bir beyefendi otobüs şirketine dava açmış ve ben tanık olarak gösterilmişim bu nasıl mümkün olabilir ve 20 eylülde duruşması var o gün de önemli bir işim var gitmesem ne olur bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim davanın detaylarına bile ulaşamadım neden açıldığı konusunda bilgim yok
Tanıklıktan cekilmek icin neden belirtmezseniz cezası var hatta zorla getirilme durumu doğabilir.Gidin derim.

Peki adam sizi tanımıyorsa nasıl yazmış kü? Bilmediğim için soruyorum, adınızı falan nasıl vermiş?

Bence gidin ifade verin ne olduğunu bile bilmiyorum neye tanıklık ettiğimden haberim yok tanık olarak yazılmışım diyin ve bi şekilde geri çekilin tam başa belalık durum ..

E devletten uyaptan bakın ya da avukat bilgisi varsa avukatı arayıp sorun. Size sorulmadan tanık olarak gösterilmeniz saçma. Avukatlar tanık isterken teker teker numara bilgisi alıyor. Kimse öyle kafasına göre tanık sunamaz normalde. Davanın detayı hakkında bir bilgi dahi verilmemiş.

benim o saatte bulunduğum bir otobüse dava açılmış ama ne şekilde ismimi bulduğunu bilmiyorum 🥹
otobuste kimlik bilgilerimizi falan veriyoruz ya oradan tcnize ulaşmış olabilirler şahit yazdırabilmek için Tc, açık adres gerekiyor gidin zaten hakim burnunun dibine kadar çağırıyor direk yemin ettirip soru soruyor bilginizin olmadığını söyleseniz yeterli.

otobuste kimlik bilgilerimizi falan veriyoruz ya oradan tcnize ulaşmış olabilirler şahit yazdırabilmek için Tc, açık adres gerekiyor gidin zaten hakim burnunun dibine kadar çağırıyor direk yemin ettirip soru soruyor bilginizin olmadığını söyleseniz yeterli.
yine de benim haberim olmadan özel bilgilerime erişilip tanık yazılmam suç değil mi ya, bana çok garip geldi cidden

E devletten uyaptan bakın ya da avukat bilgisi varsa avukatı arayıp sorun. Size sorulmadan tanık olarak gösterilmeniz saçma. Avukatlar tanık isterken teker teker numara bilgisi alıyor. Kimse öyle kafasına göre tanık sunamaz normalde. Davanın detayı hakkında bir bilgi dahi verilmemiş.
gerçekten hiçbir fikrim yok uyaptan da inceledim bir şey gözükmüyor nasıl iştir anlamadım

Belki gerçekten şahit oldunuz ancak farkında değilsiniz ya da çok ciddiye almadınız ? Belki insanlara yardım etmiş olacaksınız bence gitmeye çalışın.
gitmezsem sonraki duruşmaya çağırıldığım veya zorla getirileceğim tarzı şeyler okudum mecburen gitmeye çalışacağım zaten

Sizi şahit yazması için TC numaranızı ikametgahınız bilmesi lazım hadi ikametgâhı avukat buldu sistemden desem TC nasıl ulaşıldı gitmezseniz eğer bir sonraki duruşmaya gitmeniz gerekli hakim dinlemek istiyorum derse polis eşliğinde gidiyorsunuz yemin ediyorsunuz sonra soru soruyor bilgim yok derseniz oturuyorsunuz sonra dava bitiminde imza atıp çıkarsınız. Ama bence bilgi almak için davayı alan avukat ile görüşüp konu hakkında bilgi alın şahit olmak istemiyorum deyin şahitliğinizi sildirin

Sizi şahit yazması için TC numaranızı ikametgahınız bilmesi lazım hadi ikametgâhı avukat buldu sistemden desem TC nasıl ulaşıldı gitmezseniz eğer bir sonraki duruşmaya gitmeniz gerekli hakim dinlemek istiyorum derse polis eşliğinde gidiyorsunuz yemin ediyorsunuz sonra soru soruyor bilgim yok derseniz oturuyorsunuz sonra dava bitiminde imza atıp çıkarsınız. Ama bence bilgi almak için davayı alan avukat ile görüşüp konu hakkında bilgi alın şahit olmak istemiyorum deyin şahitliğinizi sildirin
gönderilen kağıtta ne bir avukat adı ne de dava içeriği hiçbir şey yazmıyor sadece duruşma günü ve saati var o kadar altta küçük bir karekod var onu da okutunca hiçbir şey çıkmıyor

gönderilen kağıtta ne bir avukat adı ne de dava içeriği hiçbir şey yazmıyor sadece duruşma günü ve saati var o kadar altta küçük bir karekod var onu da okutunca hiçbir şey çıkmıyor

Eğer mahkemeye gitme imkanınız yoksa, bu durumu çağrıldığınız mahkemeye yazılı olarak bildirmelisiniz. Davetiyenizde sizi çağıran mahkeme ve dosya numarası bulunur. ( Bana gelen evrakta vardı dava dosya numarası )Bu bilgileri kullanarak, mahkemeye hitaben bir dilekçe yazmalısınız.

Ama bence işlerinizi ayarlayıp gidin duruşmaya soru sorduğunda hakim şahitlik yapmak istemediğiniz belirtin. mahkemeye gitmezseniz mahkeme hakkınızda zorla getirtilmenize karar verir. sonra daha çok uğraşırsınız bence

X