bi fikriniz var mı:(

fundaay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
135
1
merhaba hanımlar,ben aranıza yeni katıldım.daha önce bazı iletileri okudum ve açıkçası bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm.ben 6+6 günlük hamileyim.bugün vajinal olarak kalp atışını duyamadık ama hareketi gördük.salıdan beri de kahve bazen pembe akıntım var.dr.kesenin normalden küçük olduğunu söylüyor.cumaya kadar istirahatverdi. çarşambadan beri progestan içiyorum.kaybedebiliriz dedi.hiç böyle olan var mı yani az da olsa bi umutla bekliyorum:KK43:

Progesteron eksikliğin varsa progestan işe yarar. Ama bu ne yazık ki, kanda veya usg ile ölçülemiyormuş. Benim de lekelerim oldu. 4. kutu progestanı kullanıyorum. yaklaşık 5 haftadır yani.. Şimdi iyiyim. Lekelerim kesildi, bebeğim sağlıklı bir şekilde büyüyor. Ama daha risk taşıyorum.

Kesenin küçük olması derken kast ettiğin şey, son adet tarihin ile bebeğin boyunun uyumsuz olması ise, bu geç döllenme oluyor. hiç bir sorun yaratmaz. Sadece 15. gün değil, 20. günlerde yumurtladığın anlamına gelir. Pek çok arkadaşımız bunu yaşıyor ve sağlıklı bir şekilde bebeklerini kucaklarına alıyorlar.

Ama kesenin şekli düzgün değilse, ya da bebeğin boyu normal, kese küçük ise bunun hakkında pek bilgim yok. Sen istirahat et, mümkünse hiç bir iş yapma, mümkün olduğunca uzan, ilişkiye girme. Zaten progestan bebeğinin tutunmasına yardımcı olacaktır. Fakat kromozom bozukluğu varsa hiç bir şey kar etmez, bunu da bil. Hakkında hayırlısı olsun. İnşallah gebeliğin sağlıklı bir şekilde sürer.

canım bende progestan kullandım ve yattım çok şükür iyiyiz şimdi inşallah sende iyi olursun ALLAH hepimize sağılıklı bebeklerimizi kucaklamayıda nasip eder kimseyi bu yolda yarım bırakmasın RABBİM

canım benim basıma gelmedi fakat burda cok fazla okudum cok üzülme canım bu bebeğinide etkiler istirahat et bol bol dua et cnm

teşekkür ederim arkadaşlar.doktor da zaten çok umutlanmamamı söyledi kalp atışları zayıf duyulmuyor.hep yatıyorum ben de:KK43:

Canım geçmiş olsun, benimde ilk 3 ayım böyle geçti, kanamalarım oldu, çok iş yapma, yat mümkün olduğu kadar, progestan bende kullandım, iyiyiz oğlumla şimdi çok şükür
Allah yavrunu sana bağışlasın

geçmiş olsun yat dinlen beklemekten başkada yapabilcek birşeyin yok.hayırlı ve sağlıklıysa bebeğin inşallah sıkıca tutunur annesi stres yapma canım .bol bol dinlen geriside rabbime kalmış .

sağolun arkadaşlar desteğiniz için:)İnşaallah Rabbim hayırlısını verir.cuma gününü bekliyoruz ailece.7+5 olcak sata göre.kalp atışlarını duymayı umuyoruz hayırlısıyla

inşallah cuma günü sana uğur getirir bebeğinin kalp atışlarını duyduğunda o sesi hayatın boyunca unutamayacaksın sakın iş falan yapma yat dinlen canım

canım aynı sorun bendede var benim kanamam adetim 1 hafta geçti gelmeye başladı bende ilaç kullanıyorum cuma dr gittim dr 8 haftalık olduğunu söyledi ama bebek görünmüyo boş gebelik olabilir dedi çok kötü oldum hep ağlıyorum pazartesi başka dr gidecem 1 aydır yatıyorum düşük tehlikesi var diye rabbim yar ve yardımcımız olsun çok zor allahım emeklerimizi inş boş çevirmez

canım inşaallah hayırlısı olur.ben de senin gibi çok ağladım ama bence artık hayırlısını istemek lazım.Rabbim en iyisini verir zaten.beklemek çok zor ama çaremiz yok.umudumuzu kaybetmeyelim.belki geç döllenmiştir.kendim için de aynı umutla bekliyorum..sakın fazla üzülme bebişi de üzmeyelim..hayırlısı olsun hakkımızda iyi bak kendine

X