beta hcg'nin 2 kattan fazla artması

bzcxa

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2024
695
461
kızlar merhaba
sat: 26 haziran
şuan uygulamaya göre 4+6 haftalık hamileyim
28 temmuzda yani adet gecikmesinden 2 gün sonra kan verdim 291 çıktı.
30 temmuzda bir kez daha verdim aynı merkezde aynı saatte 1469 çıktı.
sizce nedeni ne olabilir? endişelenmeli miyim? cuma günü dr. randevum var, keseyi görür müyüm?

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ilk gebeliğim

Merhabalar,
bu işten bende bi şey anlamadım. Benim de sat: 30 haziran
21 temmuz 3,5
24 temmuz 93,50
28 temmuz 930 (adet gecikmesinden 2 gün önce)

ben bir bilgi bulamadım. internetten de baktım. cumartesi günü randevum var benim de bilgi alırsanız buradan da bilgilendirir misiniz benim de kafam çok karışık.

Gecikmeden sonra hızlı artış olması normal diye biliyorum ama tedbir almakta fayda var

tabi ki yazarım, henüz ben de bir şey bulamadım, ikiz ihtimali olabilir mi acaba?

tabi ki yazarım, henüz ben de bir şey bulamadım, ikiz ihtimali olabilir mi acaba?
İkiz olsun çok sevinirim. Kötü bi şey duymak istemiyorum sadece. Daha önce bir kaybım oldu o yüzden inanın tek isteğim sağlıkla ilerlesin sağlıkla kucağımıza alalım inşallah. Kimseye soramıyorum sadece eşim ve ben biliyorum. geçen soru açmıştım çoğul gebelik olabilir, mol gebelik olabilir, dış gebelik olabilir diyenler olmuştu. benim de kafam çok bulandı.

inşallah hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alalım. ben de biraz endişelendim ama hemşire bana gayet normal dedi anlamadım

Bence çoğul gebelik olabilir :) şu aşamada çok canınızı sıkıp stres yüklemeyin kendinize iyiyi düşünün.. :)

Düşük devan etmesinden iyidir kafanıza takmayın :) arkadaşımın da çok hızlı artmıştı doktor ikiz olabilir dedi ama tek ve sağlıklı bir gebelik geçirdi

Bence çoğul gebelik olabilir :) şu aşamada çok canınızı sıkıp stres yüklemeyin kendinize iyiyi düşünün.. :)
Düşük devan etmesinden iyidir kafanıza takmayın :) arkadaşımın da çok hızlı artmıştı doktor ikiz olabilir dedi ama tek ve sağlıklı bir gebelik geçirdi
çok teşekkür ederim valla rahatladım, inşallah sağlıklıdır E Etaa ikimizinki de :)
peki sizce cuma günü ultrasonda görünür mü bu betayla? standart iki kat artış olursa bile 3000den fazla olmuş olacak. görebilir miyiz

İkizler geliyor gibi sanki . Tedavi görüyor muydunuz

Arkadaşım 3000 ile görmüştü keseyi. Çok bilgili değilim ama görünür bence

Ben vajinal ultrasonda görünür diye düşünüyorum. Ama karından küçük ihtimal bile olsa belki görünür diyorum. sizin değer daha yüksek belki sizde karından da görülebilir. en azından gidelim baksın içimiz bir rahat etsin bilelim ne var ne yok diye düşünüyorum. o yüzden cumartesine aldım hem biraz daha yükselir değerimiz.

zorda kalmadıkça vajinal muayene pek tercihim değil açıkcası inşallah gözükür karından :)

canım bir kez daha kan verecek misin ben belki perşembe yine verir gidişata bi bakarım diye düşündüm E Etaa

canım bir kez daha kan verecek misin ben belki perşembe yine verir gidişata bi bakarım diye düşündüm E Etaa
aa sevindim sizin en azından ailede olma ihtimali var. bizde yedi göbek hiç ikiz yok o yüzden hiç ihtimal vermedim :)

ben tekrar kan vermeyi düşünmüyorum ya yükseliyor sonuç olarak zaten cuma da kontrole gidecekseniz ben olsam vermezdim zaten cuma ortaya çıkacak ne olduğu. bende ilk başta sizin gibi yaklaşıyordum ama ilk gebeliğimin sağlıksız olduğunu vajinal ultrasonla öğrendim ve çok şükür zarar vermeden sonlandırdım. yoksa 1 ay sonraki kontrole kadar sıkıntı yaşardım. bir de sonuç olarak cinsel ilişki gebelik boyunca serbest ve baktıkları o alet ile incecik bi çubuk. sizin kararınız tabiki hayırlısı olur inşallah. Cuma kaçta gideceksiniz :)

haklısınız ama ne bileyim ya insan bişey olacak diye korkuyor :) cuma sabah 11 de randevum

Benim 4 katı artmıştı bu sağlıklı olduğu anlamına geliyor. İkiz olup olmadığı keseye bağlı bir durumdur. Beta ile alakası yok.

yok hayır doğal gebelik. ama benim de ikizim vardı (anne karnında gelişimi durdurmuş.) ailemde genetik belki olabilir mi diye düşündüm ben de
Ben öyle düşündüm . İkiz de olsa tek de olsa Rabbım sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…