Bebek Beslenmesi Benim oglum minicik oglum ;)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
O aletten ben de aldim bakalim insallah denicem yarin

Organik yumurta almistim. Bi paket de yegenim icin aldim. Abim bakmis pahali tavaya kirip sucukla yemis belki değişik bi seydir diye
Bu arada evet ben de baktim az yiyiyo ete agirlik verdim. Ayila bayila yemiyo ama idare ediyoruz iste

Benim ilk kirk gun birseyi yoktu harikaydi yani hem emerdi uyurdu kendiliginden
40i cikinca cocuga bi haller oldu dellendi resmen
4. Ayi bittiginde gece kesintisiz uyuyordu
Sadece bir ay surdu o guzellik
Simdi bir aydir uyumuyor sadece emecek
İnşallah benim 40 i çıkınca düzelir. Goguslerimin ucu yoktu ama şimdi çeken çeken 28 günde uzattı buna ne kadar dayanabilriim bilmiyorum. Hiç uyumuyor artık ben bu yaşımda yorgun düşüyorum ama o uyumak bilmiyor.
Sizin de işiniz çok zormuş allah yardımcınız olsun

Insallah duzelir canim
Gaz sancilari icin simdiden ilaclari hazir et sonra dellenmeyesin
Amin cumlemize Allah yardim etsin

bizde 10 ay 1 haftalığız. zaman zaman bizdede öyle oluyor. dişte çıkarıyoruz toplam 4 tane birden. 2 tanede 5.5 aylıkken çıkarmıştı. emzik kabul etmedi. uyumadan önce bir fırt çekmeli memede öyle yatıyor. yemeside dişinden dolayı bazen iştahsızlık yaşıyor. genelde iştahlıdır. sizinkide dişten mi acaba? yada büyüme atağı geçiriyordur.

Valla o atak mi geciriyo bilmem de ben cinnet geciriuorum o kesin

Disi de cikmiyor hic belirti de yok hani damak beyaz olurmus ya bizde yok oyle birsey

kizlar ya benim kiz emerken arada isiriyor acitiyor simdide sizliyor ama emzirmek zorunayimda disi ciksin diye bekledim simdide bu.. 9 aylik..alttan iki disi var isirirken birde gozumun icine bakiyor

Ettim ettim
Hem evlilikten pes ettim hem cocuktan
Wiya hina leleye hina lolo maye..
Bu cumleyi bugun ikinci defa kullaniyorum.
Dur daha 6 aylik cocuk. 2 yasina kadar rahat olamiyor insan. Yani bana gore oyle. Ama pek umursamayan her seyi bizler gibi kafaya takmayan insanlar 4-5 gidiyor.
Kafamdaki tilkilere kalsa 1 tane bile dogurmazdim.
Kafani bosalt rahat olmaya calis. Ne yememesi ne aglamasi dunyanin sonu degilmis.
Evlilik icin bilemiyorum. Tavayi kafasina gecir akillanacaksa.

Aa kurtce mi o cumle ilk kez duydum
Kafam cok mesgul canim bilemiyorum elaleme akil veriyorum ama kendime kafam basmiyor

1 bucuk yasindaki ogluma 2 kez uyku egitimi vermek zorunda kaldim ve ne kadar buyurlerse o kadar zorlasiyor. Ilki 5.5 ayliktan sonraydi yurtdisinda oldugum icin annem yanima gelmisti 3 ay kaldi tabi bu uc ay ayakata sallanarak uyumayla gecti bundan kurtulmak icin uyku egitimi sartti emzirdikten sonra yatagina koyardim ve mutlaka 2 gun hangi saatlerde kac saat uyudugunu hesapladim oglum o zaman gunde 2 kez ve uzun uyurdu bu yuzden geceleri 2-3 kez kalkardi bende sabah uykularinin saatlerini ve uzunluklarini belirledim 4-5 gun icinde yeni kurallara alisti yatagina koyunca ilk zamanlar bebeginizin yaninda kalin mesela sacini veya gobegini oksayabilirsiniz saatlere alistiktan sonrada yavas yavas kendi uyumayada baslar bu sure icinde sabir ve zaman cok onemli ne olursa olsun 'sen uyumayacaksin gel hadi anneye' gibi cumleler kurup cocugunuzu yatagindan almayin sabirli olup onun uyumasini kendi gozlerinle gormelisin ben cok sasirmistim aa uyudu diye cok sevinmistim birde bir yerde okumustum bebeklerde ayni yetiskinler gibi uyku pozisyonu aliyorlar bebek pozisyonunu buldugunda rahatliyor ve uyku moduna geciyor o yuzden yatakta uykusu oldugunu bildigimiz bebekleri biraz rahat birakmaliyiz birde uyku oyuncagi cok iyi sevdigi herhangi bir pelus oyuncak kayabilirsiniz yanina zaman gectikce bi bakicaksiniz sarmas dolaslar bizimde bir pandamiz var Umarim yardimci olmusumdur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…