Bez bırakmadan sonra kabızlık 32 aylık erkek

Eğer baştan yaşasaydık bunları bezi geri yakardım sonradan oldu.Sizin yavrular gibi bezi de asla taktimiyor geri dönüş.imkansiz.Evet deniyorum zeytinyağı içirdim şimdi yemeklerine de koyuyorum kayısı, gün kurusu kaynaticam inşaallah yer içer fayda görürüz 🤲

Merhabalar hanımlar.Oğlum şuan 32 aylık 2ay önce bezi bıraktık.Hersey yolunda idi ama şu 20 gündür hayatımız resmen alt-üst oldu.Kabizlik yaşıyoruz sürekli acildeyiz.Kan tahlili, röntgen, idrar tahlili sürekli,idrar da enfeksiyon çıktı sünnet olmadik, röntgende de sürekli gazlı çıkıyor.Cocuk sürekli yerlerde uykum geldi diyor basım ağrıyor diyor. 4.gunu yine devirdik kaka yok.gelirse de bağıra bağıra oturup ağlıyoruz resmen o derece sancılı korktuğu için yapmak istemiyormus.onu zorlayıcı bir davranışım da olmadı. başına böyle bişey gelen var mı napicami bilmiyorum.Dr içiniz rahat edecekse mr çekinin dedi ama durmadı çocuk cekilemedi.karni ağzında resmen uyudu Allah'ım çocuklarımıza sağlık versin.
Bizde yaşadık aynı durumu oğlum çişini çabuk öğrendi ama kakasını yapmak istemiyordu nedeni ise kakasindan tiksiniyordu, bir süre altına yaptı asla tuvalete yapmak istemedi sonra artık bu durumda da rahatsız olup tutmaya başladı 2 3 gün tutuyordu yaklaşık 10 günde böyle sürdü şuanda tamamen öğrendi, ben bu tutma döneminde günde 1 kaşık kadar gerçek zeytinyağı icirdimki kakası sertlesmesin diye ve artik çok kakası geldiğini anladığım zaman poposuna vazelin tarzı krem sürdüm kaka çıkışı rahat olsun böyle böyle bıraktı tutmayida.

Bizde yaşadık aynı durumu oğlum çişini çabuk öğrendi ama kakasını yapmak istemiyordu nedeni ise kakasindan tiksiniyordu, bir süre altına yaptı asla tuvalete yapmak istemedi sonra artık bu durumda da rahatsız olup tutmaya başladı 2 3 gün tutuyordu yaklaşık 10 günde böyle sürdü şuanda tamamen öğrendi, ben bu tutma döneminde günde 1 kaşık kadar gerçek zeytinyağı icirdimki kakası sertlesmesin diye ve artik çok kakası geldiğini anladığım zaman poposuna vazelin tarzı krem sürdüm kaka çıkışı rahat olsun böyle böyle bıraktı tutmayi

Sizin adınıza çokkk sevindimm gerçekten.bende saf zeytinyağı içiriyorum günde 1ymek kaşığı hemen hemen.bizimki de çok tiksiniyor pis kaka üff bir daha yapmicam seni diyor.sonra konuşmalar oynamalar tamam diyor ama yine başa dönüp duruyoruz😶 çok yıpratıcı bir süreç büyük kızım da da 5yasina kadar kabızlık yasamiştık gerçekten tükendiğimi hissiyorum

Sizin adınıza çokkk sevindimm gerçekten.bende saf zeytinyağı içiriyorum günde 1ymek kaşığı hemen hemen.bizimki de çok tiksiniyor pis kaka üff bir daha yapmicam seni diyor.sonra konuşmalar oynamalar tamam diyor ama yine başa dönüp duruyoruz😶 çok yıpratıcı bir süreç büyük kızım da da 5yasina kadar kabızlık yasamiştık gerçekten tükendiğimi hissiyorum
Bol bol sabır diliyorum gerçekten benimde en zorlandigim süreçti umarım kısa sürede geçer.

Iki cocugunuzda da kabizlik yasadiysaniz biseyleri yanlis yapiyor olabilir misiniz? Yanlis beslenme? Yanlis tuvalet egitimi? Belki dogru duygusal destek veremiyorsunuzdur bilemiyorum ama ortak bir yanlisiniz olabilir.

Hic bez birakma surecinizde yaptıklarınızı oturup dusundunuz mu?

Lazimlik mi klozet kucultucu mu kullaniyorsunuz?

Yorumunuz için teşekkür ederim.Evet büyük kızımda beslenmede hata olabilir psikolojik de olabilir çokkkk başka özel durumlarim var kızımla çalıştığım için öz bakımıni ben veremedim ayrı şehir de annneannesi ile birlikte idi sık sık gelip gittik ama onlar da geldi gitti ama keşke neyse..
Oğlum hazırdı kendi çıkartıyordu zaten bezi çişte çok kolay oldu ilkten klozet küçültücü ile başladım lazımlıkta banyo da idi yine ama lazımlığı sağa sola götürdüğü için ona yapmaya başladı.sonra memlekete gittik herşey bitti gitti sanki bir anda eve gelmeden orda kabızlık başladı. Sıvı tüketimi gayet iyi beslenmesi de normal evde ne pisirse onu yiyor.Yanlis birşey yaptığımı, onu kırdığımı, korkuttuğumu düşünmüyorum.Hep destek oluyorum hatta artık yapsın da nereye yaparsa yapsın modundaydim biara çünkü çok kötüydü.suan 2 gün geçti kakasını yapmasının üzerinden karnı sis ama tık yok

X