Aile Planlaması Benim konuma da bakarmisiniz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sitareyildiz1407

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
62
26
Merhaba.
Gectigimiz gunlerde 5hafta 5 gunluk gebeligimi sonlandirdim. O gun cok az lekelenme oldu. Kurtajin ertesi gunu doktorun onerisiyle Yasmin hapina basladim. Kurtajdan sonraki 3.gun kanamam oldu ve halen az miktarda devam ediyor. Doktorum bunun normal oldugunu ilaca ara vermemem gerektigini soyledi. Henuz kontrole de gidemedim. Merak ettigim sey su;
1) kurtajin ertesi gunu yasmine baslayip kanama yasayan oldu mu?
2)kanama ile birlikte et parcasi gibi gelen en fazla bilye buyuklugundeki kan pihtilari normal mi?
3) ilerleyen gunlerde dugunumuz var dugunden 6 gun once yasminin ilk tableti bitmis oluyor. Ara vermem gereken surecte 2.tablete baslasam adetimi erteleyebilirmiyim? Bunu yalnizca dugun icin degil korunmak icin de istiyorum o 7 gunluk surecte yeniden bir gebelik istemiyorum.
Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.
Yukaridaki eski konumdu arkadaslar malesef istedigim cevaplari alamadim. Durumu yukarida acikladim simdide bitmeyen bi kahverengi akinti var ne zaman biter nasil biter hic bilmiyorum. Ama cok rahatsiz ediyor sabah diyorum hicbisey yok tertemiz oglen olmadan ayni akinti basliyor. Bu neden kaynaklaniyordur? Enfeksiyon riski varmi bilmiyorum ama hem hijyenine hem de camasirlarima cok dikkat ediyorum akinti disinda herhangi bi skntida yasamadim. Lutfen konuyu okuyanlar en azindan gorunmesi icin yorum yazsinlar. Tek basima ne yapacagimi kime soracagimi sasirdim. Komtrole de haftaya gidecegim daha erken gidemem eli kolu bagli kaldim haftalardir

Merhaba bense geven hafta kürtaj oldum boş gebelikten 7.Haftada yasmini doktor niye verdi anlamadım evlencek olan sizsiniz heralde galiba öyle anladım sanırsam kurtajdan sonra kişiye fore değişir benim kanamam kürtaj günü çok yoğun oldu iki gün tertemiz gezdim sonra çok şiddetli adet ağrısı çekip pihti atmaya başladı bir buçuk gün şimdide kahverengi pembe arası alıntılarım devam ediyor ama öyle gün boyunca değil sabah geliyorsa bifa gelmiyor ya öğlen ya akşam o şekilde sürüyor ben kontrole gitmicem doktor gerek görmedi korunmada vermedi ben tekrar çocuk istediğim için benin değerim daha sifirlanmadi 1569 ama seninki 5 haftalikmis benden erken düşe bilir değerlerin değerin düşmeden hamile kalmazsın zaten değerine baktirt bence

Öncelikle tesekkurler cevap yazdiginiz icin. Evet ben evlenecegim sordum kendisi onerdi kullanabilirsiniz dedi. Benimde ilk 2 3 gun hicbisey yokken ilaci kullanmaya basladigim 2.gun kanama baslamisti. Simdiki akinti ise yaklasik 1 haftadir dediginiz sekilde devam ediyor. Gecmemesi ve hala devam etmesi cok sinir bozucu

Doktorunuzun ne dedigi onemli bu durumda enfeksiyonda olmuş olabilir tabiki. Tahlil yapilmadi mi ? Ultrasonla bakilmadi mi ? Baska doktora gidebilirsiiz

Cok üzüldüm yaptıgınız sey için yaptıgınıza bir sey demiyorum yani evlenmeden önce ilişki yasamanıza ama madem cocuk istemiyorsunuz neden korunmuyorsunuz nasıl kıyarsınız bır cana nasıl bebeğinizi öldürebilirsiniz ben anne olabilmek için nelerimi vermem ya 3 ay önce öle öle bebegımın kalbinin durması sonucu kürtaj olmak zorunda kaldım canım gitti nefesim gıttı o benım yavrumdu ben bu hallere düşmüşken siz nasıl bir cana kıyarsınız Allah affetsin ne dıym tabı affederse...

Doktorunuzun ne dedigi onemli bu durumda enfeksiyonda olmuş olabilir tabiki. Tahlil yapilmadi mi ? Ultrasonla bakilmadi mi ? Baska doktora gidebilirsiiz
Doktorum kahverengi akintilar icin 40 gune kadar surebilir demisti hatta kontrolu gerekli gormemisti. Ben aradigimda gel dedi haftaya gidecegim. Ama enfeksiyon noktasinda yaptigi uyarilarin hicbiri yok yalnzca kahverengi akinti var

Öncelikle bir cana kiymadim kalbi atmiyordu. Ayrica sizin dusundugunuz her seyi bende dusunuyorum tabiki duygular yalnizca size yuklenmedi dogarken bende de var. Ama ne yazikki sandiginiz gibi korunmadigimiz icin felan degil supriz bi sekilde oldu. Zaten korumasiz bir iliski olsaydi hamile kaldigimi dusunurdum ama regl tarihimden sonra 45 gun gecmesine ragmen ben kendimce buna ihtimal vermedim. Sandiginiz gibi sadece icgudulerimle iliski yasayip ne olacaksa olsun tarzi bir insanda degilim. Ama hayat bu iste bazen bazi seyler insanin elinde olmuyor ayni sizin bebeginizin yasamasini saglayamadiginiz gibi. Lutfen bir yorum yaparken kirici olup olmadiginiza tekrar bakin. Ayni durumu yasamis ayni duygulari hissetmis birisi olarak daha hassas olmanizi beklerdim. Ayni seyleri bende dusundum merak etmeyin hem de ne gariptir ki siz hatrlatmadan once ama zaten kalbi atmiyordu. Ozellikle sordum bunu doktora henuz bir embriyo oldugunu ve kalp atisi olmadigini defalarca soyledi

Hanımefendi kalbı atmıyordu ama sız kürtaj olmasaydınız atacaktı anne rahmine düşen bir bebek dinimize göre bir can olarak kabul edilir kalbı atar ya da atmaz ama keşke bu sekilde olmasaydı amacım sızı kırmak degıl ne bıleyım ya evlılıgı bekleseydınız bır seyler için ya da bır sekilde ılışkıden sonra ertesi gun hapı falan alsaydınız yanı demem o ki keşke aldırmayı düşündüğünüz bir cocugu yapmasaydınız ne biliyim nısanlınız prezervatif kullansaydı ve bunun gıbı bır cok önlem ama bu yapılan sey Allah katında gercekten cok gunah kardeşim kalbı atmasa bıle o senin rahmine düştüğü andan itibaren Allah katında bir can ne dıym Allah yardımcın olsun inşallah bır daha böyle hatalar yapmazsın hem bu dünyanı hem öbür dünyanı mahvetmezsın evet ben bebeğimi kaybettiğim için bu kadar cok içim yandı bu duruma inşallah bir daha böyle bır sey yazamazsın

Zamanla düzelir Bende keşke leke kanama olsada diye bekliyorum benim.cok az oluyor keşke yoğun olsada değerin düşse diye bekliyorum bir buçuk ayı bulur düzene girmesi yasadigin streste etkiler illa hormonlari bu kadar takılma enfeksiyon yoksa sıkıntı yok kürtaj sonrası antibiyotik kullandınmi

Sizin bebeginizi kaybetmenize sevindim gibi bisey yazmadim. Sadece bazi seylerin elimizde olmadigini belirttim. Ayrica siz kaybedince uzuldunuz de ben uzulmedim mi? Yapmayin allah askina korunma yontemlerinden de haberdariz ama diyorum ya o kadar ihtimal vermiyorduk ki o kadar beklemiyorduk ki inanamadik. Cunku yapmamiz gereken herseyi yapmistk zaten

Hayir kullanmadim doktor kurtaj aninda ben ilac verecegim ekstra antibiyotik yazmayacagm dedi. Cok sukur kanama disinda bi sorun yasamadim. Bu da normalmis ama iste hem dogum kontrol hapi hem de kanama olmasi tezat oldu. Birde bu lekelenme cok rahatsiz ediyor psikolojik olarak

Neyse inşallah bundan sonra bu tür seyler yazamazsınız umarım evlilikten sonra istediğiniz bir cocuga sahip olabilirsiniz benım amacım sizi kınamak ya da kırmak degıl ama keşke böyle seyler yasanmasaydı üzücü bir sey ben evladımı kaybettiğim için bu tarz seyler Benim canımı cok yakıyor saglıcakla kalın

Doğum kontrol hapı zaten lekelenme yapıyor ilk aylar ama vermesi gerekiyordu başka doktora gözükun bence

Bir bilgim olsaydı yardımcı olmak isterdim ancak hiçbir fiklrim yok Sadece bilgi amaçlı birşey söylemek istiyorum. 5+5 iken kalbinin atmadığını söylemişsiniz. Dilersenirz bir araşştırın. Sizin ki sağlıksız bir gebeliktir o yüzden atmamıştır bilemiyorum lakin 5+5 de bebeğin kalbi atmaya başlar. Sade ebizim ultrasonda duyabilmemiz 7-8. haftalara sarkar. Bilgi amaçlı söylüyorum bir sonra ki hamileliğiniz de aklınız da bulunsun diye. Rabbim sağlık versin.

Doğum kontrol hapı zaten lekelenme yapıyor ilk aylar ama vermesi gerekiyordu başka doktora gözükun bence
Aslında doktorum cok ilgiliydi. Kendisi kanama lekelenme hepsi olacak demisti. Ben bu kadar uzun beklemiyordum. Haftaya hem kendisine gorunmeye gidecegm hem de baska bir doktorla gorusmeye calisacagim. Tesekkur ederim

Tesekkur ederim cok saolun. Kurtajdan oncede sonrada ayni seyi sordum. Her ikisinde de herhangi bir canlilik belirtisi yoktu herhangi bir seyi oldurmedik dedi. Ustelik kurtaj sonrasi nisanlima da aynisini soylemis. Benden saklasa ona soylerdi diye dusunuyorum. Dediginiz gbi belkide sagliksiz bir gebeliktir cunku o ara cok ilac kullaniyordum bu yuzden muhtemelen devam etse bile sagliksiz olacakti. Bir daha cesaret etmem zor olacak ama tesekkurler bilgilendirdiginiz icin.

Günü geldiğinde rabbim nasip eder de iyi bir hamilelik yaşarsınız inşallah. Tabi ki kötü bir süreç geçirmiş olabilirsiniz ancak istediğiniz de dünyanın en güzel duygusu bu , cesaretinizi kırmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…