Beta HCG 2171 Çıktı Ama Kese Görünmüyor Dış Gebelik Mı

Ben de aynı şeyi yaşadım ama biraz daha karışık. İlk beta değerim 100 dü. Lekelenmeler oluyordu ara ara progestan başladı doktor hamile olduğumu öğrendiğim günden 5 gün sonra şiddetli kanamayla acile gittim. Beta ölçümünde 95 çıktı. Kimyasal gebelik geçirdiğimi söylediler eve gönderdiler ama betanın sıfırlandığını görmek için 2 gün sonra tahlil vermemi istediler. 2 gün sonra gittiğimde şiddetli kanamam olmasına rağmen beta değerim 157 oldu. Doktor her 2 güne bir tahlil istedi. Sırayla 399, 609, 1149, 1679 şeklinde gitti. Tahlilleri hep tam 2 gün sonra değil de 1.5 gün gibi bi sürede verdiğim için doktor normal ilerlediğini söyledi. Beta 1679 çıktığında vajinal ultrasonda gözükmesi lazımdı kesenin göremedik. Dış gebelik ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Herhangi en ufak ağrıda mutlaka acile gitmem gerektiğini söyledi. 2 gün sonra acilde beta ölçümünde 3638 e yükselmişti betam. Doktor keseyi yine göremedi. Ve beni doğumhaneye gönderdi. O aradaki mesafeyi eşimle el ele nasıl yürüdük hatırlamak dahi istemiyorum. Doğumhanede yine ultrasonda baktılar ve kesede kalbi atan bebeği gördüler. Bu ramazan ayıydı oruç değildim ama en son eşimle sahur yapmıştık doktor hemen ameliyat dedi. Ne olduğumu bilemeden ameliyata aldılar ve tüpümü de almışlar. Doktor ameliyat çıkışı tüpün hepsini almadık diye iyi bir habermiş gibi söylemişti. Ama tüpü tamamen almakla bi kısmını almak aynı şeymiş🤦🏻‍♀️ iki üç ay süre geçmesini bekledik biz şu an 5 aylık hamileyim herşey yolunda çok şükür. Ama sanırım benim tek tüple hamile kalmam zor bişeymiş ki ameliyata giren doktor arkadaşım hamile olduğumu öğrenince normal yolla mı kaldın diye sordu. Üzüldüm açıkçası. Devlet hastaneleri maalesef bu konuda kasap gibi. Hayatımı nasıl etkilediğini bilemeden ameliyat oldum. Özelde takibimi yapan doktorda çok üzüldü iğneyle halledilirdi dedi. Tavsiyem iğneyle gebeliğin sonlandırılması yoluna gitmeniz.
Anlamadım kesede kalbi atan bebeği gördüler yazmışsınız bebeği gördükleri halde neden ameliyat oldunuz neden bebeği aldılar. Bende dış gebelik geçirdim ama bana iğne vurdular sonra bir hafta hastanede müşahede de yattım hergun kontrol ettiler degerlerimi sonra çıktım ameliyat falan demediler. Sanırım bilmeyen umursamaz birine denk gelmişsiniz ki sansliymissiniz bebeğiniz olmuş ♥️

Anlamadım kesede kalbi atan bebeği gördüler yazmışsınız bebeği gördükleri halde neden ameliyat oldunuz neden bebeği aldılar. Bende dış gebelik geçirdim ama bana iğne vurdular sonra bir hafta hastanede müşahede de yattım hergun kontrol ettiler degerlerimi sonra çıktım ameliyat falan demediler. Sanırım bilmeyen umursamaz birine denk gelmişsiniz ki sansliymissiniz bebeğiniz olmuş ♥️
Düzeltmiştim sonrasında tüpte yazacaktım kesede yazmışım🌺

Canım çok üzüldüm Allah sabır versin bı daha bebek gelir inşallah 😔 Birde senin ki ikiz döllenme olmuş olabilir mi. Yani ikiz gebelik. Çünkü bana doktor söylemişti 1500 u geçmez diye. Biliyorsun ikiz gebeliklerde hep değerler normalin iki katı olur.
Çıkıyor maalesef☹️ Ben de beta 3600 lerde çıkınca tespit edilmişti ameliyat oldum. 1500 de vajinal 5000 de sanırım normal ultrasonda gözükmesi gerekiyor kesenin. Beta ölçümünde 3600 çıkınca vajinal bakarken doktor arkadaşımdı tüplere de baktı ve orda gördü bebeği kalbi de atıyordu. Acilen ameliyata aldılar.

Ay çok geçmiş olsun durumunuz nasıl şuan çok acıtan bir ameliyat mıydı umarım tekrardan hamile kalırsınız canınızı sıkıp asla üzülmeyin rabbim büyüktür 🥺🙏 kese görünmedi mı neden hemen dış gebelik tespiti konuldu bende de 2171 görünmedi haftaya gel dedi 4132 kese göründü eğer görünmeseydi benimde dış gebelik olacaktı
Selamlar, aslında hamilelik cok güzel gidiyordu, 5 haftalık olacak diye doktora gidelim dedik, o gün anormal bir kanamam basladı ama böyle tabiri caiz ise löp löp kanama oldu, hemen en yakın hastaneye gidip beta hcg ölçtürdüm, 3600 küsürlerde bir değer, karnıma baktılar kese görülmedi, ben kimyasal gebelik sanırım diye düşündüm. ertesi gün kadın doğum doktoruma gittim o alttan muayene yaptı ve sağ yumurtalıkta 4 cm keseyi gösterdi hatta saklıyorum bile:) iç kanama tehlikesi vardı ancak henüz baslamamıstı , ertesi gün ameliyata alındım, şükür ki tam yumurtalıklara giriş yaptıklarında kese kendiliğinden düşmüş, kalan kan ve varsa parçalar için vakumlama yapıldı, ağrısı cok ama en azından yumurtalıklar zarar görmeden sona erdi, şansım olmasa yumurtalık zarar görebilirdi ya da iç kanama geçirebilirdim. Ben de google’dan baktığımda sanki 3000küsürlerde dış gebelik olmaz zannediyordum ama yanılmısım. Bu arada iğne tedavisi de bir yöntem ama benim onu beklemeye tahammülüm yok, yine yumurtalıklarda patlayabilir , kullanılan ilaçlar kemoterapik oldugu için karaciğer ve böbreklere zarar verebiliyor.

Selamlar, aslında hamilelik cok güzel gidiyordu, 5 haftalık olacak diye doktora gidelim dedik, o gün anormal bir kanamam basladı ama böyle tabiri caiz ise löp löp kanama oldu, hemen en yakın hastaneye gidip beta hcg ölçtürdüm, 3600 küsürlerde bir değer, karnıma baktılar kese görülmedi, ben kimyasal gebelik sanırım diye düşündüm. ertesi gün kadın doğum doktoruma gittim o alttan muayene yaptı ve sağ yumurtalıkta 4 cm keseyi gösterdi hatta saklıyorum bile:) iç kanama tehlikesi vardı ancak henüz baslamamıstı , ertesi gün ameliyata alındım, şükür ki tam yumurtalıklara giriş yaptıklarında kese kendiliğinden düşmüş, kalan kan ve varsa parçalar için vakumlama yapıldı, ağrısı cok ama en azından yumurtalıklar zarar görmeden sona erdi, şansım olmasa yumurtalık zarar görebilirdi ya da iç kanama geçirebilirdim. Ben de google’dan baktığımda sanki 3000küsürlerde dış gebelik olmaz zannediyordum ama yanılmısım. Bu arada iğne tedavisi de bir yöntem ama benim onu beklemeye tahammülüm yok, yine yumurtalıklarda patlayabilir , kullanılan ilaçlar kemoterapik oldugu için karaciğer ve böbreklere zarar verebiliyor.
Bu arada ameliyat sonrası biraz acılı ama cok aşırı değil.
Geçmiş olsun. Ben de aynısını yaşadım malesef. Tüplerinizle ilgili bi sıkıntınız oldu mu?
şansıma sıkıntı yaşamadım kendiliğinden aşağı kaydı kese

Bir şey daha söyleyeceğim neden ameliyat oldunuz devlet Hastanesi'nde mi oldunuz bende dış gebelik geçirdim ama ameliyat olmadım iğne ile hallettiler.
Özel hastanede (memorial) oldum, sigortam %100 karsıladı, iğne ile sürece girmek istemedim çünkü garanti bir yönteme ihtiyac hissettim. Açıkçası ne tahammülüm ne de gücüm kaldı sürekli kan aldırıp beta ölçtürmeye. Ancak daha cok iğne yöntemi tercih ediliyor sanıyorum. İğnenin garanti sonuç vermediği kişilerle karsılastım bu sebeple o an göze alamadım.

Tekrardan çok geçmiş olsun zor bir dönem geçirmişsiniz gerçekten yine de şükürler olsun yumurtaliklariniza bir zarar gelmemiş ağrı da olsa çekilir düşük olsa bile en azından gebe kalinabiliyor çocuğum hiç olmuyor değil diye düşünüyorum , iğne tedavisinde de ameliyat ile tamamen temizleniyor akılda acaba kan parçası vs kaldı mı diye düşünce olmuyor bende 5 haftalık hamileyim ve bugün aniden kanamam oldu peçeteyi dolduracak kadar sonra kesildi açık pembe gibiydi tam kan kırmızısı değildi, doktorumu aradım ve bana hemen progestan alıp 2 tane içmemi yarın muayene edeceğini söyledi içimde bir korku var acaba düşük mü olacak diye , parça parça gelmedi sizin dediğiniz gibi sonra kahverengi lekelenme oldu ve kesildi şuan hiç bir ağrı sızı vs yok kese görünmüştü bebekte var kalp atışı duymak için cuma günü gidecektim ama kanama olduğu için yarın gideceğim çok panigim umarım kötü birşey olmaz, peki siz tekrar hamile kaldınız mı yaşadığınız olaydan sonra

Tekrardan çok geçmiş olsun zor bir dönem geçirmişsiniz gerçekten yine de şükürler olsun yumurtaliklariniza bir zarar gelmemiş ağrı da olsa çekilir düşük olsa bile en azından gebe kalinabiliyor çocuğum hiç olmuyor değil diye düşünüyorum , iğne tedavisinde de ameliyat ile tamamen temizleniyor akılda acaba kan parçası vs kaldı mı diye düşünce olmuyor bende 5 haftalık hamileyim ve bugün aniden kanamam oldu peçeteyi dolduracak kadar sonra kesildi açık pembe gibiydi tam kan kırmızısı değildi, doktorumu aradım ve bana hemen progestan alıp 2 tane içmemi yarın muayene edeceğini söyledi içimde bir korku var acaba düşük mü olacak diye , parça parça gelmedi sizin dediğiniz gibi sonra kahverengi lekelenme oldu ve kesildi şuan hiç bir ağrı sızı vs yok kese görünmüştü bebekte var kalp atışı duymak için cuma günü gidecektim ama kanama olduğu için yarın gideceğim çok panigim umarım kötü birşey olmaz, peki siz tekrar hamile kaldınız mı yaşadığınız olaydan sonra
Ben henüz cumartesi ameliyat geçirdim bu sebeple hamile kalmayı 1 sonraki adet sonunda deneyebileceğimi söyledi doktor. Ameliyat benim tercihim oldu açıkçası, iğne yönteminde garanti net sonuc hemen olamıyor, ben panik ataklı bir insan oldugum için inceldiği yerden kopsun dedim açıkçası. Benim anormal kanamam oldu, resmen vişne rengi ve parça parça, şöyle örnek veriyim en büyük boy ped taktım ve yarım saatte üstüm basım kan oldu. Açık pembe ya da kahverengi lekelenmeler normal, kese de görünmüş. Bence korkmayın bunlar doğal süreçler, dış ya da kimsayal gebelik ile alakası yok. Bende kese resmen yumurtalık üzerinde.

Merhabal
Çok ama çok geçmiş olsun yaşadıklarınız çok zor o kesenin görünmediği an beta sonucunu beklemek nasıl bir his bilirim siz daha zorununu yaşamışsiniz ameliyata almışlar tüpün aslmak kısmen almakla aynı şey malesef ki doktorlar bu konularda acımasız düşüncesiz olabiliyor insan sağlığının hiç değeri yok resmen demeyiz onlar için , şuan çok sevindim sağlıklı bir şekilde elinize alırsınız inşallah yavrunuzu benim beta %60 ilerledi 48 saatte bir 2171 kese görünmedi bu yüzden hazırlıklı olalım dış gebelik olabilir iğne yada ameliyat gerekebilir dedi ilk gebelikte böyle olması beni çok korkuttu ve üzdü ağlayınca doktor hesaplama yaptı ve aslında bugün 2250 olması gerektiğini 5 gün sonra tekrar gelip beta vermemi söyledi bu sefer de görünmez ise net tanı koyarız dediler bu forumda çoğu kişi ile konuştum içimi rahatlattilar 3000 olmadan kese görünmüyor diye 5 gün sonra gittim beta verdim ve değerim 4132 çıktı doktor alttan muayene etti ve benim fasulyem kendini gösterdi o kadar mutlu oldum ki direk gösterdi kendisini doktor da oyun istiyor annesi o yüzden ilk hafta kendini göstermedi bize dedi için çok rahatladı şuan 6 haftaya girmek üzereyim çok şükür ki dış gebelik değil , sağlıklı bir gebelik olur inşallah 💓

Ben henüz cumartesi ameliyat geçirdim bu sebeple hamile kalmayı 1 sonraki adet sonunda deneyebileceğimi söyledi doktor. Ameliyat benim tercihim oldu açıkçası, iğne yönteminde garanti net sonuc hemen olamıyor, ben panik ataklı bir insan oldugum için inceldiği yerden kopsun dedim açıkçası. Benim anormal kanamam oldu, resmen vişne rengi ve parça parça, şöyle örnek veriyim en büyük boy ped taktım ve yarım saatte üstüm basım kan oldu. Açık pembe ya da kahverengi lekelenmeler normal, kese de görünmüş. Bence korkmayın bunlar doğal süreçler, dış ya da kimsayal gebelik ile alakası yok. Bende kese

Geçen perşembe günü beta hcg 250 çıktı 48 saat sonra tekrar kan verdim ve 494 çıktı bugün de tam 1 hafta oldu gebelik olduğunu öğreneli
Cuma günü gel keseyi görürüz demişti doktorum ama görünmedi alttan muayene etti yine görünmedi dış gebelik olabilir herşeye hazırlıklı olalım dedi ilk gebelikte böyle olması beni çok üzdü şok oldum resmen ağladım baya kan ver gel dedi kan verdim beta hcg 2171 çıktı hesaplama yaptı ve 2500 olması gerek bugün pazartesi gel yine kan ver bakalım herşey olabilir görünebilir yada dış gebelik deyip tedavi yapabiliriz dedi başına böyle birşey gelen var mı ne yapacağım dış gebelik nasıl sonlandırıyor hiç bilmiyorum
Merhaba , benimde buna benzer durumum var adet 2 gun gecince hcg 120, 1 hafta sonra 698. 1 hafta sonra 1475 cikti. Yani adetten 2 hafta gecti 6. Haftdyim ona gore. Ama ne vajinal ne karindan kese gozukmuyor . Sizin sonuc nasil oldu . Gec dollenme mi yasiyorum bilemiyorum. Sizin gordgnzde kacinci haftadaydiniz acaba.

Merhaba , benimde buna benzer durumum var adet 2 gun gecince hcg 120, 1 hafta sonra 698. 1 hafta sonra 1475 cikti. Yani adetten 2 hafta gecti 6. Haftdyim ona gore. Ama ne vajinal ne karindan kese gozukmuyor . Sizin sonuc nasil oldu . Gec dollenme mi yasiyorum bilemiyorum. Sizin gordgnzde kacinci haftadaydiniz acaba.
Merhaba benim kese 4132 göründü 3.4 haftada görüldü 6 haftadayim ama kalp atışı duyamadik haftaya tekrar gideceğim duyulmazsa düşük olacak çünkü kanamam oldu progestan kullanıma başladım benimde geç döllenme 1 hafta geriden geliyor

Merhaba benim kese 4132 göründü 3.4 haftada görüldü 6 haftadayim ama kalp atışı duyamadik haftaya tekrar gideceğim duyulmazsa düşük olacak çünkü kanamam oldu progestan kullanıma başladım benimde geç döllenme 1 hafta geriden geliyor
Insallah guzel haberler alirsiniz. Rabbim yardimciniz olsun. Cevabiniz icin cok tesekkurler

Alttan muayene talep edin, yumurtalıklarda ise keseyi size gösterirler. Benim 5. Haftaydı tespit edildiğinde, karında birşey göremeyince alttan muayene ile gördük. Sağ ya da sol kasıgınızda batma ya da sancı var mı? Doktor neden daha detaylı bakmamış acaba ?

Geçen perşembe günü beta hcg 250 çıktı 48 saat sonra tekrar kan verdim ve 494 çıktı bugün de tam 1 hafta oldu gebelik olduğunu öğreneli
Cuma günü gel keseyi görürüz demişti doktorum ama görünmedi alttan muayene etti yine görünmedi dış gebelik olabilir herşeye hazırlıklı olalım dedi ilk gebelikte böyle olması beni çok üzdü şok oldum resmen ağladım baya kan ver gel dedi kan verdim beta hcg 2171 çıktı hesaplama yaptı ve 2500 olması gerek bugün pazartesi gel yine kan ver bakalım herşey olabilir görünebilir yada dış gebelik deyip tedavi yapabiliriz dedi başına böyle birşey gelen var mı ne yapacağım dış gebelik nasıl sonlandırıyor hiç bilmiyorum
Canım ben 4+2 de 1245 beta ile öğrendim. 4+4 de 2995 beta ile vajinal ultrason ile keseyi gördüm.

X