Saç Uzatma Yöntemleri Benim saç uzatma ve saç bakımı güncem:)))

Şimdi saçlar lastik gibi uzamaya başladıysa sülfür bağları kopmuş demektir geçmiş olsun.

Toparlamanın bir kaç yolu var

1- Keratin bakımı (Davines olabilir)
2- Biolustre bakımı
3- Olaplex bakımı
4-Eğer saçlarım düz olsun, bana yakışır kullanırım diyorsan bakım özelliği olan bir brezilya fönü.

Bunları kuaförde yaptırabilirsin. Veya benim gibi her şey elimin altında olsun diyorsan alıp evde yapabilirsin ama brezilya fönü hariç diğerleri epey yüksektir.

Bu bakımları yapmak istemiyorum dersen, saçlarını kestir ve kurtul. İyi bir şampuan ve saç maskesi edin, ben bu ara Pureology Strenght Cure serisi şampuan ve maskeyi kullanıyorum. Kimyasal işlem görmüş saçlarda ki mikro hasarları onaran bir seri. Fiyat tabii ki profesyonel bir ürün serisi olduğu için yüksek ama 3 aydır 250 ml şampuanı bitiremedim çünkü az kullanılıyor. Bu öncelikli tavsiyem.

Diğer seçenek, Davines Nourushing serisi şampuan ve maske.

Matrix Keratindose Şampuan, saç kremi ve Sprey.

Bu ürünlerin hepsi saçı incitmedem temizleyen, nem veren ve saçlara sağlık-güç kazandıran ürünler.

Birde duş sonrası saçlarını taramadan önce/ saçın kuruyken nemlendirmek için / denizden çıktıktan sonra kullanmak için Dande Argan yağlı sprey alabilirsin. Argan yağı oranı çok yüksek ve saçları çok iyi nemlendiriyor.

Sözün özü kullanılabilecek gerçekten mucize ürünler var evet...

Bu arada saçlarının uzamamasının sebebi yalnızca yanmış olması değildir, eğer kökten uzamıyorsa bence hemen gidip bir kan tahlili yaptır, vitamin değerlerine bakılsın, b12, demir,folik asit, çinko eksiklikleri saçların uzamasını yavaşlatır. Bir baktır ona göre konuşalım...
Düz hali ve dalgalı hali
Fotografta bile öyle gözüme carpiyoki o yanik yerler
Photo1437168858433.png

Eklentiler

• Photo1437168744304.png
    Photo1437168744304.png
    1.017,8 KB · Görüntüleme: 137
Emek verip yazmışsın çok teşekkür ederim :)
Sülfür bağları koptuysa kendinkendine düzelmez yani..:KK43:
Bu saydığın ürünler internetten mi temin ediliyor
Ve evet ben tatil dönüşü baktırym kanıma. . Uzun zamandır yapıcam da fırsat bulamadım bi türlü unuttum hep..
Aslında tırnaklarım falan serttir yani , umarım yoktur herhangi bi eksiklik kanimda

Hayır kendi kendine düzelmez çünkü saç tellerinde kendilerini tamir edebilecek sinir-damar-hücre sistemi yok, bu yüzden ya yıpratmayacağız ya da bakım yapacağız başka çaremiz yok. Yazdığım tüm ürünler internetten temin edilebilir.

O dediğin bakımları da arastiricam hemen
Aslında şu anki dalgası kabarmasa çok seviyorum saçımi
Ama işte uçları ölü resmen. .
Madem şimdi uzamıyo o yanik yerleri kestiriym en azindan

Yukarıda yazdığım gibi kafa derinin üzerinde kalan tüm saç telleri zaten ölü, bu yüzden uçlar için üzülme. Kabarmasının sebebi nemsizlik, nem sorununu çözdüğünde kabarmayı en alt seviyede tutabileceksin zaten.

Düz hali ve dalgalı hali
Fotografta bile öyle gözüme carpiyoki o yanik yerlerEki Görüntüle 1585194

Sandığın kadar kötü değil saçların, 1.5 yılda belirli aralıklarla kestirmiş olmana rağmen uçlar gayet nizami duruyor. Bundan kötülerini gördüm, hiç merak etme...

Hayır kendi kendine düzelmez çünkü saç tellerinde kendilerini tamir edebilecek sinir-damar-hücre sistemi yok, bu yüzden ya yıpratmayacağız ya da bakım yapacağız başka çaremiz yok. Yazdığım tüm ürünler internetten temin edilebilir.

Yukarıda yazdığım gibi kafa derinin üzerinde kalan tüm saç telleri zaten ölü, bu yüzden uçlar için üzülme. Kabarmasının sebebi nemsizlik, nem sorununu çözdüğünde kabarmayı en alt seviyede tutabileceksin zaten.

Sandığın kadar kötü değil saçların, 1.5 yılda belirli aralıklarla kestirmiş olmana rağmen uçlar gayet nizami duruyor. Bundan kötülerini gördüm, hiç merak etme...
Yeni gelen saçlar da mı aynı şekilde gelicek :KK43: kız gözlerim doldu yemin ederim ölü falan diyince ay deli miyim neyim:KK14:
Yani evet bu son derece düzelmis hali
E o zaman ben hiç acimiyim kestiriyim yani
En azından o görüntüsü kaybolur
Lastikligi için de o soyledigin şeyleri arastiricm
Ve kan tahlili yaptırcam döner dönmez

Yeni gelen saçlar da mı aynı şekilde gelicek :KK43: kız gözlerim doldu yemin ederim ölü falan diyince ay deli miyim neyim:KK14:
Yani evet bu son derece düzelmis hali
E o zaman ben hiç acimiyim kestiriyim yani
En azından o görüntüsü kaybolur
Lastikligi için de o soyledigin şeyleri arastiricm
Ve kan tahlili yaptırcam döner dönmez

Niye gözlerin doluyor anlamadım ki, bilimsel olarak tüm insan ırkının saçları, tüyleri, hayvanların tüyleri, bıyıkları bunlar ölüdür. Saçın yaşayan tek yeri köklerdir.Yani sen saçına oryal sürüp yakarak saçları öldürmüş olmuyorsun zaten ölüler, katil değilsin yani korkma :KK48:

Dipten çıkan saçlara kimyasal herhangi bir işlem uygulamazsan sağlıklı olurlar ama tabii dıştan yapılan bakımlar kadar içten beslemek de şart. Bu yüzden döner dönmez dediğin gibi bir tahlil yaptır ki bir eksikliğin varsa tamamlarsın.

Niye gözlerin doluyor anlamadım ki, bilimsel olarak tüm insan ırkının saçları, tüyleri, hayvanların tüyleri, bıyıkları bunlar ölüdür. Saçın yaşayan tek yeri köklerdir.Yani sen saçına oryal sürüp yakarak saçları öldürmüş olmuyorsun zaten ölüler, katil değilsin yani korkma :KK48:

Dipten çıkan saçlara kimyasal herhangi bir işlem uygulamazsan sağlıklı olurlar ama tabii dıştan yapılan bakımlar kadar içten beslemek de şart. Bu yüzden döner dönmez dediğin gibi bir tahlil yaptır ki bir eksikliğin varsa tamamlarsın.
Üzüldüm bi an ne biliym:KK48:
Aynen dönünce tahlil yaptiricam
Çok teşekkür ederim her şey için

Bu 3 seriyi de aliymmi ? Sen kullaniyor musunn

Bu 3 seriyi de aliymmi ? Sen kullaniyor musunn

İlk olarak Matrix Keratindose kullandım ki evde hala mevcut ve sevdiğim bir seri ama yoğun keratin içerikli olduğu için saçları bir süre sonra ağırlaştırıyor.

Sonra Davines Nourushing kullanmaya başladım. hafif ve güzel bir şampuan, kafa derisini rahatlatıyor saçları hafif nemlendiriyor, saç kremi ve maskesi de başarılı...

Şu sıra ise Davines ile dönüşümlü olarak kullanmak için aldığım ama dönüşümlü kullanmaktan vazgeçip tek başına şampuan+maske olarak kür halinde uygulayıp hakkını verdiğim Pureplogy Strength Cure serisini kullanıyorum yazdığım gibi.

Bu yüzden bence hepsini almak yerine şu an sadece Pureology'i edin ve bitene kadar başka hiç bir şey kullanma zaten vazgeçemeyeceksin.

Bu arada 250 ml çok az bir miktar gibi görünebilir gözüne ama, ben kendi saçımda sadece bir fındık tanesi kadar kullanıyorum ve krema gibi yoğun bir köpük sağlıyor bu yüzden çok uzun süre kullanılabiliyor...

Vallahi ben bu seriden o kadar memnun kaldım ki, saçlarında kimyasal işlem olan veya kuruluk, nemsizlik, kabarma, cansızlık sorunu yaşayan tanıdığım herkese tavsiye ettim. Forumda da zaten sık sık yazıyorum, yakında Pureology bana madalya takacak :KK70:

Birde bahsettiğim Dande'nin argan yağlı saç spreyini muhakkak dene.

İlk olarak Matrix Keratindose kullandım ki evde hala mevcut ve sevdiğim bir seri ama yoğun keratin içerikli olduğu için saçları bir süre sonra ağırlaştırıyor.

Sonra Davines Nourushing kullanmaya başladım. hafif ve güzel bir şampuan, kafa derisini rahatlatıyor saçları hafif nemlendiriyor, saç kremi ve maskesi de başarılı...

Şu sıra ise Davines ile dönüşümlü olarak kullanmak için aldığım ama dönüşümlü kullanmaktan vazgeçip tek başına şampuan+maske olarak kür halinde uygulayıp hakkını verdiğim Pureplogy Strength Cure serisini kullanıyorum yazdığım gibi.

Bu yüzden bence hepsini almak yerine şu an sadece Pureology'i edin ve bitene kadar başka hiç bir şey kullanma zaten vazgeçemeyeceksin.

Bu arada 250 ml çok az bir miktar gibi görünebilir gözüne ama, ben kendi saçımda sadece bir fındık tanesi kadar kullanıyorum ve krema gibi yoğun bir köpük sağlıyor bu yüzden çok uzun süre kullanılabiliyor...

Vallahi ben bu seriden o kadar memnun kaldım ki, saçlarında kimyasal işlem olan veya kuruluk, nemsizlik, kabarma, cansızlık sorunu yaşayan tanıdığım herkese tavsiye ettim. Forumda da zaten sık sık yazıyorum, yakında Pureology bana madalya takacak :KK70:

O zamann şimdilik pureogoly i deniyorum ve dediğin dande argan yagli saç spreyii:KK71:

Kız hep yabancı yazıyo üzerinde ne yazani alicamm

O zamann şimdilik pureogoly i deniyorum ve dediğin dande argan yagli saç spreyii:KK71:

En kestirme yol bu olur...

Kız hep yabancı yazıyo üzerinde ne yazani alicamm

Pureology Strength Cure Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Şampuan
Pureology Strength Cure Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Maske

bunlar canım.Bu arada maske hakkında bir uyarım var, çok az kullan. İlk kullandığımda yoğun maskelere alışık olduğum için bu bana oldukça hafif kıvamlı gelmişti bu yüzden bolca sürdüm ama esasında çok az miktar kullanmak yetiyor. Durularken akıp giden saçlardan anlarsın zaten.

En kestirme yol bu olur...

Pureology Strength Cure Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Şampuan
Pureology Strength Cure Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Maske

bunlar canım.Bu arada maske hakkında bir uyarım var, çok az kullan. İlk kullandığımda yoğun maskelere alışık olduğum için bu bana oldukça hafif kıvamlı gelmişti bu yüzden bolca sürdüm ama esasında çok az miktar kullanmak yetiyor. Durularken akıp giden saçlardan anlarsın zaten.
Hmmm tamam canım çok çok teşekkür ederim ben tekrar yazarım sanaa :)))

E ama bütçe ayıramazsan ben sana yardımcı olamam ki... Doğal bakımlar biryere kadar faydalı ama tek başına yeterli değil...

Şu an kullandığın ürünler nedir? Şampuan krem maske?
Sen söyle ben alabileceğim kadarını alırım yeter ki saçlarımın şu kuruluğu ve kabarıklığı geçsin..

Ben senin durumunu anlayamadım. İlk mesajında "Saçlarım gür, kuru ve kalın telli.." demişsin, şimdi yumuşak ve nemli diyorsun... Benden bu kadar...

Sevgilerimle
Hayır, saçlarıma elimi attığımda yumuşak geliyor nemli görüküyor ama kabarıyor, saçlarıma baktığımda ise kuru görüküyor..

Teşekkür ederim.

X