bereket ıcın dualarınız...rıtuelleriniz varmı...paylasalım

suefsan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2013
1.417
2.322
arkadaslar bereket ıcın yaptıgınız dualar etkisini gordugunuz rıtueller varmı...paylasalım.

* Yemek pişirken ettehiyyatü duası okunursa yemek bereketlenir
* yemek israf edilmezse , tabak sünnetlenirse ( sıyırılırsa ) , ekmek kırıntıları yenirse bereket olur
* alınan bakliyata ettehiyyatü okumak da bereketlendirir derler
* sabah kerahat vakti evin penceresini balkonunu açmak da bereketlendirir derler
* sadaka vermek de parayı bereketlendirdiği gibi belalardan korur
* zekat vermek de aynı şekilde ..
* bir de şükür tabi ki .. Olmazsa olmaz

Başka şeyleri ben de merak ediyorum

Yarabbi! Kazancımıza bereket ihsan eyle, helalinden en verimli ve üretken bir şekilde çalışıp çok kazanabilmeyi nasip eyle!

Yarabbi! Elde edeceğimiz mal ve serveti israf etmeden, senin razı olacağın yerlere kendimiz, ailemiz ve insanlık için en hayırlı şekilde değerlendirebilmeyi nasip eyle!

Yarabbi! Menkul ve gayrimenkullerimizi, işyerimizi, malımızı, canımızı her türlü afetten, yangından, soygun ve benzeri tehlikelerden muhafaza eyle!

Allahım! Bizlere kazançta helal bilinci ve Kul hakkı duyarlılığı ihsan eyle! Özellikle malımızı, servetimizi, canımızı rızana uygun olarak değerlendirip, bunlarla ebedî mutluluk olan ahiret mutluluğunu elde edebilmeyi bizlere nasip ve müyesser eyle!

Peygamberimizden rivayet edilen hadislere göre Vakia Suresini sürekli okuyana fakirlik dokunmaz buyurmuştur.Vakia Suresi ve ayrıntılı bilgi için yıklayınız

Son düzenleyen: Moderatör:
Kırmızı cüzdan parayı çekiyor derler.
Ben 1 sene cüzdan duası tasımıstım ve o sene cüzdanımda para hiç eksik olmadı çok şükür.

X