Beta HCG yüksek ama kese yok

Elifsare8601

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2023
8
1
26
Öncelikle herkese merhabalar
6 Kasım da çatlatma iğnesi olmuştum bir süre geçtikten sonra (22 Kasım'da )süre geçtikten sonra hem idrarda hemde kanda gebelik durumum vardı beta HCG değerlerim bu şekilde
22 Kasım 19.2
25 Kasım 83.43
30 Kasım 854,340
3 Aralık 3901

4 Aralık'ta doktor muayenesinde hem ultrason hemde vajinal ultrasonda kese gozukmedi tekrar beta HCG ve progesteron hormonu istedi
Beta HCG(5433) ve progesteron ise(15.76)
Ayın 8 i yani cuma günü tekrar çağırdı değerlerin normal dedi böyle bir durum yaşayan var mı
Kese gozukmeyince ilk aklıma gelen dış gebelikti
Dış gebelikte bu şekilde değerler olur mu yoksa kesem oluşur mu

Öncelikle herkese merhabalar
6 Kasım da çatlatma iğnesi olmuştum bir süre geçtikten sonra (22 Kasım'da )süre geçtikten sonra hem idrarda hemde kanda gebelik durumum vardı beta HCG değerlerim bu şekilde
22 Kasım 19.2
25 Kasım 83.43
30 Kasım 854,340
3 Aralık 3901

4 Aralık'ta doktor muayenesinde hem ultrason hemde vajinal ultrasonda kese gozukmedi tekrar beta HCG ve progesteron hormonu istedi
Beta HCG(5433) ve progesteron ise(15.76)
Ayın 8 i yani cuma günü tekrar çağırdı değerlerin normal dedi böyle bir durum yaşayan var mı
Kese gozukmeyince ilk aklıma gelen dış gebelikti
Dış gebelikte bu şekilde değerler olur mu yoksa kesem oluşur mu
Ben yasadım 2bin kusurlerde kesem yoktu dış gebelik oldu bir sonraki ultrasonda kese tüpe yakın kısımda gorundu vakit kaybetmeden doktorunuzun söylediklerine uyun

Benim de dış gebelikti beta değerim 4 bin küsürlere kadar çıkmıştı o gün acil ameliyatla sol tüpüm alındı zaten, siz de bir an önce doktorunuza görünün, bu değerlerde çoktan gözükmüş olması gerekirdi 🥺

Benim de dış gebelikti beta değerim 4 bin küsürlere kadar çıkmıştı o gün acil ameliyatla sol tüpüm alındı zaten, siz de bir an önce doktorunuza görünün, bu değerlerde çoktan gözükmüş olması gerekirdi 🥺
Öncelikle geçmiş olsun Herhangi bir dış gebelik belirtiniz var mıydı ağrı. Veya kanama gibi canım

Son düzenleme:
Ben yasadım 2bin kusurlerde kesem yoktu dış gebelik oldu bir sonraki ultrasonda kese tüpe yakın kısımda gorundu vakit kaybetmeden doktorunuzun söylediklerine uy

Ben yasadım 2bin kusurlerde kesem yoktu dış gebelik oldu bir sonraki ultrasonda kese tüpe yakın kısımda gorundu vakit kaybetmeden doktorunuzun söylediklerine uyu

Ben yasadım 2bin kusurlerde kesem yoktu dış gebelik oldu bir sonraki ultrasonda kese tüpe yakın kısımda gorundu vakit kaybetmeden doktorunuzun söylediklerine uyun
Aslında ilk muaynede çok küçük bir siyahlık görüyorum dedi ben de kesem o mi diye sordum bir şey demedi cuma günü tekrar göreyim dedi nasipse o gün tekrardan yazarım nasipse

Öncelikle geçmiş olsun Herhangi bir dış gebelik belirtiniz var mıydı ağrı. Veya kanama gibi canım
Teşekkür ederim sağolun, aslında başlarda beta değerim sağlıklı bir şekilde artıyordu, 4 kere kanda baktırdıktan sonra baktırmayı bıraktım ve ultrasonda gözükcek boyuta gelmesini bekledim. Tahminlerimize göre kalp atışını da duyarız ümidiyle gittiğimiz ilk doktor randevusunda dış gebelik olduğu anlaşıldı çünkü beta yüksekti ama rahimde kese gözükmedi. Akşam acile gidince ordaki doktorlar sol tüpte olduğunu tespit ettiler zaten, kalp atışı da vardı ve 6 haftalıktı. Belirti olarak benim çok şiddetli ağrım olmadı, ama en başından beri kahverengi lekelenmem vardı başta yerleşme kanaması sandım ama hiç kesilmedi bu belirtiymiş, bi de sadece sol tarafta ağrı ve batma hissi oluyordu bende.

Anladım canım benim de bir tanıdığimin dış gebeliği vardı
Belirtileri seni le.ayniydi
Benim kafamı karıştıran bir ilk başta hafif bir ağrım oldu hemen geçti
Ondan sonra ağrı yaşamadım kanama v.b lekelenme de olmadı
Cuma gününü bekliyorum artık hayırlısı ile ongun sonuçlanır

Anladım canım benim de bir tanıdığimin dış gebeliği vardı
Belirtileri seni le.ayniydi
Benim kafamı karıştıran bir ilk başta hafif bir ağrım oldu hemen geçti
Ondan sonra ağrı yaşamadım kanama v.b lekelenme de olmadı
Cuma gününü bekliyorum artık hayırlısı ile ongun sonuçlanır
Sonucunuz ne oldu

X