BETA-HCG değerim sanırım yine kimyasal gebelik.

çok guzel bı haber bu canım Rabbım tamamına erdırsın hıç stres yapma inş kalp atışlarınıda duyarsın Allahın iznıylehihoyyyt

cok sevindim canım tebrikler :1hug:a.s.

tebrikler .... Rabbim bebeğini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inş.

tebrik ederim cnm, benimde senin gibi dün adetim 3 gün gecikmişti test sonucu hcg 149 cıktı bana düşük geldi ama sen bana umut oldun, inşallah benim bebeğimde bana tutunur ve degerim yükselir..

canım adına çok mutlu oldum. Bende geçen ay 3 haftalık iken düşük yaşadım dr kimyasal gebelik olabilir düşükde olabilir dedi. inşallah bu ay bende senin gibi hamiş kalırım. Allahım sana kucağına sağlıkla almayı nasip etsin inşallah.

tebrik ederim cnm, benimde senin gibi dün adetim 3 gün gecikmişti test sonucu hcg 149 cıktı bana düşük geldi ama sen bana umut oldun, inşallah benim bebeğimde bana tutunur ve degerim yükselir..
değerin gayet güzel cnm inşallah meleğin seninledir......

çok sağol cnm........inşallah hamilesindir cnm.................

arkadaşlar bir şey sorucam kimyasal gebelik yaşadığınızı doktor kesin farkediyormu doktora gitmeyenlerin anlaması mümkünmü bunu yani tutki o ay doktora falan gitmediniz bir kaç gün gününüz geçince adet oldunuz bunun kimyasal gebelik olduğunu siz yada doktor nasıl anlıyor

bunu anlaman için her ay düzenli takip yapman gerekiyor yani test yaparak analışabilir çoğu kadın farketmiyormuş bile kimyasal gebelik geçirdiğini.........

canım eger adetınde gecıkme olursa ve eger kımyasal gebelık gecırmıssen rahmine bakarak anlar doktor

bunu ancak takipte isen anlayabilirsiniz canım. yada eğer günün geçmişse ve adet olduğunda normalden daha fazla kanaman olursa ve ağrın olursa, kanamayla birlikte fazla miktarda pıhtı geliyorsa kimyasal gebelik geçirmiş olabilirsin.

5 Kasım tarihinde çatlatma iğnesi oldum. Ondan önce de 5 gün boyunca klomen kullanmıstım sabah-akşam 1'er tane.
Bugün iğneden sonraki 8.gün.
Sabah hastanede kan tahlili yaptırdım. BETA HCG 12.03 çıktı. 21 Kasım'da adet olmam gerekiyor.
Doktorum 48 saat sonra yani ptesi günü yeniden tahlil yaptır dedi.
Benim için dua edin olur mu ? benim de dualarım sizinle.
( bu arada HSG çektirmiştim, her iki tüpüm de açıkmış, hormon tahlillerim ve eşimin sperm analizi de normal, 4 aydır korunmuyoruz, 3.5 yıllık evliyim ve 28 yaşındayım )

bu arada; geçen ay klomen kullanmadan yalnızca çatlatma iğnesi vurulmuştum ve iğnenin 9.günü kan tahlili yaptırmıştım.
BETA HCG 12.13 çıkmıştı. Doktor çok ümitlenmişti, %90 gebesiniz demişti.
O haftasonu yola gittik, eşim de arabayı cok hızlı kullanır. ona sürpriz yapmak için henüz bir şey söylememiştim.
haberi yoktu. 2 saatlik bir yoldu sadece. ama kendimi arabada strese soktum. ertesi gün kasıklarımda inanılmaz bir ağrı oldu. sonra yavaş yavaş azaldı.
kanama vs olmadı hiç. 2 gün sonra yine kan tahlili yaptırdım ve BETA HCG 3.98 çıktı.
doktoruma muayeneye gittim, kimyasal gebelik olmuş ve düşmüş dedi. bunu her kadın hayatı boyunca defalarca yaşar ama farkına varamaz dedi.

bu ay da klomen+çatlatma iğnesi tedavisine girdik...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…