Bi bakar mısınız? Isin içinden çıkamıyorum. ..

Iremoz02

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2015
247
429
Merhaba hanımlar.Kafam çok karışık ve fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
Öğretmenim ve 2 Aylık bir oğlum var.4 buçuk yaşında da bir kızım var.sorunum ise başlayıp baslamamakla ilgili.Iki yol var önümde. Eşim bana bırakıyor sen bilirsin diyor.
1.si ise baslamak: Oğlum eylülde 5 aylık olacak ise başladığımda.Arkadasim iyi bir bakıcı tanıdığını ve gorusturebilecegini söyledi. Süt iznimi ayarlayıp derslerimi sabaha toplatabilirim. Yani 4 saat ayrı kalacağım en fazla.bir de kızımın zorunlu anaokuluna gitmesi lazım bu yil ve okulumuzun anasınıfı da var. Geçen yıl ozel kresten çok kötü anilarla ayrıldık. Kendi okuluma versem hem gözümün önünde olur hem ogretmeniyle daha iyi iletişimde olurum diye düşünüyorum.
2. Seçenek ise 2 yıl ücretsiz izin almak. Kızıma 3 yaşına kadar anneannesi mükemmel şekilde baktı. Yoklugumuzu hiç aratmadı. Ama şimdi sağlık problemleri var.Oglumu yabancıya bırakarak haksızlık mı etmiş olurum? Çok şükür maddi ihtiyacimiz yok.Yani eşim de memur ve tek maaşla da rahat gecinebiliriz. Hem bir daha emekli oluncaya kadar böyle ev hanimligi yapmayacağım evimin keyfini cikaramayacagim diye düşünüyorum.2 buçuk yaşında da mecbur krese veririm ama o zaman da çok mu küçük olur. Şimdiden bakıcısı alıssa da 4 yaşında da krese mi versem? Iste kafamda bu deli sorular. Düşünmekten sütüm kesilecek o derece.
Uzun olduysa Özür dilerim. Yorumlarınızı tecrübelerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim. Kızım mecbur gidecek zaten benimle ya da bensiz. Kardeşi dogunca kresi bıraktı ama evde çok yipratiyor beni. Kaliteli vakit geciremiyoruz. Anne senin okuluna birlikte gidelim diyor. o_O

Kesinlikle kendim bakarım. Oğlum 6 aylıkken işe döndüm ve pismanligini hala yaşıyorum. Bakıcı buldum. 3 bakıcı değiştirdik çocuk da mahvoldu bizde. Kesinlikle kendin bak

oğlunuz küçük birazda büyüsün en azından yaşı dolsun bence:anne:
Iste uygun kreş yaşı nedir onu bilemiyorum.en geç 30 aylık olana kadar ben bakabilirim .o da kres icin çok erken olur. Orada ezilir.En azından evde alistigi biriyle 4 yasina kadar kalsın diyenler de var.

Ben eger durum musaitse ki musaitmis ucretsiz izin alip kendim bakmayi tercih ederim.
Hem bebegin size ihtiyaci var hem de siz biraz isten uzak rahat nefes almis olursunuz.
Ben oglum kres yasina gelene kadar calismiycam.
Tesekkur ederim.yorumlariniz icimi rahatlatti.Uygun kreş yaşı nedir sizce peki? 30 aylık uygun mudur?

Tesekkur ederim.yorumlariniz icimi rahatlatti.Uygun kreş yaşı nedir sizce peki? 30 aylık uygun mudur?

36 aylık Meb destekli kresler. Ozeller 2 yaş diye biliyorum ama ücret olarak pahalı. Ben 2 yaşında ozele vermek istedim. 1.300 tl istediler. 2 buçuk yıl önce. Şuan nasıl bilmiyorum

36 aylık Meb destekli kresler. Ozeller 2 yaş diye biliyorum ama ücret olarak pahalı. Ben 2 yaşında ozele vermek istedim. 1.300 tl istediler. 2 buçuk yıl önce. Şuan nasıl bilmiyorum
Küçük bir şehirde yaşıyorum. Burada o kadar küçük alan 1 yer var. O da bu yıl 800mus. Çok pahalı değil. Para da sorun değil de o yaşta birden ayrılmayı psikolojisi kaldırır mı? Of yaa anne olmak çok zor. Keşke 4 yıl ücretsiz izin alabilşek. .

Aslında uyur uyanır gidip gelmiş olursunuz. Ama izin hakkınız var maddi ihtiyacınız yokmuş bir yandan da. Güvenilir bakıcı bulabilicekmisiniz?

Kızınız için üzülmeyin anneniz bakıyomuş bakıcıya bırakmamışsınız sonuçta. Şimdi öyle bi imkanınız olsa hemen başlardınız işe öyle düşünün :KK66:

Bence 2,5 yaş kreş için erken değil. Benim bir arkadaşım var kızı 2,5 yaşındaydı ve bırakacak kimseleri olmadığından kreşe vermişlerdi. Her sabah arabayla ben onları alıyordum o yüzden şahidim ilk başlarda çok fazla ağlıyordu ama sonra alıştı. Tabii ki siz bilirsiniz.

X