Beşiğe koy ağlasın

Toplu cevap yazmış olayım, tektek dönemedim.
Bırak ağlasın diyenler, sadece demiş oldu.

Bebişim hep kucağımda, kucağımda olmadığı zaman da ben yanında sağında solundayim. Bırakamam, asla da aglatamam. Ağlatmak için dogurmadim minik papatyami. Ağlamasın diye tuvalete gitmiyorum bazen..

Bez değiştirirken sıkılıp agu yapsa hemen eğlenecek bir şey arıyorum, sebeklik yapıyorum ki gözünden yaş gelmesin diye.

Dileyen koysun aglatsin bebesini, ben yapamam vicdanım el vermez, geçtim kendi bebeğimi başka bebeklerin ağlamasına kıyamam.. zaman çabucak geçiyor, buyuyuverdi bebeklik halı gitti bile...

Lohusalıkta bana herhangi bir şeyi nasıl yapmam gerektiğini söyleyen herkese ay amaaan siz konuşun duvarlar dinlesin ben bebeğime bakayım bir diyerek küstürmeyi düşünüyorum, küsecek yüzleri vardır da inşallah küser bu tipler. Daha şimdiden bebek sevecez öpecez he he diyip duran akrabalarla dolu etrafım. Hasta olur, vermem kimseye de öptürmem desem de bize ne bize ne öpmeyeceksek niye var diyorlar 😂 Belki katil olabilirim o zaman ama şu an önemsemiyorum, hepsi gerizekalı bence.

Siz de, bana ne alıştıracağım kucağa, bana ne yapacağım işte deyin. Ağzı olan konuşuyor ya ağızlarını kıracağız ya da kendilerini ciddiye almadığımızı belirteceğiz. Minicik bebek için bile kötülük düşünüyor bu tipler. Herkes kendi doğurduğuyla ilgilensin. Ay sinirlendim.
Ay ben lohusayken keşke içime senin ruhun girseymiş böyle pat pat diyebilseymişim kesinlikle söyle asla laftan anlamıyor insanlar ve sana kafayı yedirtmeye çalışıyor kimseyi takma kimseyi umursama lohusalığı lohusalık yapan bebekten çok etrafındaki boş konuşanlar bence

Ay ben lohusayken keşke içime senin ruhun girseymiş böyle pat pat diyebilseymişim kesinlikle söyle asla laftan anlamıyor insanlar ve sana kafayı yedirtmeye çalışıyor kimseyi takma kimseyi umursama lohusalığı lohusalık yapan bebekten çok etrafındaki boş konuşanlar bence
Laftan anlamayacaklarını şimdiden anladım. En güzeli küstürmek. Anneme diyorum kırkım çıkmadan gelmez kimse değil mi diye, diyor ki gelebilirler. Gelmesinler dedim, ayıp olur nasıl gelmeyin diyelim dedi. Aklı olan gelmez zaten, olmayanlara da ben derim gelmeyin diye, ben sıkıntıya gireceğime onlara ayıp olsun dedim anam bile bozuldu. Millete ayıp olmasın diye yaşayamam ben.

Hic aglatmadim acikcasi kimse bana birak aglasin da demedi. Annem iki saniye gec almakta geciksem bana kiziyodu 😅 uzun bir sure de gunduz uykularinin tamamini kucagimda ya da ayagimda yapti. Ama ben buna ragmen “kucagimdan indirmedim” diyemem. Cunku her firsatta yere biraktim. Agladigi an aldim sakinlesince tekrar biraktim. Bebeklerin yerde ozgurce hareket etmeleri motor gelisimleri acisindan cok onemli. 9 aylik oldu donemiyor diye baslik acan konu sahiplerinin bebeleri sorsan 9 aydir hic inmemistir kucaktan. Kucakta gezmenin onlara bir faydasi yok. O yuzden herkesin soylediginin aksine mumkun oldugunca yere birakmanizi tavsiye ederim.

Hic aglatmadim acikcasi kimse bana birak aglasin da demedi. Annem iki saniye gec almakta geciksem bana kiziyodu 😅 uzun bir sure de gunduz uykularinin tamamini kucagimda ya da ayagimda yapti. Ama ben buna ragmen “kucagimdan indirmedim” diyemem. Cunku her firsatta yere biraktim. Agladigi an aldim sakinlesince tekrar biraktim. Bebeklerin yerde ozgurce hareket etmeleri motor gelisimleri acisindan cok onemli. 9 aylik oldu donemiyor diye baslik acan konu sahiplerinin bebeleri sorsan 9 aydir hic inmemistir kucaktan. Kucakta gezmenin onlara bir faydasi yok. O yuzden herkesin soylediginin aksine mumkun oldugunca yere birakmanizi tavsiye ederim.
Egzersiz ve oyun saatlerinde yerde, ama o hep kucakta olmak istiyor o ayrı 😀

Laftan anlamayacaklarını şimdiden anladım. En güzeli küstürmek. Anneme diyorum kırkım çıkmadan gelmez kimse değil mi diye, diyor ki gelebilirler. Gelmesinler dedim, ayıp olur nasıl gelmeyin diyelim dedi. Aklı olan gelmez zaten, olmayanlara da ben derim gelmeyin diye, ben sıkıntıya gireceğime onlara ayıp olsun dedim anam bile bozuldu. Millete ayıp olmasın diye yaşayamam ben.
Ben yaşadım tavsiye etmem

X