Beta değeri artık 2 kat artmıyor

mavimia

Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2022
19
3
26
Merhaba. 5+6 haftalık gebeyim. Gebeliğimi adetimden 3 gün önce beta testi ile öğrendim. Beta değerim 80 di. 1 hafta boyunca 2 katına artarak çok güzel ilerledi.Beta değerim 1807 iken 4 gün sonra 2168 e çıktı. Doktorum değerin güzel artmamıs yarın tekrar bakalım dedi ve 2143 e düştü. Kese cok kotu gorunuyor saglıksız bir gebelik bunun daha kurtuluşu yok hemen kurtaj yapmaliyiz dedi. Tabi o an üzüntüden ne yapacağımı şaşırdım. Ertesi gün bana kurtaj randevusu verdi. Fakat ben kurtaj olmaya ağlamaktan gidemedim kendimi hazır hissetmiyordum. Baska bir doktora gittim oda gebeligimin gec dollenme olabilecegini, kesenin net bir sekilde gorundugunu kanamam olmadigi icinde 1 hafta beklememi soyledi. Beta artık onemli degil dedi. Pazartesi günü başka bir dr a gittim oda aynı sekilde keseyi hatta bebegi bile gördü cuma gunü tekrar gel kalp atışlarinı bakalım şuan bebeğin 5+3 haftalık gorünuyor ve artık beta onemli degil dedi. En son beta değerim geçen hafta 2143 idi. Bugun ise 3071. Cok cok az artıyor. Yarın doktora gideceğim. Beta değeri bu şekilde olup sağlıklı doğum yapan var mi? Yardımlarınızı rica ediyorum artık düşünmekten kendimi çok kötü hissediyorum

Dış gebelik harici betası düşüp de sonra çıkan hiç görmedim. İnşallah sağlıklı gebeliktir ve iyiki başka doktora da gitmişsiniz.

Dış gebelik harici betası düşüp de sonra çıkan hiç görmedim. İnşallah sağlıklı gebeliktir ve iyiki başka doktora da gitmişsiniz.
En son gittiğim iki doktorda boş gebelik degil, dış gebelik değil kimyasal gebelik vs değil dedi. O düşüşü de laboratuvar kaynaklı olabilir dediler. Sonrasında hep arttı ama az az arttı. İnsallah sağlıkla devam eder, yarın kontrole gittiğimde nelerle karşılaşırım hic bilmiyorum ve cok stres yapıyorum

Benimde aynı böyle arttı şu an 11 haftalığım hayırlısı olur inşAllah

Kalp atışını duydunuz mu peki nasıl ilerliyor gebeliğiniz, beta hala bu şekilde yavaş mı artıyor
Evet duyduk çok şükür şu an gayet iyi 2hafta sonra ikili taramaya gidecem bi anormallik yok yani beta öyle artınca ben kalbi durur falan diye düşündüm ama doktor kese göründükten sonra betanın bi anlamı yok dedi ilk gittiğim doktor direk kürtaj kesenin içi boş dedi ben baya erken öğrendim ondandır diye düşünmüştüm doğruymuş inşAllah sağlıcakla doğar kucağımıza alırız hepimiz

Gercekten icime su serptiniz cok tesekkur ederim. Bana da son gittigim doktor betanın keseden sonra anlamı olmadıgini soyledi. Ama cok kafama takılıyor. Peki adet tarihinize gore ultrason ölcumunuz normal miydi benimki 1 hafta geriden geliyor aynı zamanda. Kalp atışıni duydugunuzda betanız kaçtı. Kusura bakmayın rahatsız ediyorsam, endişemi anlarsınız cok korkuyorum

Yok canım estağfurullah ben ilk öğrendiğimde sizin gibiydim betama bakılmadı en son keseyi gördüklerinde baktılar o kadar benimde 1 hafta geriden geliyodu 9 haftadan sonra düzeldi zaten doktor normal demişti

2168 ile 2143 arası büyük bir fark yok hanımefendi.Olsa olsa test hatasıdır, deseydiniz ki 2000 di 1000 e düştü tamam birlikte üzülürdük o zaman. Sakin olun. Artık beta hcg değerine göre değil kese gelişimi embryo gelişimi ve kalp atışına göre bakacaktır doktor. Embryo gelişim bilim insanıyım ve diplomalarım yurtdışından. Buraya sizleri desteklemek için geldim. Üzülecek hem kendinizi hem embriyoyu strese sokacak hiçbirşey yok. Başka doktora gittim dediniz onunla devam edin. Belli ki olumlu biri.

Yok canım estağfurullah ben ilk öğrendiğimde sizin gibiydim betama bakılmadı en son keseyi gördüklerinde baktılar o kadar benimde 1 hafta geriden geliyodu 9 haftadan sonra düzeldi zaten doktor normal demişti
Çok tesekkur ederim , rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin allah sizden razı olsun. Insallah bende yarın bebişimin kalp atısini duyarim

Bu guzel yorumunuz icin cok tesekkur ederim, insallah guzel sonuclar ile gebeliğimi sürdürürüm. Ilk doktorum yüzde yüz kesin bitti kurtajdan kacisin yok dedi, hala soyledikleri kulagimda çınlıyor

Bende bu beta degeri ile çok ümitli degilim açıkcasi duyamazsak eğer doktor o zaman kurtaj düşünürüz demisti
Ama bekle benim bi tanıdığım 12 haftada bebeği görmüşler ben zaten normalde kürtaj olacaktım onunla konuşunca vazgeçtim

Ama bekle benim bi tanıdığım 12 haftada bebeği görmüşler ben zaten normalde kürtaj olacaktım onunla konuşunca vazgeçtim
Kalp atışını duyabildik bugun alttan muayene ile o kadar duygulandimki. Rabbim insallah sag saglim kucagima almami nasip eder. Progestronum düşmüştü onun icin ilac başladi doktor

Kalp atışını duyabildik bugun alttan muayene ile o kadar duygulandimki. Rabbim insallah sag saglim kucagima almami nasip eder. Progestronum düşmüştü onun icin ilac başladi doktor
Tebrik ederim, kan testlerini farklı yerlerde mi yaptirdini acaba. İnşallah sağlıkla gelir. Ben de ilk kalp atışını karından duymadım, alttan ultrason ile duydum

Tebrik ederim, kan testlerini farklı yerlerde mi yaptirdini acaba. İnşallah sağlıkla gelir. Ben de ilk kalp atışını karından duymadım, alttan ultrason ile duydum
Evet kan testlerim farkli yerlerde yapıldı, insallah sağlıkla kavuşuruz ❤ siz kac haftalıktınız duyduğunuzda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…