Beslenme programlarımız

denizcim senin verdiğin listede ben m.suyu ve yoğurdu ara sıra eksek te veriyorum zaten..muhallebi ve sebzeleri de sanırm yavaş yavaş az miktardan başlayarak 5. aydan sıonra vereceğiz..doktorum da bana aynı böyle anlattı...cuma günü ben de eklerim birşeyler ama hoşuma gitti liste..umarım bebişler de yabilirler.ki ben anne sütü veriyorumm..zor da olsa:)))bu hafta ara ara kaşık maması verim 1 kere günde. oda sabah emme sorunu yaşadığımız için..en azından arkasından uyuyorrrrrrr:))

bu yazılı liste ilk günden bu kadar vermiyoruz tabiki yavaş yavaş başladık bakalım

kızlar bişi sorcam bebe bisküvisi için erken değil mi bizim bebelere?

bence erken belki normal bisküvi onun kadar agir olmaz benim düsüncem birde kilo aldiriyo denenmistir hatta kizim cok seviyodu mecbur biraktim o zaman kepekli bisküvi almistim sonra baktim milupanin bisküvisi var oda kepekli ama alti aydan itibaren

bence erken belki normal bisküvi onun kadar agir olmaz benim düsüncem birde kilo aldiriyo denenmistir hatta kizim cok seviyodu mecbur biraktim o zaman kepekli bisküvi almistim sonra baktim milupanin bisküvisi var oda kepekli ama alti aydan itibaren

teşekkür ederim canım yoğurdun içine meyve püresiyle devam edicez demekki

valla ne biliyim kansızlığa iyi gelirmiş öyle dedi doktor.arada koy dedi kıyma 1 çay kaşığı kadar çorbanın içine.şehriye çorbası da vericekmişim.o da domates rendesi ve şehriye başka bşey yk zaten.ama sütü yoğurt yapabilirsin ama muhallebi olmaz dedi.kutu muhallebiler varya su ile yapılan onu veriyoz

ya kızlar bebe bisküvisi için erken değil.nette girip araştırabilirsiniz adamların sitesi var.ayrıca sakın normal bisküvi falan vermeyin geçen birinin bebeği bağırsak düğümlenmesi olmuştu bu yüzden.bebe bisküvisi bebekler için onların sindirim yapısıan uygun ve 4.aydan sonra kullanılır haberiniz olsun.

ben bebe bis. vermek çok istemiyorum elifin dediği gibi kilo çok almasın diye ama yoğurdu severek yemiyor onunla belki yerse diye düşünmüştüm yoksa normalde pek vermeyeceğim zaten

ben bugün verdim bebe bisküvisi yedi...zararlı bişey olduğunu sanmıyorum herkesin kendi fikri tabi.
ben daha tam bi beslenme menüsü oluşturmadım deniz anası senin listen güzelmiş cnm yararlanabilirm.

denizanacım benim kızda iki gündür sade yoğurdu sevmedi en fazla şuanda 2 kasşık alıyor 3. kaşıkta surat falan iyice değişiyor o yüzden bende zorlamıyorum şimdi..ama sanırım benimkide yemeyecek sade yoğurdu .. içine bende meyve püreleri ile tatlandırmayı düşünüyorum ama birazdaha sonra .

işinize yaradıysa ne mutlu bana kızlar,

ben bir kez yoğurdu armut püresiyle verdim severek yedi, seninde dediğin gibi sade yemeyecek heralde bücürler

bi taraftan yazilarinizi okuyup bi taraftanda benim lokuma yogurt tattirdim götürdü tüm kasigi.

vermeyincede aglaadi ama korkuyirum gaz yapar diye.hergün deniycem 3-5 kasik vermeyi,

bakalim gaz olcakmi.

ya doktor bana böyle bir liste vermedi. acaba ben çocuğumu yanlımı besliyorum ki
benneyaptımki

ya doktor bana böyle bir liste vermedi. acaba ben çocuğumu yanlımı besliyorum ki
benneyaptımki

bebeklerimizi nasıl besleyeceğimizi en iyi biz biliriz, bu bizim doktorumuzun verdiği bir liste ama harfi harfine uymuyorum tabiki sapmalar oluyor
ayrıca buraya şimdilik sadece ben yazdım ama diğer arkadaşlarda koydukları zaman listeleri kendimize mantıklı gelenleri uygulayarak bir ritm oluşturabiliriz

tsk ederım canım paylasımın ıcın
ben sımdılık aksam ustu muhallebı ıle bır kac gun gecırıcem sonra corba ıle devam edıcem
henuz bır programa oturtmadım ama yavas yavas oturacak sanırım
asıl aklıma takılan doktorumuz corbaya basladıktan sonra en gec 6 aya kadar tarhana corbasına kadar gelebılırsın dedı
tarhana ıcın 6 ay erken degıl mı

kalimeroccm biz dr seninle aynıydı hatırlamıyorsam.bize önce elma suyu ile başla dedi.ilk gün 2 kaşık sonra birer kaşık arttır 1 hafta sonra 1 elma verirsin dedi.çok mecbur sebze çorbası verebilirsin dedi ben busküvi ve pirinc ununu sordum kilo yapar çok sık verme dedi daha çok sebze çorbası vermeye çallış dedi.daha tam ek gıda hakkında soru soramadım hem acele idi işim hemde daha zamanı var diye duşundum.bide ben soracaklarımı oraya gidince hep unutuyorum.benim sormadıklarımı sen sormuş olabilirsin sende dr musdan öğrendiklerini bana aktarırsan sevinirim.

bende kızıma gün içinde yogurt,elmasuyu yada havuç suyu sıkıp veriyorum.15 gündürde meyva sebze pürelerine başladık severek yiyor.sebze çorbaları için daha erken degilmi arkadaşlar ben 6.aydan sonra başlanacak diye biliyordum.1hafta sonra kontrolümüz var ozaman sorarım daha detaylı.

Ben de kızıma şimdiye kadar elma suyu ve hero baby'nin sütlü pirinğıçununu suyla pişirip mamaya karıştırarak verdim birkaç kez.. bir kere de havuç suyu verdim 2 çay kaşığı
fakat pirinçunu muhallebisini dün de mamaya karıştırmadan verdim (tabi kıvamı muhallebi kıvamından daha sulu ) Gaz yapmaması için pişirirken içine birkaç damla limon sıktım çok sevdi zilli :))

bizim doktor bize de bu şekilde saatli filan bir liste vermedi.netten araştırmalarım,sağlık ocağından şunu da ver bunu da ver demeleri ve verdikleri dökümanlar ve tabiki bebeğimin gidişatına göre veriyorum ben.öğlen sebze püresi,ikindi de meyve, akşam muhallebi.ayrıca sürekli anne sütü.yoğurt mümkün değil yediremiyorum.son günlerde iştahı çok kapalı hiç bir şey yediremiyoru zaten :KK43:((((

bir de arkadaşlar bu saatlere sizin bebişler uyuyormu ? benimki kuşluk vakti uyuyor oluyor mesela bu yüzden o zaman meyve veya yoğurt yediremiyorum.ayrıca benimki her uykudan kalkışında mutlaka meme ister,vermezsem ağlar.bu seferde karnı doyuyor,mama veremiyorum.biraz daha bekliyeyim de acıksın diyorum bu kez de uykusu gelip meme istiyor,huysuzlanıyor.mecburen emziriyorum ve uyuyor.bizim bi garip yani.bizde öyle düzen filan yok.düzen kurabilmiş olan arkadaşları tebrik ediyorum.bizimki canı ne isterse onu yapıyor.istediği zaman uyur,uyanır,yer,yemez.napıcam ben böle bilmiyorum.ek gıdaya başladık başlayalı moralim bozuk valla

kalimeroccm biz dr seninle aynıydı hatırlamıyorsam.bize önce elma suyu ile başla dedi.ilk gün 2 kaşık sonra birer kaşık arttır 1 hafta sonra 1 elma verirsin dedi.çok mecbur sebze çorbası verebilirsin dedi ben busküvi ve pirinc ununu sordum kilo yapar çok sık verme dedi daha çok sebze çorbası vermeye çallış dedi.daha tam ek gıda hakkında soru soramadım hem acele idi işim hemde daha zamanı var diye duşundum.bide ben soracaklarımı oraya gidince hep unutuyorum.benim sormadıklarımı sen sormuş olabilirsin sende dr musdan öğrendiklerini bana aktarırsan sevinirim.

canım evet bızde once elma suyu ıle basladık
hatta sonra elma ve havucu karıstır dedı ama bızımkı yemedı karısımı
sonra corba karısımları dedı ve en son gıdısımızde de muhallebıye basla artık dedı
yalnız bana basla dıyelı 2 ay oldu ama ben sadece elma verıyordum baska bırsey vermıyordum anne sutu alsın dıye
sımdı ıse artık masaya saldırısı ve agzına uzatılanı yemeye calısması artık ıstedıgını gosterıyor dıye basladım
once corba sonra muhallebı demıstı ama ben aksamları yatmadan evvel muhallebı vermeye dun baslamıstım onun ıcın bıraz zaman gecsın ıstıyorum corbaya baslamak ıcın
haftasonu da oglen corbaya baslayabılırım sanırım
ben cok verılen lıstelere baglı kalmıyorum sonucta her bebek aıle, genetık ve kultur olaraka bırbırınden farklı onun ıcın bellı sınırlar ıcerısınde kendı programımı kendım kurmaya calısıyorum

dün akşam oğluma milupanın organik elma kayısı suyundan verdim 2 tatlı kaşığı severek içti.akşam iyiydi ama gece ne olduysa sancısı başladı sabaha kadar inledi çığlık atarak uyandı.ben kayısıya bağladım çünkü elma suyunu önceden tek verdiğimde bu kadar ağrısı olmamıştı.sanırım içindeki kayısı bağırsaklarını harekete geçirdi.bakalım bugün de sadece elma olanı deniyeceğim.umarım bu sefer dokunmazbenneyaptımki

bızım hala bır beslenme duzenımız yok. o gun canı neyı ısterse onu verıyorum. bu ay deneme ayı gıbıydı bızım ıcın. sevdıgı seylerde oldu sevmedıklerıde. onumuzdekı ay yanı 5. ayında artık bızde duzene gececegız.

X