bıktım artık mens sancılarımdan

canım benimde ağrılı geçer ama o kadar değil
eskiden biraz daha fazlaydı
ben o zman maydanoz suyu içiyordum her sabah.bir ay falan içtim
iltihabı atıyormuş maydanoz suyu.bide onu dene istersen.
bide ağrın olduğunda kuru kayısı ye demişti bi arkadaşım hiç denemedim
bi doktorda ayağının iç kısmı varya elini yumruk yapıp içe kıvrılan kısma masaj yap demişti
benim artık ağrı kesiciyle geçiyor diye çok hatırlamıyorum.inşallah geçer canm:teselli:

doğum kontrol kullandığım sıralarda ağrım hiç yoktuu nedense o geçirdi ağrımııı seninde evlenince kullanırsan geçer herhaldee

Bu ağrılara nasıl dayanıyorsunuz:uhm:
Dok gitmelisiniz size uygun tedavi vericekdir. Bende ağrı yaşayan biriyim dok bana çikolata kahve ve asitli şeylerden uzak durmamı söylemişti birde kendini rahat hissetmelisin ağır şeyler kaldırmamalısın.. . Bunlar sağlık sorunun yoksa sana çare olabilecek şeyler bukadar şiddetli ağrı bana pek normal gelmedi canım sen en kısa zamanda başka bir dok git ihmal etme derim geçmiş olsun....

canlarım sağolun 5. günümde bile ağrıyla boğuşuyorum sağlık güvencemle ilgili sorunları çözer çözmez gideceğim çünkü banada anormal geliyor. sizlerle paylaşırım inşallah iyi haberleri çünkü korkuyorum

canım benimde tansiyonum düşüyor mide bulantısı baş dönmesi zaten beraberinde geliyor valla sende haberdar edersen sevinirim 5 saat ağrıyla kıvranmayı bünyem kaldırmıyor diğer zamanlarda geçmiyorda işte bir nebze daha iyi oluyorum zatensenağlama

bayılacak kadar değil ama benimde çok sancılı geçerdi.20 ağrı kesici 3 gün gitmezdi bazen.amaaaaa evledikten sonra değil doğumdan sonra geçti şimdide ağrım oluyo ama ağrı kesici almadanda durabiliyorum artık .yani hayatımı etkilemiyo eskiden sokağa çıkamazdım yatardım okula gitmek işkence gibi gelirdi hatta gitmezdim çoğu zaman şükür ki kalmadı eski ağrılarım hihoyyyt hihoyyyt

doktora gıdıp ultrasyonda baktırmalısın.adetlıyken.ben o sekılde gıttım rahımde sorun olmadığını soylemişti.bazen nedensız yere rahım kasılmaları olabılıyormuş.ben 4 ay doğum kontrol hapı kullandım.cok ağrım oluyordu.ve duzensizlık vardı.

Fazla ağrı kesici kara ciğere zarar....
Bende çok sancılı mens.dönemi geçirirdim.Taaa ki dr.um bana yasmin isimli doğum kontrol hapını verene kadar..Diyeceğim o ki bi dr.a görün...

Aynı sancıar bendede vardı...Şu an tedavi oluyorum..
Bu kadar ağrının sebebi herhangi bişey olamaz...
Korkutmak istemem ama bir sorun var gibi gözüküyor..ve geç kalınması hiç iyi olmaz....
Benim çikolata kistim var...
3 sene önce aynı sancılardan acil apandisit diye ameliyata alındım, apandistim alındı...
Meğer kist patlamış..buşu boşuna ameliyat oldum...
Yıllarca çektim o ağrıları...Yaşamayan bilemez..
Seni çok iyi anlıyorum...Acilen ama acilen doktor diyorum...
Kaç tane ağrı kesici içsende fayda etmez...
Sancı ve kramplarla birlikte, ishal, kusma, baş dönmesi varsa, parmağını bile kıpırdatamıyorsan doğruu doktora...

BN GİTTİM DR. ULTRASYON ÇEKTİLER BİŞİ ÇIKMADI ŞÜKÜR DOĞUM KONTROL HAPI VERDİLER HERGÜN DÜZENLİ KULLANICAM REGL OLMADAN Bİ GÜN ÖNCEDENDE AĞRI KESİCİ KULLANNICAM 3 AY SONRA TEKRAR KONTROLE GİDİCEM
ANNEM BAŞKA Bİ HEMŞİREYE SORMUŞ SANCILARI ÇOK DİE HEMŞİREDE YUMURTALIKLAR DÖL İSTİYO DEMİŞ ONDAN O KADAR SANCI YAPIYOMUŞ YANİ ÇOÇUK OLDUĞU ZAMN SANCI FALAN DA OLMAZMIŞ
SEN YİNEDE GİT GÖRÜN CNM ERKENDEN Bİ BAKSINLAR KİS FALANDA OLABİLİR Bİ KAÇ HASTA VARDI ONLARDANDA KİS ÇIKMIŞ SEN GİT HASTANEYE BİŞİ YOKTUR İŞALLAH :1no2:

Son düzenleme:

merhaba ya ben de bu kusma sadece ben de oluyo sanıyodum midem boş olsa bile kusma ihtiyacı hissediyorum 3kereden sonra sancım geçiyo her defasında doktora gitmeyi düşünüyorum ben de artık

Son düzenleme:

Eğer ağrı kesiciyle bile geçmeyen adet sancıların varsa mutlaka bir kadın doğum uzmanına görün,karın ultrasonuna gir.Ayrıca tümor markır değerine baktır..Ca125 gibi.
Sakın östrojen içeren ilaçlar kullanma.Göğüs büyütme hapı ,doğum kontrol hapı gibi ilaçlar doktora danışmadan asla alma..

Son düzenleyen: Moderatör:

O hemşire kafasından uydurmuş bence.

kızlar çok teşekkür ederim ilginiz için artık doktora gitmek farz oldu sonucu paylaşırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…