Beta düşüklüğü, kimyasal gebelik

Kubra7861

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2022
37
29
31
Kızlar merhaba. Benim ikinci gebeliğim.ilkinde 6. Haftada kanamam vardı kalp atislari durdu ve kürtaj oldum. Şimdi yeniden hamileyim. Bugün tam 5. Haftaya geçiş yaptım hafif lekelenme kanama oldu direkt hastaneye gittim. Beta değerim 490 çıktı. Doktor bu değerin çok düşük olduğunu yüzde doksan sağlıksız gebelik olduğunu bir hafta sonra ilaçla düşüreceğini söyledi. Ben şimdi internetten 5. Hafta beta degerlerine bakıyorum tamam yüksek değil değerim ama aşırı düşük de değil. 5. Hafta ile uyumlu. Kimyasal gebelik geçiriyorsun dedi doktor. Anlamadım neden böyle söyledi. Beta değeri benim gibi düşük olup da sonradan sağlıklı hamilelik dönemi geçiren oldu mu acaba??? İki gün sonra tekrar betaya baktiracagim.

2 günde bir artışını takip edin sağlıklı bir artış var mı yok mu diye 3binlere yaklaşınca da doktora gidersiniz. İnşallah sağlıklı ilerler her şey

2 günde bir artışını takip edin sağlıklı bir artış var mı yok mu diye 3binlere yaklaşınca da doktora gidersiniz. İnşallah sağlıklı ilerler her şey
İnşallah amin çok teşekkür ederim. Doktora ben dedim iki gün sonra betaya tekrar baktirayim mi diye. Kendisi çok kesin konuştu sağlıksız gebelik bir hafta sonraya ilaçla düşürüruz diye. Ama biraz da olsa umudum var inşallah sağlıklıdır

1 haftada zaten 3binlere gelmesi gerekir siz bekleyin tekrar doktora görünürsünüz

Onceki degerine gore dustuyse o yuzden soylemis olabilir benimde kanamam oldu gece ve sabah beta baktilar yukselmis kese de duruyo diye devam ediyorum ama hep yatiyorum 3 gun ara ile bak insallah iyi durumdadir sorun yoktur

İkinci defa beta degerime baktırdım. 1013 çıktı. Doktorum çok yukselmemis ama yine de yukselme var iki gün sonra tekrar betaya baktır dedi. Keseyi zaten göremedi çok düşük değer. Rahimde kalınlaşma var bekleyeceğiz dedi. Progestan verdi. Ben progestani kullanmaya başladığım gün benim yoğun kanamam başladı sanki regl olmuşum gibi. yarin beta vericem ama umudum kalmadı pek çünkü bayagi kanamam var.

Nasıl oldun canım durumun nedir? Merak ettim?

Nasıl oldun canım durumun nedir? Merak ettim?
Canım Beta değerim 600 e düştü. Doktorum kimyasal gebelik kendi kendine düsecek dedi. Sağlıklı değilmiş olmadı maalesef. Kanaman çok olacak dedi doktorum ama kanamam kesildi benim çok afedersiniz simsiyah akıntı geliyor. Bildiğin siyah renk. Korktum da kaç gündür.

Korkma sakin ol bende kimyasal gebelik gecirdim ama beta hic 100un ustunde gormedim adet gecikmemin 5. Gunu hafif agri baslamisti 6. Gunu adet oldum aksama dogru pıhtı seklinde attım. O pıhtıyı atana kadar belden altimi sanki kesiyolarmis gibi agri ve acı vardi agliyordum. Pihti cikinca regl sancisi olur ua biraz biraz o sekilde devam etti sabaha normale dondum ama o adetim baya baya asiri sekilde yogun gecmisti.. ama dert etme kimyasal gebelik ust uste 3den fazlasi olursa doktora gorunmek yeterliymis onun disinda bi problem yokmis hem devlet soktoru hem ozelde doktorlar ayni seyi soylemislerdi o zaman, 2 ay sonrada gebe kalmistim (3 ay olmak uzere gelisimi durmustu) kurtaj gordum sonrasinda 5 ay gecti tekrar hamile kaldim suan beta cok dusuk vr yuzde 66 artısla evam ediyor harin yine vericem bakalim nasil bi srtis var ya dıs gebelik yada kimyasal geciricem sanirim kendimi aglasamda uzulsemde buna hazirliyorum yapcak bir sey yok Rabbimin vardir bir bildigi insallah sana bana isteyen bekleyrn herkese nasip etsin Rabbim tez zamanda

Cok teşekkür ederim. Amin inşallah rabbim isteyen herkese sağlikli evlat nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…