Biberonlar hazır mı? Tavsiyeleriniz neler?

• Konu Sahibi şeker kız kendi
bebedorun çok güzel bir takımı var ben ondan aldım şuan evde değilim eve gidince resmini eklerim.içinde mama önlüğü,emzik,banyo süngeri,emzik askısı,iki faklı boyda biberon var.bunları büyük bir biberonun içine koymuşlar oda kumbara olarak kullanıyor.

iyi günlerde kullansın oğluşun:emir_bebek:...çok güzel biberon takımınız

ben dogdu dogalı nukun kini kullanıyorum saolsun oglum biberondanda bendende emiyor

nuk ve wee aynı kalitededir arkadaşlar. yanlız bambinoyu tavsiye etmem kalitesi biraz düşük.
ilgileri için tüm arkadaşlara teşekkür ederim hoşbulduk. inşaallah hepimiz sağlıkla alırız bebişlerimizi kucağımıza..

site de yok mağazalarında varmış elvinciim. öyle söylediler bana. almanyada akrabaa yok mu hiç onlar alıcak bana yada nerii alıcak o da isviçre de.

yok cnm oralarda akrabam :KK43: tefalin bi mağazasına gidip bakarım olmazsa napalım :uhm:
aaaaaaa aklıma geldi eşimin büyük teyzesi almanyada oturuyo:) ay bu hamilelik salak yaptı beni :))) eşime söliyim de ona bi söliyelim haziranda gelecek belki bulursa getirir bize :)

merhaba bayanlar sizi baya telaşlı görüyorum.vallaha ben ilk bebegimde biberona hiç gerek duymadım ve 6 ay sadece emzirdim ama bu sefer ek gıdaya geçmek bir hayli zor oldu ayrıca doktor keşke 4 aydan sonra yavaş yavaş başlasaydın ek gıdaya dedi.bu sefer biraz daha annelerimiz usulü davranıcam çünkü görümcem bebegine ilk 40 günden sonra herşeyi agzına sürdü hiç bir sorun yaşamadı bebekte yemek ayırt etmedi bende aynen öyle yapıcam ve bu sefer çok da sıcak aylar olacagı için suyu da herşeyide kullanıcam.

bucukcum annemde sölemişti 40 gün içinde bebeğe parmakucuyla hangi besinin tadını tatttırırsan sever ayırt etmezmiş :)) :teytey:

bu arada yelizcim biberon çok şeker ,iyi günlerde kullansın oğluşun :nazar:

kizlar almanyada da ayni ürünler var burda doktorlarin önerisi avent biberon ve emzikleri ben hepsini aventten aldim avet biberon ve emzikler gaz yapmiyor havayi cekemiyor bebek sadece icindeki siviyi emebiliyor ve emzik uclari ayni anne memesi seklinde tavsiye ederim nuk sonradan geliyor burda iyi olarak

Merhaba cnm,
benim ikiz olduğu için yetmeme veya erken doğumdasüt gelmeme riskine karşı ben ilk biberonları aldım:) benimde tercihim avent oldu, kullanan tanıdıklarımın e internetteki annelerin tavsiyeleri çoğunlukla aventti ve bu yüzden aventin yeni doğan setini aldık, adresini aşağıya yapıştırıyorum
http://www.irembebe.com/productDeta...goryID=68&name=Avent+Yenidoğan+Başlangıç+Seti

ayrıca Dr.Browns Doğal Akış Biberonu Dar ağızlı 120 ml aldık bunuda internette tavsiye etmişler gaz yapmıyor ve sütün içindeki c vitamininide koruyormuş. adresi:
http://www.irembebe.com/productDetail.aspx?lngProductID=259

Anne sütü

Anne sütü

Yeni doğanlar için en uygun, en değerli, en besleyici ve en ucuz besin olduğu bilinen anne sütü`nün sayısız faydaları olduğunun anlaşılması ile son zamanlarda Dünya Sağlık Örgütü ve diğer uluslararası gruplar anne sütü ve emzirmenin yaygınlaştırılması için kampanya çalışmalarını arttırıyor. Besleyici değerinin yanında, pek çok hastalığa karşı koruyucu özellikleri olan anne sütünün antienfektif özellikleri, anne sütü`nün daha sonra kullanılmak üzere saklanmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

EMZİRME HAFTASI
Anne Bebek Dergisi tarafından her yıl düzenlenen Emzirme Haftası, çeşitli etkinliklerle her yaş ve her kesimden anneyi emzirmenin yararları konusunda bilinçlendiriyor. Annelerin uzmanlarla birebir sohbet edebileceği etkinliklerde anne sütü`nün önemi, bebek sağlığı üzerindeki tartışılmaz etkisi vurgulanıyor.
Günümüzde çalışan annelerin sayısının artması ile anne sütü`nün daha sonra bebeğe verilmek üzere saklanması bir zorunluluk haline geldi. Anne sütü ilk sağıldığında steril teknik ve malzeme kullanılsa bile tamamen steril değildir. Anne sütü`nün +4 derecede buzdolabında veya -20 derecede derin dondurucuda saklanması ile bakteriyel yükün azaldığı, sütün antibakteriyel etkilerinin arttığı gösterilmiştir. Anne sütlerinin en az 72 saat süre ile derin dondurucuda saklanması uzmanlarca öneriliyor.
Dünyanın ilk anti-kolik olduğu kanıtlanmış biberonunu üreten anne ve bebek bakım ürünü markası Avent'in Türkiye Distribütörü Grup Baby yetkilisi Ayla Müstecaplıoğlu, Avent'in bu konudaki çalışmalarına dikkat çekerek, şunları söyledi:

İLK YIL İÇİN
'Annenin bebeğini en iyi şekilde büyütme isteğinden yola çıkan Avent, anne sütünün, ilk yıl boyunca bebekler için en iyi gıda olduğunu belirten doktorların tavsiyeleri ile ISIS Göğüs Pompası'nı geliştirdi. Bu ürünü ile Kraliyet Özel Ödülü alan Avent, ürünlerinin % 90'ını, dizayn ve üretim olarak dünyanın en yüksek uluslararası kalite belgesi ISO 9001 ile ödüllendirilen İngiltere'deki fabrikasında üretiyor. Doğala en yakın şekilde ürün dizayn eden Avent, Isıs Göğüs Pompası'nın yanı sıra çalışan anneler için sütü sağıp bozulmadan taşıyabilecekleri ısı izolasyonlu Çantalı Isis Pompası, atılabilir Ultra Comfort göğüs pedleri ve yıkanabilir göğüs pedleri, göğüs ucu çatlak ve yaraları için göğüs koruyucuları, göğüs şişmeleri ve süt sızmaları için Isıs Comfort Göğüs kalkanı seti ve gelişmemiş meme başlarını kalıcı olarak tedavi edip çıkartan patenli Niplette ürünleriyle, özellikle yeni doğum yapmış emzirmekte olan annelere büyük kolaylık sağlıyor.'

Anne sütü besinsel değeri ve içerdiği koruyucu maddeler açısından tüm yapay besinlerden daha üstün
Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, sağlıklı doğan bir bebeğin beslenmesi için ilk 6 ay yalnız anne sütü`nün yeterli olduğunu belirterek, annelerin ısrarla bebeği mama ile beslemelerinin yanlış olduğunu söylediler. Uzmanlar 'Mama, pirinç unu, nişasta gibi besleyiciler anne sütünün ancak yüzde 1'i oranında gıdaya sahiptir. Anne sütü hem mükemmel bir besleyici hem de koruyucudur' dediler.

EN YARARLI BESİN
Sağlıklı bir nesil için anne sütü`nün şart olduğunu ifade eden uzmanlar, 'Anne sütü alan çocukların vücudu hastalıklara karşı daha dirençlidir. Sağlıklı doğan bir bebeğin beslenmesi için ilk 6 ay yalnız anne sütü yeterlidir. Emzirmeye doğumdan hemen sonra veya ilk yarım saat içinde başlamalı, özellikle ilk günlerde ve haftalarda bebek gece ve gündüz sık sık emzirilmelidir' diye konuştular. Anne sütü`nün ilk 4-6 ay bebeğin D vitamini dışında tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bileşimde olduğunu ifade eden çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlar,ı şunları söylediler:
'Anne sütü`nün sindirimi kolaydır, temizdir ve içerdiği antikorlar nedeni ile çocuğu ishale ve diğer mikroplu hastalıklara karşı korur. Memede ilk yapılan koyu kıvamlı ve sarımsı renkteki süte koleostrom (ağız) denir. Bazı yörelerde bu süt bebeğe verilmemektedir. Koleostrom bebeği enfeksiyonlara karşı koruyan antikorlardan protein, mineral ve vitamin yönünden daha zengindir. Bağırsak ilk dışkısını kolayca çıkarmasını sağlar.'

ANNEYİ AZ YORAR
Uzmanlar, anne sütü vermenin anneye de yaraları olduğunu belirterek, 'Anne sütü her zaman temiz, hazır, vücut sıcaklığında olduğu için hazırlık ve ısıtma gerektirmez. Emziren anne bebeğin besinini hazırlamak zorunda olmadığından daha az yorulur. Ekonomiktir. Emzirmeye erken başlayan kadınlarda doğumdan sonra rahim küçülmesi çabuklaşır, kanama erken kesilir. Bebeğini sık emziren annelerde yumurtlama engellenir ve yeni bir gebelik ihtimali azalır. Emziren kadınlarda meme kanserine ve yumurtalık kanserine daha az rastlanır' dediler,.

Anne sütü, mükemmel özellikleri sebebiyle bebeklerin beslenmesinde “vazgeçilmez bir unsur”dur. Doğumdan hemen sonra bebeğe hiçbir besin (kaynamış su, şekerli su, serum, mama) vermeksizin, anne memesine tutulmalı ve emzirmeye başlanmalıdır. Bebekler, ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeli, 6. aydan sonra da ek besinlere başlanarak, anne sütü ile beslenme sürdürülmelidir.

Hastalıklara “dur” diyor
Yapılan her bilimsel araştırma, anne sütünün önemini ve değerini biraz daha gözler önüne seriyor. Öncelikle anne sütüyle beslenme, çocukta hastalıklara karşı koruyucu bir kalkan oluşturuyor. Bebeklerin doğumdan itibaren ilk 6 ay boyunca yalnız anne sütü ile beslenmesi ve emzirmenin iki yaşına kadar sürdürülmesi büyük önem taşıyor. Ancak Türkiye’de yeni doğan döneminde yüzde 95 olan anne sütüyle bebeklerin beslenme oranı, 6 ay içinde yüzde 5’lere düşüyor.
Araştırmalar, sıcak ülkelerde bile ilk 6 ayda anne sütüyle beslenen bebeklerin su dahil hiçbir ek besine ihtiyacı olmadığını gösteriyor. Doğal beslenme olarak tanımlanan bu beslenme biçimi ile süt çocuklarında başta enfeksiyonlar olmak üzere birçok hastalığın görülme sıklığı azalıyor.

Anne sütü ile beslenenlerde ileri yaşlarda alerji, kanser, multiple skleroz, damar sertliği gibi hastalıklara çok daha az rastlanıyor. Emziren kadınlarda da meme kanseri, yumurtalık kanseri, osteoporoz ve kansızlık daha az görülüyor.

Akıl almaz değişiklik
Anne sütünün içeriği annenin beslenmesinden bağımsız olarak bebeğin ihtiyaçlarına göre düzenleniyor. Her anne bebeği için en uygun sütü üretiyor. Mesela; prematüre bebeklerin annelerinin sütleri prematüre bebekler için uygun özellikler içeriyor.
Araştırmalara göre anne sütünün içeriği sabit değil. Doğumdan sonra ilk 7 gün anneden gelen süte kolostrum adı veriliyor. Sarımsı renkte ve koyu kıvamdaki bu süt özellikle protein, mineral ve vitaminlerce zengin.
Halk arasında ağız sütü de denilen kolostrumdaki proteinler bebeği hastalıklara karşı koruyucu maddeler içeriyor. Doğumdan sonraki 7 ile 15 gün arasında anneden gelen süte ise geçiş sütü deniliyor. Bu sütte toplam protein miktarı azalırken laktoz, yağ ve kalori içeriği artıyor.
Uzmanlar, anne sütündeki sodyum ve protein içeriğinin inek sütünden daha az olması sebebiyle yeni doğan bebeğin böbrekleri üzerinde daha az problem oluşturduğunu, alerji, pişik, kabızlık ve ishali önlediğini bildiriyorlar.

Kalp riskini azaltıyor
Anne sütünün nasıl harika bir besin olduğu ve anne sütüyle beslenen bebeklerin, mama ile beslenen bebeklere göre çocukluk dönemlerinde daha az bulaşıcı hastalıklara yakalandığı zaten biliniyordu.
Ancak günümüzde yapılan araştırmalar, bir başka gerçeği daha ortaya çıkardı. Anne sütüyle beslenen bebekler, yetişkinlik dönemlerinde kalp ve şeker hastalıklarına da daha az yakalanıyor. Hollanda’da Archives of Disease in Childhood Dergisi’nde geçtiğimiz aylarda yayınlanan habere göre; 1943-1946 yılları arasında doğan 625 bebek yakın takibe alınıyor. Bu bebekler, 1995-1996 yıllarında 50 yaş civarında yetişkinler haline gelince şu önemli sonuç ortaya çıkıyor: Bebekliğinde anne sütüyle beslenenlerin büyük kısmı, mama ile beslenenlere oranla şeker ve kalp hastalıklarına daha az yakalanıyor.

Anne sütünü artırıcı formüller

Annenin sütü bebeği emzirdikçe artıyor. Bu yüzden bebeğin sık sık emzirilmesi büyük önem taşıyor. Sütün artması için annelerin günde 4 öğün beslenmesi gerekiyor. Besinlerden yeterli miktarda demirin alınması da sütün artmasını sağlıyor.

Alıntıdır

Şeker anneler...
Ben emzirmeyi kesinlikle düşünüyorum da,ki sizler de tahmin ediyorum ki, bebeğinizi emzirmeye can atanlardansını!!!
Benim sorum: hazırda biberon da bulundurayım mı? Bazı kitaplar bazen çay da verebilirsiniz diyorlar. Ama başka kitaplarda da çocuk anne sütü emiyorsa, su dahi vermeyin deniliyor.
Sonra biberona alıştı mı bir kere, anneden emmek istemiyormuş keratalar, ondan dolayı ilaç gibi şeyleri de, yeni anneler şırıngayla veriyor.
Açıkçası kafam karıştı, doktoruma soracağım da, sizlerden de yorum istiyorumsengözlerimebaksanab

Sonra çeşitli marka biberonlar var, Avent galiba en iyisi, Avent'in iddialarına göre, anne memesine en yakın olanıymış ve o biberondan içerse anne memesini red etmezmiş-- bizi mi kandırıyorlar yoksa. Bu konuyu tartışabilir miyiz...şimdiden teşekkürler

Avent konusunda bende olumlu seyler duydum.
Çocuğun sadece anne sütü aldığı dönemlerde su bile verilmemesinin dogru oldugunu biliyorum. Ama çocuklara çay vermek olacak iş değil biz hamileyken bile cay yasakken bebeklere nasıl vereceğiz.
En güzeli su iyi bir pediatri doktorunu şimdieden belirlemek.
Allahtan benim 2 yakın arkadasım var da bu konuda rahatım. Ankara ve İstanbul için çocuk doktoru konusunda size tavsiyede bulunabilirim.

Kezbanım seni unutmadım İzmir konusunda çalışıyorum. Aslında 9 Eylül de bir isim buldum ama sağlam çocuk bakıp bakmadıgını öğrenmeye çalışıyoruz.........

optum herkesi

Avent konusunda bende olumlu seyler duydum.
Çocuğun sadece anne sütü aldığı dönemlerde su bile verilmemesinin dogru oldugunu biliyorum. Ama çocuklara çay vermek olacak iş değil biz hamileyken bile cay yasakken bebeklere nasıl vereceğiz.
En güzeli su iyi bir pediatri doktorunu şimdieden belirlemek.
Allahtan benim 2 yakın arkadasım var da bu konuda rahatım. Ankara ve İstanbul için çocuk doktoru konusunda size tavsiyede bulunabilirim.

Kezbanım seni unutmadım İzmir konusunda çalışıyorum. Aslında 9 Eylül de bir isim buldum ama sağlam çocuk bakıp bakmadıgını öğrenmeye çalışıyoruz.........

optum herkesi

İlahi ilk bebeğimcim, çok tatlısın ya, çay dediysem siyah rize turist çayı değil sırnaşık şey, bazı bebeklere gaz giderici çaylar öneriyorlar, çünkü çok çok huysuz olup, ne uyuyorlar ne de gaz çıkarabiliyorlar, o çaylardan bahsettim :)))

Merhaba cnm,
benim ikiz olduğu için yetmeme veya erken doğumdasüt gelmeme riskine karşı ben ilk biberonları aldım:) benimde tercihim avent oldu, kullanan tanıdıklarımın e internetteki annelerin tavsiyeleri çoğunlukla aventti ve bu yüzden aventin yeni doğan setini aldık, adresini aşağıya yapıştırıyorum
http://www.irembebe.com/productDeta...goryID=68&name=Avent+Yenidoğan+Başlangıç+Seti

ayrıca Dr.Browns Doğal Akış Biberonu Dar ağızlı 120 ml aldık bunuda internette tavsiye etmişler gaz yapmıyor ve sütün içindeki c vitamininide koruyormuş. adresi:
http://www.irembebe.com/productDetail.aspx?lngProductID=259

verdiğin adresler için çok teşekkür ederim cnm bende sipariş verdim yolda geliyor :teytey::dance:

bende aventin biberonunu ve emziğini aldım bu zamana kadar araştırdım ve en iisi olduuna karar verdim.

Merhaba guzel anneler ve tatli bebisleri,burda da onerilen ve en cok tutulan AVENT ve Dr.Browns un urunleri ilk alindiginda bulasik makinasinda ust gozunde yikayabilirsiniz onerilen yikama sekli veya kaynamis suyun icinde 15 dakika kaynatilabilir... Ben Dr.Browns aldim makinada yikadim bilginize...

benimde annemler almışlar bebedor un biberonunu 2 tane.daha kaynatmadım ama kaynatıp koyucam çantama belki lazım olur diye.emzirmeyi çok istiyorum umarım gerek kalmaz biberona.ama sürekli kullanmak zorunda kalırsam bende avent ten alıcam artık bir set

Bende dr.browns in gaz giderici biberonunu aldim.yildizlar bu arada bilmiodum makinede yikanabildiğini bende hemen yikayacagim ..

ya ben de bebe dorun setini almıştım şimdi pişman oldum ben de bunlardan alayım bari.gerçi sütümüz gelirsee gerek bile kalmayacak inşallah da kalmaz.

kızlar bende chicconun sterilizatörünü aldımiçinde 3 tane biberon var.sterilizatör alan var mı ?gerek varmıydı bilmiyorum?birde gaz önleyici biberon aldımmmm.

X