benim gibi ağrılarınız varmı?

bettyboop

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2007
35
0
:uhm:herkese merhaba arkadaşlar.kızımla 40 haftayı doldurduracağımız tarih 31 ocak yani 34+3 günlük hamileyim.(dr.un detaylı ultrason aleti ile gelişimine göre hesapladığı gelişi ise 35+5 gün maşşallahh).
kızlar benim problemim şöyle; benim hamileliğim biraz yorucu geçti önce progesteronum çok düşüktü ağrılar içindeydim sonra istemsiz rahim kasılmalarım başladı ve bu daha 3. ay içerisisndeyken yaşandı. sonra atlattık herşey yolunda denilirken 28. haftada vajinal ağrılar başladı ilk bir kaç gün aldırmadım sonrasında 4. gün ise artık oturduğum yerde iki bacağımı açarken bile dayanılmaz bir acı yaşamaya başladım. sabahı zor yapıp dr.a gittik. dr vajinal ultrason ile açıklığa baktı kritik bi durum değil ama biraz incalme var dedi.çok korktum prematüre doğum yapacağım diye, dinlendim ve geçti.( biliyorum çok uzun yazdım ama ...)
taki geçen haftaya kadar pazartesi günü bir karın ağrısı başladı sabahları çok şiddetli ama ishal yoktu.slı devam etti, çarşamba devam etti ama ben devamlı bağırsaklarımla ilgili herhalde mikrop kaptım zannediyorum, aklıma çok takılınca tahlil verdim ama amip falan yokmuş ve şiddetli bel ağrısı başladı, tekrar dr yolunu tuttuk. dr evirdi çevirdi bi muayene etti. rahim kasılmaları var nidilat ile durduralım sağlıklı bir bebk olarak doğması için bir hafta-10 gün beklemesi gerekli dedi.ağrılar şiddetlendi sonrada ilacın etkisiyle kesildi. GİBİ şu anda ilacı içmeme rağmen hala arada bir vajinal sızlama, belimde keskin bir bel ağrısı ve sabahları bazende gün içinde karın ağrısı devam ediyor.
benimle aynı duyguları yaşayan var mı, bunlar bu haftalarda olması gereken norml şeylermi? yoks cidden erken doğummu olacak.
çok uzun yazdım affınıza sığınıyorum..

gecmıs olsun uzulme benmde karın agrılarm oluyor ama cok uzun surmuyor benm.bol bol dınlen .2 hafta daha tut bakalm ıcerde.

canım geçmiş olsun benimde bir kaç gün şiddetli bel ağrılarım oldu dr normal dedi

bendede aynı sorunlar oluoo hem gece hem gunduz.. artık gecelerı o kadar cok ağrılarım oluokı inlememe
kocam kalkıo ama az kaldıı allah sonunu hayır getırsın

geçen hafta dr.a gittim muayene yaptı.rahim kasılmalarından dedi kasılmalrı önleyici ilaç verdi yarım yamalak idare ediyoruz bakalım artık. nst ye ise henüz girmedim bugün ilk nst ye gidecem..
heyecandan mı bilmiyorum artık geceleri uyuyamıyorum, ne zaman dalıp biraz uyusam rüyamda doğurduğumu görüyorum.. artık psikolojim bozuldu...:emir_bebek:

canım aynı sorun bendede var remen kemiğim ağrıyor dündo kontrolum vardı doktor muane etmedi ama bebeğin baskı yapmasından kaynaklandığını ve artık sonlara yaklaşıdğımı normal olduğunu söyledi, inş en yakın zamnda bebeişelerimizi alırız kucağımıza, şimdiden sana güzel sağlıklı doğumlar diliyorum

oyyyy. ne kadar mızmız bir hamileyim bennn. heryerim ağrıyor, dökülüyorum,sürekli uyumak istiyorum, vajinal baskım okadar arttı ki bi yere oturduğumds veya uzandığımda parmaklarımı bile oynatsam vajinamda müthiş bir baskı.artık bebe aşağı çok baskı uyguluyormuş,ondanmış, geçerermiş,miş muş..
dün nst ye girdim herşey normal çıktı, çarşamba tekrar çağırdı...

merhaba
bende de sanki adet oluyormus gibi hep bi sanci durumu mevcut
bi soluma yatabiliyordum ama artik oda zor oluyor. bide acayip bir bas agrisi var.
tek mizmiz sen degilsin sanirim listeye benide al. pazartesi doktora gidecegim
sanirim ocak 6 da sezaryan olacak. sabirsizlaniyorum. Allah herkese yavrusuna sagliklli
bir sekilde kavusmasini nasip etsin.
:ecrin_bebek:

bende de adet sancısı gibi ağrı vardı doktora gidicem ama benim doktorum izne çıkmış gidemiyorum da.. Bi doktor var o da hiç bi şeye cevap vermeye tenezül etmiyo ne yapıcamı şaştım iyice..:KK43:

arkadaslar bende 36 haftalık hamıleyım aynı sıkayetler bende de var basagrısı bel agısı falan allahımhayırlısı ıle kucagımıza almayı nasıp etsın.bırde ben bırsey sorucamkızlar gecengun doktora gıttım nst ve muyene oldum bebegn kılosunu sordum doktorum dedıkı artık bas gelıse gırmıs ultrasonda dogru tahmın edemıyoruz dedı acaba sız boyle bırseyle karsı karsıya kaldınız mı lutfen yazarmısınız

arkadaslar bende 36 haftalık hamıleyım aynı sıkayetler bende de var basagrısı bel agısı falan allahımhayırlısı ıle kucagımıza almayı nasıp etsın.bırde ben bırsey sorucamkızlar gecengun doktora gıttım nst ve muyene oldum bebegn kılosunu sordum doktorum dedıkı artık bas gelıse gırmıs ultrasonda dogru tahmın edemıyoruz dedı acaba sız boyle bırseyle karsı karsıya kaldınız mı lutfen yazarmısınız

bende aynı şikayetleri yaşıyorum.hem baş ağarısı hem de vajinal ağrılarım artmaya başladı!Bu arada arkadaşım banimde bebiş baş aşağıya ama doktorum kilosunu ölçtü :uhm: zaten her ultrasonda 100-200 gr fark eder :) 2 doktora gittim ikisi de kilosunu ölçtü!!

bu agrilar bende de var adet olucakmisim gibi oluyor.dr normal dedi ama seninki cok siddetliyse ve gecmiyorsa dr a git canim nstye gir cikar...gecmis olsun.

canım 3.200 gr olarak gözüküyor!Benim bebiş biraz kiloluymuş öyle dedi doktorumuz :)

tesekkur edrım canım bende 35 haftalıkken gıttıgımde 3.300 gr dedı 36 haftalıkken gıttıgımde yıne 3.300 dedı ve bebegın bas asagı geldıgını falan soyledı.ben ınternette fetus agırlıgı dıye bır yer var bılıyormusun bılmıyorum ama oradan gırıyorum
(doktorun ultrason kağıdı verıyor ya)bebegın kılosunu oradan bulup takıp edıyorum bırebır tutuyordu bu hafataya kadar hatta 36 haftalık 3.400 dıyor doktorun verdıgı ultrasondakı olculere gore ama doktorum 3.300 dedı neyse ıstersen sende bebegının kılosunu oradan takıp et

X