beş aylık bebeğim dışarıda çok mutsuz

elgo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2024
24
6
herkese merhaba. biraz uzun olacak şimdiden özür diliyorum. beş aylık bebeğim ne zaman dışarı çıksak mutsuz oluyor. önce arabada başlıyor ağlaması. biner binmez krize giriyor adeta. gittiğimiz yerler de arabayla 10 dk mesafe. hadi arabaya binmeyelim dedik, şöyle sahile yürüyelim desek bu sefer surat beş karış :)
çocuk asla gülmüyor dışarıda. ağlamıyor da pek. beni neden çıkardınız ki der gibi bakıyor. yapmadığım maymunluk kalmıyor ilgisini çekmek için. dışarıyı keşfediyor desem pek de umrunda değil gibi duruyor :) yarısında uyuyor zaten.
eve girer girmez gülücükler saçmaya, agucuklara devam.
dışarıya alışmadı desem her gün olmasa da iki günde bir çıkarmaya çalışıyoruz. aklıma gelen tek sorun sürekli beni görüyor olması. akşamdan akşama babayı, haftada üç dört anneanneyi görüyor. onunla mı ilgili acaba?
ben de dışarı çıkmayı hiç sevmem. günlerce evde otursam niye çıkmıyoruz demem. ama bir şekilde alışması gerekiyor. her çıkışımızda çocuğa eziyet ediyoruz galiba, evde rahatı yerindeydi diyorum. huzursuz oluyorum. ne yapabiliriz bu konuda? belli bir süre böyle mi devam edecek acaba? başına gelen vardır belki.

Dışarıya geç mi çıkardınız acaba? Aklıma gelen tek şey bu zamana kadar evdeyseniz şimdi ona Farklı bir dünya geliyor olabilir güvenli alanından çıkmış gibi

Dışarıya geç mi çıkardınız acaba? Aklıma gelen tek şey bu zamana kadar evdeyseniz şimdi ona Farklı bir dünya geliyor olabilir güvenli alanından çıkmış gibi
galiba biraz öyle oldu. ilk birkaç ay pek çıkmadık benim kaygılarım yüzünden. ağlar mı üşür mü vs.
şimdi de aynı kaygılarım devam ediyor ama çıkarıyorum yine de. belki de benim huzursuzluğumu hissediyordur.
hiç vazgeçmeden çıkarmaya devam etmem lazım sanırım.

galiba biraz öyle oldu. ilk birkaç ay pek çıkmadık benim kaygılarım yüzünden. ağlar mı üşür mü vs.
şimdi de aynı kaygılarım devam ediyor ama çıkarıyorum yine de. belki de benim huzursuzluğumu hissediyordur.
hiç vazgeçmeden çıkarmaya devam etmem lazım sanırım.
Evet çıkarın en azından günlük yarım saat hava aldın sürekli evde ki oksijeni solumak sağlıklı değil. Bir de evet bebekler annelerin kaygılarını alıyor. Siz panik oluyorsanız üşür vs oda sizin kaygınızı hissedip güvenli bir yerde değiliz diye düşüyordur

Benimkide ayniydi aglamazdi pek ama surat bes karis dururdu zamanla alisiyorlar simdi cikinca etrafi kesfetmeye basladi

Benimki de o aylarda oyleydi. Ifadesiz bir suratla etrafa bakardi gulmezdi bize de hic tepki vermezdi. Sonra da uyurdu genelde 😆 daha cok disari cikarin bir iki aya cok keyif almaya baslar.

Benimkide ayniydi aglamazdi pek ama surat bes karis dururdu zamanla alisiyorlar simdi cikinca etrafi kesfetmeye basladi

Benimki de o aylarda oyleydi. Ifadesiz bir suratla etrafa bakardi gulmezdi bize de hic tepki vermezdi. Sonra da uyurdu genelde 😆 daha cok disari cikarin bir iki aya cok keyif almaya baslar.
hadi inşallah diyelim :KK70:

X